PP: Kto zagra w finale?

W sobotę odbędą się półfinałowe spotkania Pucharu Polski na szczeblu wojewódzkim. Trzecioligowcy versus czwartoligowcy. Jaguar kontra Bałtyk i Kaszubia kontra Radunia.

Jako pierwsze na boisko wybiegną drużyny Jaguara Gdańsk i Bałtyku Gdynia. W ćwierćfinale podopieczni Marka Szutowicza pokonali Gryfa Słupsk, czyli drużynę, która broniła trofeum. Jedynego gola w meczu strzelił Szymon Rychłowski (85’). Były zawodnik Bałtyku będzie mieć więc okazję do rywalizacji przeciw swojej byłej drużynie. Z kolei zawodnicy Jerzego Jastrzębowskiego gładko uporali się w ćwierćfinale z A-klasową Deltą Miłoradz 6:0. Zawodnikiem meczu był Sebastian Bartlewski, który zaliczył dwa gole i trzy asysty. Mecz ten wzbudza też pewne podteksty, ponieważ z tymi klubami związana jest osoba Jacka Paszulewicza. Prezes gdyńskiego Bałtyku jednak ucina wszelkie domysły i spekulacje. - Oczywiście, że jestem za Bałtykiem. To oczywiste, że kibicuję obu drużynom, ale w tym meczu stawiam na Bałtyk! – mówi Jacek Paszulewicz dla serwisu baltyk.gdynia.pl. Pierwszy gwizdek o godzinie 11:00.

O godzinie 16:00 w Kościerzynie przy Kamiennej 7 Kaszubia podejmować będzie Radunię Stężyca. Kaszubia do awansu potrzebowała dogrywki. Po 90 minutach w meczu z rezerwami Chojniczanki Chojnice był bezbramkowy remis. Po kolejnych 30 minutach wszystko było już jasne. Drużyna Pawła Budziwojskiego strzeliła trzy bramki chojniczanom, tracąc tylko jednego. Rywale bordowych w ćwierćfinale nie mieli łatwej przeprawy. Do przerwy Radunia przegrywała z Pogonią Lębork 0:1 i głosy o sensacji były uzasadnione. Po zmianie stron trzecioligowcy jednak pokazali swoją siłę i po upływie osiemnastu minut było 4:1 na korzyść zawodników trenera Sebastiana Letniowskiego. Końcowy wynik to 5:1.

Drogi do półfinałów wszystkich drużyn

Jaguar Gdańsk
III runda: Orzeł 1955 Trąbki Wielkie – Jaguar Gdańsk 1:2
IV runda: Jaguar Gdańsk – KTS-K Wikęd Luzino 3:0 (walkower), na boisku 1:2 po dogrywce

1/8 finału: Wietcisa Skarszewy – Kaszubia Kościerzyna 0:4
1/4 finału: Chojniczanka II Chojnice – Kaszubia Kościerzyna 1:3 (w dogrywce 1:3)