Pomaganie jest dziecinnie proste – 27. Finał WOŚP

Pomorski Związek Piłki Nożnej przekazał na licytację Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy sprzęt sportowy podpisany przez znanych sportowców.

Do wylicytowania będą:
- koszulka reprezentacji Polski z podpisem Pawła Kryszałowicza,
- koszulka z podpisami zawodników reprezentacji Polski w futsalu,
- termoaktywna koszulka z podpisem Sławomira Peszko,
- piłka z podpisem Sławomira Peszko,
- przekazany przez Annę Moritz szalik z podpisem Zbigniewa Bródki, panczenistę, złotego medalistę olimpijskiego.

Licytacja odbędzie się w Hali Firmy Trend Projekt w Mokrym Dworze 21 przy Skansenie Maszyn Rolniczych. Początek licytacji o godzinie 15:00. Dodatkową atrakcją będzie między innymi koncert zespołu Switch Mode (Przemysław Mazur i Maciej Buliński). O godzinie 18:00 zaplanowano muzykę na żywo i światełko do nieba.

27. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się 13 stycznia 2019 roku. Jego celem będzie zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. Są to placówki z oddziałami II oraz III stopnia referencyjności, czyli takie, które mogą dokonać specjalistycznej diagnozy oraz udzielić pomocy medycznej najciężej chorym dzieciom. W Polsce funkcjonuje dziś blisko 50 takich szpitali. Swoim zasięgiem obejmują one teren całego kraju. W placówkach tego rodzaju szczególnie ważne jest nowoczesne, spełniające najwyższe standardy wyposażenie, które daje lekarzom i personelowi medycznemu jak najlepsze możliwości diagnozy i leczenia najtrudniejszych przypadków.

Wyniki i tabele

Sezon 2018/2019
Najnowsze Wyniki
więcej na laczynaspilka.pl