Po warsztatach szkoleniowych dla trenerów w Bytowie

w dniu 25 kwietnia 2017 roku na obiektach Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Bytowie oraz w siedzibie firmy Drutex S.A. odbyły się warsztaty szkoleniowe pt. Mikrocykl startowy w zespole profesjonalnym.

Zajęcia poprowadził trener zespołu Drutex-Bytovii Bytów Pan Adrian Stawski (licencja UEFA Pro) wraz ze swoimi współpracownikami :  II trenerem Przemysławem Marusą (UEFA A), trenerem bramkarzy Przemysławem Norko (UEFA Goalkeeper A) i trenerem przygotowania motorycznego Sebastianem Leciakiem (UEFA B).

Warsztaty odbyły się w dwóch częściach. W pierwszej sekwencji, na płycie głównej stadionu MOSiR w Bytowie trenerzy zaprezentowali pokazową lekcję treningową - jednostkę treningową typową dla wtorkowego mikrocyklu tygodniowego okresu startowego dla zespołu profesjonalnego.

Część wstępną, wszechstronnie przygotowującą do realizacji zadań części głównej przeprowadził trener Leciak. Szczególny nacisk położył na właściwe przygotowanie aparatu ruchu do ekstremalnych wysiłków, które wykonywali zawodnicy w pierwszym fragmencie części głównej. Były to starty z różnych pozycji wyjściowych na zróżnicowanych dystansach (do 25m), których celem było kształtowanie szybkości lokomocyjnej. W tym samym czasie trener Norko aplikował bramkarzom osobną swoistą dla tej pozycji i dnia treningu dawkę ćwiczeń specjalistycznych (kształtowanie KZM, szybkości rozwijania siły, doskonalenie chwytów piłki).

Następnie, w kolejnej części treningu już z bramkarzami, w różnych formatach małych gier, 4vs4+4neutralnych, 4vs4 z bramkarzami i zawodnikami neutralnymi podopieczni trenera Stawskiego doskonalili umiejętności gry – działania grupowe utrzymujące piłkę, stwarzające sytuacje do zdobycia bramek i ich zdobywanie.

Część końcową, sekwencję ćwiczeń uspokajających i streachingu, przeprowadził trener Leciak, a po czym trener Stawski dokonał podsumowania treningu.

Natychmiast po obserwacji treningu liczna, ponad 70-osobowa grupa uczestników warsztatów udała się na zajęcia teoretyczne do siedziby firmy Drutex (Bytów, ul. Lęborska 31). Tutaj czekała na nich niespodzianka – suty poczęstunek i pakiet upominków dla każdego słuchacza przygotowany na polecenie szefa firmy Pana Leszka Gierszewskiego, któremu w imieniu Pomorskiego Związku Piłki Nożnej bardzo dziękujemy.

Posileni, wzmocnieni energetycznie  i zrelaksowani nieformalnymi gorącymi komentarzami o treningu zespołu Drutex-Bytovia Bytów uczestnicy spotkania mieli okazję posłuchać wykładu trenera Stawskiego i jego współpracowników o periodyzacji w procesie treningowym. Najpierw mówiono  o akcentach motorycznych, techniczno-taktycznych i mentalnych zastosowanych w treningu pokazowym, a następnie pracy szkoleniowej w typowych mikrocyklach tygodniowych okresu startowego. Ponad godzinny wykład zakończył się żywą i merytorycznej dyskusją. Trenerzy odpowiadali na wiele pytań dotyczących przygotowywania piłkarzy zawodowych do udziału w rywalizacji sportowej.

​Warsztaty dla Trenerów w Bytowie

Wyniki i tabele

Sezon 2017/2018
Najnowsze Wyniki
więcej na laczynaspilka.pl