Niespodzianki w 1/16 Pucharu Polski Futsalu

Sporą niespodziankę sprawił Dragon Bojano pokonując zespół z ekstraklasy. Niespodziankę in minus zanotował LSSS Team Lębork, który odpadł z niżej notowaną drużyną. Kłopotów z awansem nie miał faworyzowany Red Devils Chojnice.

Jako pierwsi na parkiet w 1/16 Pucharu Polski wybiegli zawodnicy z Chojnic. W sobotę mierzyli się oni z drugoligową Legią Warszawa. Swoje zwycięstwo zapewnili już sobie w pierwszej połowie, po której wygrywali 5:1. W kolejnej rundzie Red Devils zagra z Maxfabrex Futsal Busko-Zdrój. - W dzisiejszym meczu 1/16 Pucharu Polski pokonaliśmy warszawską Legię 7:2 i awansowaliśmy do kolejnej rundy. W meczu z Legią Warszawa byliśmy faworytem. Mimo, że mecz odbywał się w Warszawie, to gra w Ekstraklasie i doświadczenie były po naszej stronie. I szybko to potwierdziliśmy. Po dziesięciu minutach prowadziliśmy 2:0, a do siatki gospodarzy trafiali Guilherme Stefanoni oraz Vitaliy Kolesnik. Na przerwę schodziliśmy prowadząc wysoko 5:1, a bramki zdobyli jeszcze Malouk Morad, Kristan Medon oraz ponownie Vitaliy Kolesnik. W drugiej połowie wpadły jeszcze trzy bramki, z czego dwie dla nas. Ich autorami byli ponownie Malouk Morad oraz Mykyta Storozhuk. Dla gospodarzy dwie bramki strzelił Łukasz Krupnik. Legia Futsal dziękujemy za mecz i do zobaczenia w przyszłości w Ekstraklasie! - relacjonowali chojniczanie.

W niedzielę w miejscowości Korsze swój mecz rozgrywali zawodnicy Team Lębork. Rywalem była miejscowa ekipa Daga Sport - zdobywca regionalnego Pucharu Polski w województwie warmińsko-mazurskim. W podstawowym czasie gry na tablicy wyników było 1:1 i potrzebna była dogrywka. W niej lepsi byli gospodarze, którzy ostatecznie wygrali 3:2. - Przegrywamy mecz, którego wydawało się przed meczem i na parkiecie, że nie można przegrać, a jednak.. zagraliśmy słabo. Nie wykorzystaliśmy kilku doskonałych okazji w tym dwóch przedłużonych karnych. Tym sposobem żegnamy się z Halowym Pucharem Polski. Szkoda, bo była okazja gościć w następnej rundzie w Lęborku atrakcyjnego rywala. Gratulacje dla Drużyny z Korsz - relacjonował na swojej stronie Team Lębork.

Trzeci nasz przedstawiciel Dragon Bojano rywalizował z drużyną z ekstraklasy. Do Bojana przyjechał Słoneczny Stok Białystok. Przyjezdni przez pół godziny udowadniali, że grają ligę wyżej i odzwierciedleniem był wynik 4:0 na ich korzyść. Trudno jednak opisać to, co się wydarzyło w ostatnich ośmiu i pół minutach. Podopieczni Marka Widzickiego błyskawicznie zaczęli odrabiać straty. W niespełna pięć minut zaaplikowali rywalom pięć bramek. Po chwili zwycięstwo przypieczętowali szóstym golem i sensacja stała się faktem. - CO TU SIĘ WYDARZYŁO. Mamy awans do 1/8 Pucharu Polski. Po 30 minutach goście pewnie prowadzili 0:4. Prowadzili grę, przeważali i byli zespołem lepszym. Ale tego, co się wydarzyło w ostatnich 10 minutach nikt by się prawdopodobnie nie spodziewał. Nasi zawodnicy jednak uwierzyli i nie załamali się. 31:31 - strzeliliśmy pierwszą bramkę. Nie minęło 5 minut a prowadziliśmy 5:4! W tym przedziale czasowym prawie co strzał, to gol. Niesłychane i wręcz nie do wiary, że końcówka spotkania należała do Smoków. W ostatnich fragmentach Słoneczny Stok Białystok wycofał bramkarza i udało nam się z tego skorzystać. Gol na 6:4 padł spod naszego pola karnego. Ogromne gratulacje za postawę i grę do końca! Gramy w 1/8 finału Pucharu Polski. Rywalem będzie utytułowany Rekord Bielsko-Biała - z niedowierzaniem opisywał mecz Dragon Bojano.

<span id="selection-marker-1" class="redactor-selection-marker" data-verified="redactor"></span>

Wyniki północ
Gresta/Espack/Sadowska Świecie - AZS UW Wilanów 4:7 (dogr. 1:3)
Legia Warszawa Futsal - Red Devils Chojnice 2:7
Bramki: 2 Witalij Kołesnyk, 2 Morad Malouk, Guilherme Stefanoni, Kristián Medoň, Mykyta Storożuk.
Futbalo Białystok - Red Dragons Pniewy 5:4 (dogr. 1:0)
Grupa CRB Mrówka Mosina Futsal Team - FC Toruń 2:3 (dogr. 0:1)
Daga Sport Korsze - LSSS Lębork 3:2 (dogr. 2:1)
Bramki: Patryk Ziarko, Artur Narewski
Gatta Active Zduńska Wola - GI Malepszy Futsal Leszno 3:0
KS Gniezno - Constract Lubawa 1:6
LZS Bojano - MOKS Słoneczny Stok Białystok 6:4
Bramki: 2 Nikodem Czaja, 2 Daniel Groth, Maciej Młyński, Przemysław Iwański