Myśliwiec Tuchomie wygrywa LOTOS Griffin Cup w roczniku 2009! [video]

W niedzielę 3 lutego, w gościnnych progach miejscowości Straszyn, miał miejsce kolejny turniej z cyklu LOTOS Griffin Cup o Puchar Prezesa Pomorskiego Związku Piłki Nożnej.

Na hali w Straszynie do rywalizacji przystąpiło 12 drużyn z całego województwa.

Grupa A: GTS Straszyn, SAP Sopot, Grom Nowy Staw, SKS Vigo Tuchom
Grupa B: Olimpia Osowa, Feyenoord FSP Łęgowo, MKS Promotor Fan Gościcino, FC Gowidlino
Grupa C: U2 Bytów, Myśliwiec Tuchomie, Byki Słupsk, Dragon Bojano

Wielkie emocje i wspaniała atmosfera towarzyszyła nam od pierwszego do ostatniego spotkania w turnieju. Doping kibiców, walka na parkiecie i wyrównany poziom zawodów, a zarazem wzajemny szacunek i gra fair play to wszystko, czego mogliśmy dzisiaj doświadczyć w Straszynie.

W ćwierćfinale znaleźli się: FC Gowidlino, U2 Bytów, GTS Straszyn, Vigo Tuchom, SAP Sopot, Byki Słupsk, Olimpia Osowa oraz Myśliwiec Tuchomie. O wyrównanym poziomie całego turnieju może świadczyć fakt, że aż w trzech ćwierćfinałach o awansie do kolejnej fazy decydowały rzuty karne.

Do półfinałów awansowali: Byki Słupsk, Olimpia Osowa, U2 Bytów oraz Myśliwiec Tuchomie. Oba półfinały do ostatnich chwil trzymały licznie zgromadzonych kibiców w napięciu. Ostatecznie jednak do finału awansował Myśliwiec Tuchomie i U2 Bytów.

W meczu o trzecie miejsce w rzutach karnych Olimpia Osowa pokonała Byki Słupsk i to ekipa z Osowej tym razem zdobyła brązowe krążki.

W wielkim finale wyrównaną i zaciętą walkę Myśliwiec Tuchomie stoczył z U2 Bytów. O zwycięstwie całego turnieju ponownie mieliśmy okazję oglądać serię „jedenastek”. W podstawowym czasie gry nie oglądaliśmy bramek a w rzutach karnych Myśliwiec wygrał 3:2.

Nagrody indywidualne wręczali dzisiaj: Wójt Gminy Pruszcz Gdański Daniel Kulkowski, wiceprezes Pomorskiego Związku Piłki Nożnej Andrzej Szwarc oraz Katarzyna Wierzbowska przewodnicząca Centralnej Komisji Szkoleniowej Sędziów PZPN.

Najlepszy Strzelec: Tomasz Brzeski (FC Gowidlino)
Najlepszy Zawodnik: Igor Wejher (Myśliwiec Tuchomie)
Najlepszy Bramkarz: Borys Ignatowicz (U2 Byów)
Nagroda Fair Play: Mateusz Bartoszek (Olimpia Osowa)

Wielkie brawa dla wszystkich uczestników za wspaniałą rodzinną atmosferę, która towarzyszyła podczas całego turnieju. Szczególne podziękowania dla Gminy Pruszcz Gdański, Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Cieplewie oraz dla Karola Lipskiego za pomoc w organizacji turnieju.

Sponsorem strategicznym cyklu turniejów LOTOS Griffin Cup o Puchar Prezesa Pomorskiego ZPN jest Grupa LOTOS.

Wyniki i tabele

Sezon 2019/2020
Najnowsze Wyniki
więcej na laczynaspilka.pl