Mobilna Akademia Młodych Orłów ponownie w terenie

Po wakacyjnej przerwie trenerzy Mobilnego AMO ponownie rozpoczęli swoją działalność w województwie pomorskim.

Przypomnijmy, iż w 20 powiatach prowadzone są w sposób cykliczny bezpłatne szkolenia dla trenerów, nauczycieli oraz pasjonatów piłki dziecięcej i młodzieżowej, jak również treningi pokazowe i gry selekcyjne dla wyróżniających się zawodniczek i zawodników. Pomysłodawcą oraz organizatorem inicjatywy Mobilnego AMO jest Polski Związek Piłki Nożnej.

Już pierwsze wrześniowe szkolenia pokazały, iż trenerzy w woj. pomorskim chcą się integrować, współpracować oraz poszerzać swoją wiedzę. W pierwszym tygodniu odwiedziliśmy powiat kościerski, kartuski oraz nowodworski. W trzech szkoleniach udział wzięło 42 trenerów oraz blisko 100 zawodniczek i zawodników wytypowanych przez trenerów klubowych.

Pierwsze wtorkowe szkolenie odbyło na obiektach Kościerskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Bardzo dziękujemy panu dyrektorowi Szymonowi Słomińskiemu za udostępnienie stadionu i możliwość przeprowadzenia zajęć praktycznych na bardzo dobrze przygotowanej płycie boiska oraz trenerowi Krzysztofowi Jażdżewskiemu za pomoc w organizacji szkolenia. W 2,5 godzinnym spotkaniu udział wzięli trenerzy z Kaszubii Kościerzyna, Santany Wielki Klincz, Wdy Lipusz, Gwiazdy Karsin, Wierzycy Stara Kiszewa, LKP Nowa Karczma oraz ZS Parchowo.

Środa, czyli kolejny dzień szkolenia. Na zaproszenie trenera Krzysztofa Kolke odwiedzamy Gowidlino, małą wieś w powiecie kartuskim. Miejscowość może i mała, ale atmosfera która panowała podczas szkolenia była bardzo gorąca. Oprócz trenerów z powiatu kartuskiego oraz zawodników w części praktycznej szkolenia uczestniczyło blisko 80 rodziców, którzy z trybun obserwowali zajęcia treningowe. Koło gospodyń wiejskich zadbało o ciepłą kawę, herbatę oraz domowe wypieki. Przyjazd Mobilnego AMO do Gowidlina było bardzo dużym lokalnym wydarzeniem. W spotkaniu wzięli udział trenerzy oraz zawodnicy z klubów: Cartusia Kartuzy, Sporting Leźno, GKS Przodkowo, Radunia Stężyca, Szargan Somonino, WKS Gowidlino, AP Banino. Jeszcze raz wielkie słowa uznania za wspaniałą organizację oraz integrację lokalnego środowiska dla pana Krzysztofa Kolke.

Ostatnie szkolenie w mijającym tygodniu przeprowadziliśmy w Nowym Dworze Gdańskim. Dzięki uprzejmości trenera oraz koordynatora LZS Żuławy Nowy Dwór Gdański pana Arkadiusza Glazera. Mimo faktu, iż powiat nowodworski nie jest bardzo duży, to frekwencja podczas szkoleń zawsze dopisuje. Spotkaliśmy się z trenerami z UKS Morze Stegna, Bałtyk Sztutowo, Błękitni Kmiecin oraz LZS Żuławy Nowy Dwór Gdański. Dzięki trzem pełnowymiarowym płytom trawiastym i boiskiem sztucznym obiekt w Nowym Dworze Gdańskim to bardzo dobra baza do uprawiania piłki nożnej. Kadra trenerska zaangażowana w rozwój zawodników jak i swój trenerski.

Dziękujemy wszystkim trenerom za chęć współpracy. Za obecność na szkoleniach jak również za to, że dbacie o rozwój swoich zawodników, którzy mają okazję cyklicznie spotkać się podczas treningów praktycznych oraz grach selekcyjnych. Projekt Mobilnego AMO skierowany jest zarówno do małych klubów, jak i dużych akademii. W końcu wszyscy mamy wspólny cel – rozwój polskiej piłki.

Zachęcamy do współpracy. Jeżeli chcielibyście zorganizować szkolenie w swojej miejscowości lub zaangażować swoich zawodników w trening pokazowy i grę selekcyjną prosimy o kontakt.

Wszelkich niezbędnych informacji udzieli trener koordynator:
Arkadiusz Janor tel. 501-558-417 mail: arkadiusz.janor@pzpn.pl

Od września w projekcie Mobilnego AMO biorą udział zawodniczki i zawodnicy z roczników 2006/2007 – kategoria młodzik oraz 2008/2009 – kategoria orlik. Poniżej znajduje się harmonogram spotkań na miesiąc wrzesień.

Harmonogram szkoleń Mobilnej Akademii Młodych Orłów woj. pomorskie – wrzesień 2018

Data Miejsce Czas trwania szkolenia
12.09.2018r. Chojnice, ul. Lichnowska 1 17.00-20.00
14.09.2018r. Połchowo, ul. św. Agaty 23 16.00-19.00
17.09.2018r. Gdynia, ul. Wolności 25 16.30-19.30
18.09.2018r. Gdańsk, ul. Generała Józefa Hallera 201 16.00-19.00
19.09.2018r. Malbork, ul. Gabriela Narutowicza 14 15.00-18.00
25.09.2018r. Starogard Gdański ul. Zblewska 18 16.30-19.30

Ramowy plan szkolenia:
1. Część teoretyczna: „Filary szkolenia dzieci i młodzieży” lub „Intensywność treningowa” – 1h
2. Część praktyczna, pokazowa jednostka treningowa, kategoria Młodzik, „Doskonalenie gry w ataku pozycyjnym. Doskonalenie utrzymania się przy piłce” lub Orlik „Przenoszenie ciężaru gry w wolne strefy boiska” – 1h
3. Część trzecia - gra selekcyjna, kategoria Orlik oraz Młodzik – 1h

Wyniki i tabele

Sezon 2019/2020
Najnowsze Wyniki
więcej na laczynaspilka.pl