fot. www.pogon.lebork.pl

Misja utrzymanie, czyli Maciej Szlaga w Pogoni Lębork

W Pogoni Lębork poważnie myślą o uniknięciu degradacji. W realizacji tego zadania ma pomóc pozyskany doświadczony bramkarz Maciej Szlaga, któremu w poprzednim sezonie udało się utrzymać w czwartej lidze sportbazar.pl ze Stolemem Gniewino.

Jesienią największą bolączka Pogoni była defensywa. W 17. meczach beniaminek trzeciej ligi stracił 40 bramek, a gorszym dorobkiem legitymował się jedynie ostatni w tabeli Leśnik Manowo, któremu rywale zaaplikowali 45 goli. W pierwszej rundzie w zespole z Lęborka występowało trzech golkiperów – Mateusz Machola rozegrał dziewięć spotkań, Patryk Labuda osiem, a Michał Katzor raz pojawił się między słupkami. Wszystko wskazuje na to, że na wiosnę bramkarzem numer jeden będzie Maciej Szlaga – ten 33-letni zawodnik ma doświadczenie w ratowaniu drużyn przed degradacją. W poprzednim sezonie miał udział w utrzymaniu w czwartej lidze sportbazar.pl Stolema Gniewino i teraz będzie starał się obronić trzecią ligę dla Lęborka.

Szlaga to wychowanek Kaszub Połchowo, ale najbardziej znany jest z występów w pierwszej lidze w Arce w latach 2011-2013. Po odejściu z gdyńskiej drużyny nowy nabytek Pogoni występował jeszcze w Gryfie Wejherowo oraz Bałtyku Gdynia.

Pierwszym zawodnikiem zakontraktowanym w przerwie zimowej przez beniaminka trzeciej ligi jest jednak Marcin Kajca, który miał już okazję występować w pomorskich zespołach. 30-letni pomocnik fetował awans do pierwszej ligi z Drutex Bytovią Bytów, a później grał w Bałtyku Gdynia. Rok temu przeszedł do Elany Toruń i w trakcie jednego z zimowych sparingów zerwał więzadła w kolanie. W Pogoni Kajca przebywa od listopada i zaliczył cały okres przygotowawczy, łącznie z obozem dochodzeniowym oraz meczami kontrolnymi. Po stronie wzmocnień można również zapisać powrót z Omanu z II Wojskowego Pucharu Świata trzech piłkarzy – w tym turnieju wzięli bowiem udział Adrian Kochanek, Mateusz Wachowiak oraz Damian Formela

Trener Waldemar Walkusz będzie miał okazję sprawdzić wszystkich swoich zawodników w kolejnym meczu kontrolnym – w sobotę o godzinie 17 na sztucznym boisku Stadionu Miejskiego Pogoń zmierzy się z szóstą drużyną koszalińskiej klasą okręgową Wieżą Postomino. Szkoleniowcem rywali jest brat wielokrotnego reprezentanta Polski, a obecnie dyrektora reprezentacji biało-czerwonych Tomasza Iwana Mirosław.

Na wiosnę Pogoń rozegra osiem meczów na własnym stadionie. Najciekawiej zapowiadające się konfrontacje, czyli z Górnikiem Konin, Bałtykiem Gdynia oraz Gwardią Koszalin odbędą się w niedzielę. Także tego dnia zaplanowano spotkanie w ostatniej kolejce z GKS Przodkowo, ale terminy dwóch kończących sezon kolejek są obligatoryjnie wyznaczone przez związek – wszystkie mecze rozpoczynają się o tej samej porze.

źródło: mard

Wyniki i tabele

Sezon 2017/2018
Najnowsze Wyniki
więcej na laczynaspilka.pl