Koniec pucharowej przygody dla Kolegium Sędziów Pomorskiego ZPN

W środę z pucharem pożegnała się drużyna złożona z sędziów Pomorskiego ZPN po porażce 0:2 z GTS Mokry Dwór. Na pewno sędziowie czują niedosyt i czuli, że mogli grać w kolejnej rundzie. W środowym spotkaniu przy stanie 0:0 zmarnowali rzut karny…

I runda
Kolegium Sędziów Pomorskiego ZPN – Morena Gdańsk 5:3 (1:1), bramki: 2 Tomasz Prusko, Marek Marcinkowski, Orest Lewosiuk, Mateusz Wiech.

W pierwszej połowie zarysowała się przewaga drużyny Kolegium Sędziów, ale na potęgę marnowali dogodne sytuacje. Morena natomiast jak już zaatakowała, to uczyniła to skutecznie i cieszyła się z prowadzenia. Na szczęście sędziów, tuż przed przerwą, udało się doprowadzić do remisu. Druga odsłona meczu należała do Kolegium Sędziów. Wprowadzone zmiany przyniosły poprawę gry i w końcu skuteczność dopisała. W odstępie czternastu minut sędziowie strzelili cztery bramki i wydawało się, że już nic ciekawego się w tym meczu nie wydarzy. Jednak ostatnie minuty były bardzo nerwowe. Dwóch zawodników z drużyny Kolegium Sędziów obejrzało czerwone kartki. Pierwszą za zagranie ręką w polu karnym, drugą za kopnięcie rywala bez piłki. Morena dzięki temu strzeliła dwie bramki, ale na więcej już nie starczyło czasu.

II runda
Kolegium Sędziów Pomorskiego ZPN – KS Wocławy 5:2 (1:2), bramki: 2 Lewosiuk, Marcinkowski, Bartkowiak, Bieszke

Już w pierwszych minutach zespół z Wocław objął prowadzenie. Drzemka w szeregach sędziów i było 1:0 dla drużyny gości. Udało się bardzo szybko odpowiedzieć i po upływie kilkudziesięciu sekund mieliśmy wyrównanie. Mecz stał na średnim poziomie. Sytuacji bramkowych było niewiele. Jedną z nich na gola zamienili zawodnicy KS Wocławy i do przerwy to oni prowadzili 2:1. W przerwie meczu w zespole sędziów dwie zmiany, do tego zmiana ustawienia i na efekty nie trzeba było długo czekać. Udało się odwrócić losy meczu i w do siatki trafiali już tylko sędziowie, którzy wygrali ostatecznie 5:2

III runda
Kolegium Sędziów Pomorskiego ZPN – GTS Mokry Dwór 0:2 (0:0)

W III rundzie drużynie Kolegium Sędziów przyszło się zmierzyć z zespołem GTS Mokry Dwór, liderem 2 grupy klasy A. Mecz był bardzo wyrównany i obie drużyny mogły przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść.Do przerwy na tablicy wyników widniał bezbramkowy rezultat, ale bliżej zdobycia prowadzenia byli sędziowie, gdy po jednym ze strzałów piłka odbiła się od słupka. W drugiej połowie gospodarze nie wykorzystali rzutu karnego, co szybko się zemściło i to goście wyszli na prowadzenie. Mimo wielu sytuacji i dobrej gry drużyna Kolegium Sędziów Pomorskiego ZPN przegrała 0-2 i odpadła z rozgrywek.

W drużynie sędziów zagrali: Rafał Hoppe, Wojciech Płókarz, Orest Lewosiuk, Kamil Bartkowiak, Jewgienij Adamonis, Jakub Bartlewski, Przemysław Czerw, Mateusz Bieszke, Marek Marcinkowski, Mateusz Wiech, Tomasz Prusko, Dawid Kręcki, Krzysztof Nowakowski, Mateusz Stępniak, Rafał Kazimieruk, Rafał Brieger, Filip Kaliszewski, Cezary Kusaj, Dominik Sulikowski, Maciej Tomaszewski, Adam Kwapisiewicz, Kuba Karczewski, Hubert Sawicki, Sebastian Pakuszewski, Łukasz Buda,