Klasyfikacja Fair Play sezon 2018/2019

Wraz z zakończeniem sezonu 2018/2019 zgodnie z tradycją przedstawiamy klasyfikację Fair Play w poszczególnych ligach naszego województwa.

Szacunek dla przeciwnika, przestrzeganie przepisów gry w piłkę nożną oraz dążenie do zwycięstwa bez uciekania się do różnego rodzaju oszustw – taka postawa powinna charakteryzować każdego sportowca. Zarówno na boisku, jak i poza nim. A wszystko w myśl zasady Fair Play. Jest to system wartości, jakim powinien kierować się każdy, kto bierze udział we współzawodnictwie sportowym. To rodzaj postawy opierającej się na respektowaniu zasad, a także uczciwości, szacunku i braku agresji wobec przeciwnika. Zgodnie z tradycją Pomorski Związek Piłki Nożnej nagradza te zespoły, które grały najbardziej fair w danej klasie rozgrywkowej. Kwota nagrody jest sumą wszystkich kar finansowych art. 57 § 2 Regulaminu Dyscyplinarnego PZPN w danej lidze. Punkty ujemne są przyznawane wg. zasad:

a) - (minus) 1 za każde napomnienie,
b) - (minus) 3 za każde wykluczenie,
c) - (minus) 15 za każde nieusprawiedliwione niestawienie się do zawodów.

Zwycięża drużyna, która w trakcie całego sezonu uzbiera najmniej punktów ujemnych w lidze. Poniżej znajduje się tabela zwycięzców klasyfikacji Fair Play sezonu 2018/2019. Gratulujemy wygranym i zachęcamy do gry zgodnie z zasadami Fair Play.

​​Klasyfikacja Fair Play 2018/2019​​

* W Słupskiej Klasie B Grupa 1 dwie drużyny uzyskały identyczną ilość punktów (Szansa Siemianice i KS Zaleskie). Sprawą zajął się Rzecznik Etyki Pomorskiego ZPN, który wydał stosowny komentarz do zaistniałej sytuacji: W nawiązaniu do sprawy klasyfikacji Fair Play za sezon 2018/2019 w słupskiej klasie B grupy I, gdzie dwie drużyny KS Szansa Siemianice i KS Zaleskie uzyskały identyczną ilość punktów, udokumentowano fakt, iż drużyna KS Zaleskie podczas jednego z meczów dopuściła się rażącego złamania zasad obowiązujących w regulaminie naszego Związku i wstawiła zawodnika niezarejestrowanego przez Pomorski ZPN jako uprawnionego do udziału w rozgrywkach. Wstawienie zawodnika pod innym nazwiskiem jest złamaniem zasad wynikających z obowiązujących regulaminów, jak i zasad Fair Play. Sprawa ta była również omawiana na ostatnim wyjazdowym posiedzeniu Zarządu Pomorskiego ZPN w Słupsku, wszyscy członkowie jednomyślnie określili ten czyn jako łamiący zasady moralne i etyczne, które w sporcie powinny być stawiane jako wzór. W tej sytuacji jako Rzecznik Etyki Pomorskiego ZPN uważam, że to godne potępienia zachowanie kierownictwa zespołu KS Zaleskie przekreśla możliwość uzyskania nagrody Fair Play w sezonie 2018/2019 i jedynym kandydatem do tej zaszczytnej nagrody pozostaje zespół KS Szansa Siemianice. Jednocześnie chcę zdecydowanie podkreślić, że takie niesportowe zachowania będą karane przez Komisję Dyscyplinarną Pomorskiego ZPN - Jan Ponulak Rzecznik Etyki Pomorskiego ZPN

Wyniki i tabele

Sezon 2019/2020
Najnowsze Wyniki
więcej na laczynaspilka.pl