Kadra Pomorskiego ZPN 2010: zwycięstwo z Podlaskim ZPN

Kadra Pomorskiego ZPN z rocznika 2010 wygrała z kadrą Podlaski ZPN 4:1 w ostatnim meczu grupowym. Do siatki rywali trafiali Jakub Patyk (Gryf Słupsk), Bartosz Skrodzki (SI Arka Gdynia), Adam Łukasiewicz (SI Arka Gdynia) i Adrian Riebandt (Lechia Gdańsk).

Następny przystanek kadrowiczów prowadzonych przez trenerów Łukasza Godlewskiego i Jakuba Izdebskiego to Turniej Finałowy Rozgrywek Kadr Wojewódzkich Chłopców U-13 o Puchar im. Kazimierza Górskiego, który odbędzie się w dniach 25 czerwca - 1 lipca w miejscowościach Radymno i Jarosław.

Pomorski ZPN - Podlaski ZPN 4:1 (3:0)
bramki: Jakub Patyk (asysta Adam Łukasiewicz), Bartosz Skrodzki (Adam Łukasiewicz), Adam Łukasiewicz, Adrian Riebandt (Sebastian Wunsz)

Pomorski ZPN: Jakub Tryk (SI Arka Gdynia) - Błażej Burzyński (Lechia Gdańsk), Wojciech Orzechowski (UKS Orlen Gdańsk), Maciej Zaborowski (Radunia Stężyca) - Bartosz Górski (Lechia Gdańsk), Bartosz Skrodzki (SI Arka Gdynia), Adam Łukasiewicz (SI Arka Gdynia), Aleksander Block (Lechia Gdańsk) - Sebastian Wunsz (Dragon Pomorze)
zagrali również: Antoni Antonowicz (AP Karol Piątek), Jakub Patyk (AP Gryf Słupsk), Adrian Riebandt (Lechia Gdańsk), Maciej Popielarski (SI Arka Gdynia), Jan Kobiela (Radunia Stężyca), Adam Napiórkowski (Chojniczanka Chojnice), Rafał Zmiarowski (Lechia Gdańsk), Hubert Kwiatkowski (AP Kowale), Jan Baczyński (Chojniczanka Chojnice)

Łukasz Godlewski: Rozegraliśmy ostatni mecz mistrzowski z województwem podlaskim w grupie makroregionalnej. Jesteśmy zadowoleni, że chłopcy w pierwszej połowie optymalnie zrealizowali założenia na ten mecz. Mimo trudnych warunków atmosferycznych, zawodnicy narzucili wysokie tempo poprzez zdecydowany odbiór piłki na połowie przeciwnika. W fazie atakowania dążyliśmy do tego, aby jak najszybciej zdobywać przestrzeń. Potwierdziliśmy pierwszą połowę zdobytymi dwiema bramkami, a trzecią bramkę zdobył kapitan zespołu Adam Łukasiewicz po skutecznym wykonaniu rzutu wolnego sprzed pola karnego. Ze względu na faul zespołu z Podlasia, którego konsekwencją było otrzymanie czerwonej kartki, przeciwnik całą drugą połowę grał w osłabieniu, co też miało wpływ na przebieg drugiej połowy. Przeciwnik był nisko ustawiony w bronieniu, a z naszej strony zabrakło dynamiki podczas budowania gry. W drugiej połowie meczu mogliśmy obserwować czterech zawodników, którzy pierwszy raz zagrali w meczu mistrzowskim.

Jesteśmy zadowoleni, że w sześciu meczach mistrzowskich byliśmy zespołem niepokonanym i nasze dotychczasowe działania są tego efektem.

Od 30 sierpnia 2022 do 07 czerwca 2023 sprawdziliśmy 143 zawodników z 56 klubów. Za nami 74 akcji szkoleniowych (obserwacja jednostek treningowych, meczów ligowych, gier kontrolnych oraz turniejów, konsultacje selekcyjne oraz szkoleniowe, konsultacje specjalistyczne dla bramkarzy, gry kontrolne, mecze mistrzowskie). W sześciu meczach mistrzowskich w piłce 9-osobowej wystąpiło 28 zawodników z 10 klubów (Dragon Pomorze, SI Arka Gdynia, Lechia Gdańsk, Jaguar Gdańsk, Stolem Gniewino, Gryf Słupsk, Radunia Stężyca, Chojniczanka Chojnice, AP Kowale, UKS Orlen Gdańsk). W meczach mistrzowskich 10 zawodników zdobyło bramkę, a 9 zawodników zanotowało asystę.

Dziękujemy Trenerom klubowym za dotychczasową współpracę. To jest przede wszystkim ich zasługa, że wybrana grupa zawodników będzie miała możliwość współzawodnictwa na wysokim poziomie podczas Mistrzostw Polski na Podkarpaciu w dniach 25 czerwca - 1 lipca 2023. Przed nami trudne zadanie, wybranie optymalnej grupy zawodników na mecze Mistrzostw Polski, które odbędą się w Przemyślu oraz Jarosławiu. Podziękowania dla sztabu szkoleniowego: Jakuba Izdebskiego (drugi trener), Michała Chamery (trener bramkarzy), Krystiana Śwista (trener bramkarzy) Waldemara Żurawskiego (kierownik) za zaangażowanie oraz dla Pomorskiego ZPN za stworzenie dobrych warunków.