fot. 1

II Turniej Talentów Mobilnej Akademii Młodych Orłów

Dnia 20.06.2019 r. na obiektach redzkiego MOSiR-u odbył się II Turniej Talentów Mobilnej Akademii Młodych Orłów. W zawodach, których organizatorem był Polski Związek Piłki Nożnej, Pomorski Związek Piłki Nożnej oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Redzie udział wzięło 187 uczestników z 92 klubów województwa pomorskiego!


Priorytetowym celem turnieju był monitoring i obserwacja najzdolniejszych zawodniczek i zawodników ze średnich i małych klubów, którzy brali udział w szkoleniach Mobilnego AMO od marca do czerwca. Zawodnicy rywalizowali w trzech kategoriach wiekowych: Młodzik, Orlik oraz kat. dziewcząt. Uczestnicy podzieleni zostali na 6 zespołów, których nazwy wywodziły się od reprezentantów Polski: Lewandowski, Milik, Piątek, Zieliński, Szczęsny, Grosicki.

W kategorii 2006/2007 każda drużyna rozegrała pięć 25 minutowych spotkań. Co dało łącznie 125 minut gry w przeciągu 2,5h. W kategorii chłopców 2008/2009 rozegrano na trzech boiskach 4 spotkania 20 minutowe (ze względu na nawałnicę, burzę i grad nie rozegrano ostatniej 5 kolejki spotkań). Natomiast dziewczęta rozegrały planowo 5 spotkań 20 minutowych, chociaż warunki do gry miały najtrudniejsze tego dnia, gdyż momentami kałuże i wpadająca w nie piłka przypominały piłkę wodną.

Bardzo duże słowa podziękowania składamy dyrekcji oraz kierownictwu MOSiR Reda za bezpłatne użyczenie obiektu oraz wszystkim osobom, które mocno zaangażowały się w organizację turnieju: Agnieszce Jeszke, Katarzynie Przybysz, Aleksandrze Rotta, Karolinie Konkel, Przemysławowi Pek, Andrzejowi Grabowskiemu, Maciejowi Paczkowskiemu, Łukaszowi Godlewskiemu, Dawidowi Kręckiemu jak również trenerom i rodzicom uczestników za profesjonalizm i pozytywną współpracę z zespołem Mobilnego AMO.

Dziękujemy gorąco za przekąski oraz pyszne ciasto firmie „Diety od brokuła”.

Słowa podziękowań kierujemy również do władz Pomorskiego ZPN za finansowe i merytoryczne wsparcie imprezy, która już na stałe wpisuje się w kalendarz piłkarskich wydarzeń na mapie województwa pomorskiego.

Zachęcamy do aktywnego uczestnictwa trenerów w szkoleniach Mobilnego AMO, jak również angażowanie swoich wyróżniających się zawodników i zawodniczki w trening oraz gry selekcyjne.

Widzimy się w „terenie” ponownie we wrześniu.

fot. Katarzyna Przybysz

Ze sportowym pozdrowieniem:
Arkadiusz Janor oraz Rafał Kaczmarczyk
Sztab szkoleniowy Mobilnej Akademii Młodych Orłów