Gryf Wejherowo i Drutex Bytovia nadal grają w Pucharze Polski

Piłkarze Gryfa Wejherowo i Drutex Bytovii Bytów awansowali do pierwszej rundy Pucharu Polski. W rundzie wstępnej swój udział w tych rozgrywkach zakończyli natomiast zawodnicy Gryfa Słupsk, którzy przegrali z MKS Kluczbork.

Występujący na co dzień w czwartej lidze słupszczanie to triumfatorzy tych rozgrywek na szczeblu województwa pomorskiego – w rozegranym w Starogardzie Gdańskim finale okazali się lepsi po rzutach karnych od Gromu Nowy Staw. W sobotę podopieczni trenera Grzegorza Bednarczyka nie sprostali jednak na własnym stadionie spadkowiczowi z pierwszej ligi, MKS Kluczbork. Po trafieniach Łukasza Stasiaka i Damiana Mikołajczyka w 76. minucie był jeszcze remis 2:2, ale końcówka należała do rywali, którzy triumfowali 4:2 i w następnej rundzie zagrają z Chrobrym Głogów.

Drutex Bytovia, po dwóch bramkach Janusza Surdykowskiego i Bartosza Biela, pokonała w Łomży trzecioligowy ŁKS 1926 4:2, ale to zwycięstwo nie przyszło bytowianom łatwo. W 51. minucie gospodarze prowadzili bowiem 2:0. W pierwszej rundzie PP podopieczni trenera Adrian Stawskiego zmierzą się w sobotę o godzinie 17 w Stargardzie z ekipą Błękitnych, która w Szczecinku wygrała z MKP aż 7:0. Do tej fazy awansowali także zawodnicy Gryfa Wejherowo – podopieczni trenera Piotra Rzepki pokonali w Polkowicach beniaminka trzeciej ligi, drugi zespół Zagłębia Lubin 1:0. O sukcesie gości przesądził celny strzał w 88. minucie Mikołaja Gabora. W pierwszej rundzie rywalem wejherowian będzie Ruch Zdzieszowice. Na tym etapie do rywalizacji przystąpi także Chojniczanka Chojnice, która zmierzy się w Legionowie z Legionovią.