Drutex Bytovia i Chojniczanka w 1/16 finału Pucharu Polski

Drutex Bytovia Bytów i Chojniczanka Chojnice wygrały swoje mecze w pierwszej rundzie Pucharu Polski. Nasi pierwszoligowcy poznają swoich rywali w 1/16 finału tych rozgrywek we wtorek. Z rywalizacji odpadł natomiast Gryf Wejherowo.

Bytowianie pokonali już drugą pucharową przeszkodę. W rundzie wstępnej podopieczni trenera Adriana Stawskiego po dwóch bramkach Janusza Surdykowskiego i Bartosza Biela pokonali 4:2 w Łomży ŁKS 1926, a teraz wygrali w Stargardzie z siódmymi w drugiej lidze Błękitnymi 2:1. Do siatki ponownie trafili ci sami zawodnicy, z tym, że Surdykowski uczynił to z rzutu karnego. Z kolei cztery bramki zaaplikowali w Legionowie ósmej w poprzednim sezonie w drugiej lidze Legionovii piłkarze Chojniczanki Chojnice, a na listę strzelców wpisali się Andrzej Rybski, Tomasz Mikołajczak, Paweł Zawistowski z „11” oraz Emil Drozdowicz.

Pucharową przygodę zakończyli natomiast zawodnicy występującego w drugiej lidze Gryfa Wejherowo, którzy wcześniej zwyciężyli w Polkowicach 1:0 beniaminka trzeciej ligi, rezerwy Zagłębia Lubin. Tym razem ekipa ze Wzgórza Wolności uległa w Zdzieszowicach wicemistrzowi trzeciej ligi Ruchowi 1:2. Po rzucie karnym wykorzystanym przez Łukasza Nadolskiego drużyna trenera Piotra Rzepki prowadziła w 20. minucie 1:0, ale gospodarze zdołali zdobyć w drugiej połowie dwie bramki.

Swoich rywali futboliści z Bytowa i Chojnic poznają we wtorek podczas losowania na PGE Narodowym w Warszawie. W 1/16 finału zagrają 32 drużyny – 16 triumfatorów z pierwszej rundy oraz 16 z ekstraklasy – w tym gronie są także Lechia Gdańsk i broniąca trofeum Arka Gdynia. Mecze tej fazy zaplanowano 9 sierpnia.