Drugi remis Pogoni, Stolem, Grom i Radunia na czele IV ligi

Drugi z rzędu remis zanotowali w IV lidze Saltex piłkarze Pogoni, którzy zajmują czwarte miejsce. Lęborżanie mają mecz zaległy z Sokołem Wyczechy. Z dorobkiem 24 punktów tabelę otwierają Stolem Gniewino, Grom Nowy Staw i Radunia Stężyca.

W 10. kolejce IV ligi Saltex solidarne zwycięstwa odniósł tercet prowadzących zespołów. Grom Nowy Staw pokonał w Gdańsku zawsze groźnego Jaguara Kokoszki 3:1, a jedną z bramek zdobył dla gości niezawodny Tomasz Grabowski. Była to już siódma z rzędu triumf drużyny prowadzonej przez trenera Marka Kwiatkowskiego. Na wyjeździe trzy punkty wywalczył także Stolem – ekipa z Gniewina wygrała w Rumi z Orkanem 2:1. To zwycięstwo podopiecznym trenera Tomasza Dołotki nie przyszło jednak łatwo. Już w 3. minucie po główce Michała Jerucia gospodarze objęli prowadzenie, ale w 22. minucie do remisu, także strzałem głową, doprowadził Paweł Sobczyński. Zwycięstwo zapewnił Stolemowi w 81. minucie Mateusz Dampc. Na własnym stadionie grała natomiast Radunia, która po golach Damiana Kugiela i Artura Formeli pokonała 2:0 rezerwy Arki Gdynia.

Drugi remis z rzędu zanotowali natomiast zawodnicy Pogoni. W poprzedniej kolejce spadkowicz z trzeciej ligi podzielił się punktami w Lęborku z Kaszubią Kościerzyna (było 2:2), a teraz zremisował 1:1 w Kartuzach z Cartusią. Po bramce Michała Szałka w 31. minucie z rzutu wolnego goście wygrywali 1:0, jednak w 56. minucie stan rywalizacji wyrównał Jakub Leszkiewicz. Podopieczni trenera Waldemara Walkusza mają trzy punkty straty do liderującego tercetu, ale jednocześnie mecz zaległy z Sokołem, który odbędzie się w Lęborku w sobotę 25 listopada. Przed pierwszym gwizdkiem nie powinno się nikomu dopisywać trzech punktów, jednak zespół z Wyczechów to jedyna drużyna, która w tych sezonie poniosła komplet porażek, z reguły wysokich, i każde inne rozstrzygnięcie niż wygrana gospodarzy byłoby sensacją. W tej serii Sokół przegrał na własnym stadionie z grającym w rezerwowym składzie Gryfem Słupsk 0:6.

W najbliższą sobotę o godzinie 16 w Lęborku odbędzie się mecz na szczycie – piłkarze Pogoni podejmą bowiem Radunię. Łatwej przeprawy na pewno nie będą miały także inne czołowe zespoły. Grom podejmie Powiśle Dzierzgoń, a Stolem Kaszubię.