Beach soccer: dwumecz Polska - Grecja

Choć do kalendarzowego lata brakuje jeszcze kilku dni, to za oknem doczekaliśmy się w końcu iście letniej aury. To już czas, by do gry włączyła się piłka nożna plażowa. Przed nami dwumecz Polska – Grecja.

W dniach 12-15 czerwca br. w Gdańsku odbędzie się zgrupowanie reprezentacji Polski w piłce nożnej plażowej. Wśród powołanych przez selekcjonera Marcina Stanisławskiego znalazło się dwunastu zawodników, w tym ósemka, która z zespołem KP Łódź wywalczyła w ubiegłym tygodniu 2. miejsce w turnieju Euro Winners Cup w Nazare, Portugalia, będącym odpowiednikiem piłkarskiej Ligi Mistrzów. Nie brakuje również zawodników z naszego regionu. Przedstawicielami Hemako Sztutowo są Maciej Daniluk i Mateusz Gruszewski. Z kolei gdańską ekipę Boca reprezentuje Maciej Marciniak.

Powołani zawodnicy:
1.Maciej Marciniak Boca Gdańsk
2.Maciej Daniluk Hemako Sztutowo
3.Mateusz Gruszewski Hemako Sztutowo
4.Filip Gac KP Łódź
5.Dominik Depta KP Łódź
6.Paweł Friszkemut KP Łódź
7.Jakub Jesionowski KP Łódź
8.Konrad Kubiak KP Łódź
9.Karim Madani KP Łódź
10.Tomasz Poźniak KP Łódź
11.Dariusz Słowiński KP Łódź 
12.Artur Popławski Tonio Team Sosnowiec 

W ramach zgrupowania nasza drużyna dwukrotnie zagra towarzysko z reprezentacją Grecji. Mecze odbędą się 14 czerwca (piątek) o godzinie 15.00 oraz 15 czerwca (sobota) o godzinie 11.00 na Lotos Stadionie Letnim w Gdańsku-Brzeźnie, przy ulicy Jantarowej 21. 

Po raz ostatni Polska mierzyła się z Grecją w 2017 roku w ramach rozgrywanego w Nazare turnieju Europejskiej Ligi Beach Soccera. Biało-czerwoni wygrali tamto spotkanie 3-1 po golach Jakuba Jesionowskiego, Filipa Gaca i Pawła Friszkemuta.

To dopiero początek emocji na plaży w Gdańsku-Brzeźnie. W dniach 28-30 czerwca odbędzie się Puchar Polski Seniorów. Turniej Ekstraklasy Seniorów odbędzie się w dniach 5-7 lipca. Gdańskie zmagania w piłce nożnej plażowej zakończą się Młodzieżowym Pucharem Polski w dniach 19-21 lipca. 

Wyniki i tabele

Sezon 2019/2020
Najnowsze Wyniki
więcej na laczynaspilka.pl