Beach Soccer: Puchar Polski ponownie dla KP Łódź

W dniach 21-23 czerwca na Stadionie Letnim LOTOS w Gdańsku Brzeźnie odbyły się rozgrywki o Puchar Polski w piłce nożnej plażowej. Była to pierwsza tegoroczna impreza seniorska w beach soccerze w naszym kraju. Choć pogoda nie rozpieszczała, emocji nie brakowało!

​Do rywalizacji o Puchar Polski przystąpiło 16 drużyn. Po bojach w czterech grupach poznaliśmy ćwierćfinalistów, spośród których najlepiej poradzili sobie Hemako Sztutowo, BSCC 2015 Łódź, KP Łódź i Boca Gdańsk.

W meczu o miejsce trzecie spotkali się Hemako i BSCC. Hemako bez najmniejszych problemów przebrnęło przez fazę grupową, wygrywając każde ze spotkań. W ćwierćfinale po ciężkim meczu pokonali Silesię Milenium Gliwice 4:2 i dopiero w półfinale, po fenomenalnym boju, przegrali po dogrywce z gdańską Boca 6:7. Z kolei BSCC 2015 Łódź rozpoczął turniej od porażki, jednak wygrane w pozostałych meczach zagwarantowały awans do ćwierćfinału, gdzie odnieśli pewne zwycięstwo nad lokalnym rywalem SAN AZS ŁÓDŹ 4:0. Niestety w półfinale trafili na głównego faworyta i późniejszego triumfatora turnieju, KP Łódź, gdzie zostali pokonani wynikiem 0:6.

Ostatecznie zespół BSCC 2015 ŁÓDŹ zajął 3. miejsce w rozgrywkach o Puchar Polski, kończąc spotkanie z Hemako Sztutowo wynikiem 4:2 (1:0, 2:0, 1:2). Na dodatek, gracz BSCC, Piotr Klepczarek, otrzymał nagrodę dla najlepszego zawodnika turnieju. Jak sam twierdzi: to, że zostałem wybrany zawodnikiem turnieju jest miłe, ale bez wsparcia i pracy chłopaków byłoby to niemożliwe. Brawa należą się całej drużynie. Panu Piotrowi gratulujemy sukcesu, natomiast jego drużynie wywalczonego trzeciego miejsca!

W pojedynku finałowym na piasku pojawiły się drużyny KP Łódź oraz Boca Gdańsk. Zespół z Łodzi udowodnił już w meczu półfinałowym, wygrywając z lokalnym rywalem wynikiem 6:0, że posiadanie w swoich szeregach kadrowiczów i zawodników z Hiszpanii robi znaczącą przewagę. Sama obecność na boisku takich ofensywnych graczy jak Llorenc, Saganowski czy Krawczyk znaczy, że mamy do czynienia z zespołem na światowym poziomie. Z kolei Boca, w bardzo wyrównanym spotkaniu półfinałowym z Hemako, zwanym pomorskimi derbami, udowodniła, że należy walczyć do końca, zapewniając sobie prowadzenie w ostatnich sekundach dogrywki, unikając tym samym rzutów karnych. Pomimo tego, że Hemako bez żadnych kompleksów podjęło walkę z międzynarodówką z Gdańska, to hiszpańsko-brazylijskie zaciągi Boca wpłynęły na ostateczny wynik, prezentując na piasku swoje walory techniczne.

Finaliści zafundowali nam fenomenalny spektakl. W pierwszej tercji, pomimo zaciętego boju, żaden z golkiperów nie wyciągał piłki ze swojej siatki. W drugiej części spotkania kibice mogli już podziwiać piękne gole ze strony obu drużyn. Drugą tercję łodzianie wygrali 4:3. Trzecia odsłona spotkania zakończyła się wygraną gdańszczan 1:0 i potrzebna była dogrywka. Trzy dodatkowe minuty nie przyniosły rozwiązania turnieju. Zawodników czekały rzuty karne. Finalnie, po pewnie wykorzystanych rzutach oraz  interwencjach bramkarskich KP Łódź po raz kolejny sięgnęło po Puchar Polski, pokonując tym samym gdańskiego rywala ostatecznym wynikiem 5:4 (0:0; 4:3; 0:1; d. 0:0; k. 2:0)!

Wielkie brawa i gratulacje dla wygranych, niepokonanych od pięciu lat w Pucharze Polski zawodników KP Łódź! Słowa pochwały należą się również pozostałym drużynom, których zmagania na boisku stały się najlepszą reklamą Beach Soccera w Polsce!

Najlepszy zawodnik: Piotr Klepczarek (BSCC 2015 Łódź).
Najlepszy bramkarz: Maciej Barciniak (Silesia Beach Soccer)
Król strzelców: Edu Suarez (Boca Gdańsk) - 13 bramek.