Bałtyk Gdynia zwycięzcą LOTOS Griffin Cup - r. 2008

W dniu 16.02.2018 r. odbył się turniej LOTOS Griffin Cup dla rocznika 2008. Już po raz drugi gościliśmy w hali sportowej w Stężycy. W turnieju udział wzięło 12 drużyn podzielonych na trzy grupy.

​W grupie A zwyciężył zespół Gryf Słupsk przed Radunią Stężyca i Kaszubią Studzienice. W grupie B najlepszym teamem został UKS GAP Bruskowo Wielkie przed Pogonią Lębork. W grupie C zwyciężył zespół U-2 Bytów przed AP Bałtyk Gdynia i KTS-K Lew Lębork. Wszystkie wymienione zespoły awansowały do ćwierćfinałów. Należy nadmienić, że mecze grupowe były bardzo wyrównane i o tym, czy zespół awansuje do ćwierćfinału decydowała jedna bramka. Z tego grona do półfinałów awansowała Radunia Stężyca, U-2 Bytów, Gryf Słupsk i Bałtyk Gdynia. W półfinałach Radunia Stężyca uległa U-2 Bytów 0-4, a AP Bałtyk Gdynia pokonał Gryf Słupsk 2-1. W małym finale Radunia Stężyca pokonała Gryf Słupsk 4-1 zajmując trzecie miejsce w turnieju. Zwycięzcami LOTOS Griffin Cup został AP Bałtyk Gdynia pokonując w finale U-2 Bytów 3-1.

Najlepszym strzelcem został Dawid Gliszczyński z U-2 Bytów z 5 bramkami na koncie. MVP LOTOS Griffin Cup został Nikodem Superson z AP Bałtyk Gdynia. Najlepszym bramkarzem wybrano Nikodema Orlikowskiego z Radunia Stężyca. Puchary i medale wręczał Wiceprezes Pomorskiego Związku Piłki Nożnej - Maciej Wierzbowski.

Serdeczne podziękowania za pomoc w organizacji turnieju dla Pana Wójta Gminy Stężyca Tomasza Brzoskowskiego oraz Ireneusza Stencla z Raduni Stężyca.

Za tydzień turniej dla rocznika 2009 na hali sportowej w Wielkim Klinczu.

Sponsorem strategicznym cyklu turniejów LOTOS Griffin Cup o Puchar Prezesa Pomorskiego ZPN jest Grupa Lotos.