Awans starogardzian i GKS Przodkowo do półfinału Pucharu Polski

Piłkarze KP Starogard Gdański oraz GKS Przodkowo dołączyli do Bałtyku Gdynia i awansowali do półfinału Pucharu Polski na szczeblu województwa pomorskiego. Czwarty zespół nie został wyłoniony, bo mecz w Sopocie przerwano z powodu ulewy.

​Do półfinału PP awansował tercet trzecioligowców – najpierw znalazł się w nim Bałtyk, który przy remisie 2:2 okazał się w rzutach karnych lepszy 5:4 od Wierzycy Pelplin. Bramki dla gdynian zdobyli Adam Duda i Łukasz Duszkiewicz, natomiast dla gości gole strzelili Rafał Bujnowski i Łukasz Racki z rzutu karnego.

Rewelacyjnie spisujący się w rundzie wiosennej KP Starogard Gdański pokonał w Zblewie w derbach Kociewia lidera grupy trzeciej klasy A no10.pl Sokoła 2:0. O sukcesie gości przesądziły trafienia Tomasza Prejsa i Karola Zielińskiego.

Trzeci mecz w Lęborku rozpoczął się znakomicie dla Pogoni, która po strzale głową Mateusza Stankiewicza w 5. minucie objęła prowadzenie. Zawodnicy GKS Przodkowo dość szybko, bo już w 19. minucie za sprawą Marcina Budnika doprowadzili do wyrównania. W regulaminowym czasie był remis 1:1, ale tuż przed końcem dogrywki zwycięską bramkę dla gości zdobył były piłkarzy Pogoni Daniel Górski.

Do jednego wolnego w półfinale miejsca pretendują jeszcze rywalizujący w klasie B SAP Sopot i czwartoligowy Stolem Gniewino. Spotkanie tych zespołów zostało już w 3. minucie przerwane z powodu intensywnych opadów deszczu.