AP Gryf Słupsk SA wygrywa eliminacje Lotos Griffin Cup

W dniu 20.01.2019 r. odbył się piąty turniej II edycji LOTOS Griffin Cup. Tym razem turniej odbył się w hali sportowej Zespołu Kształcenia i Wychowania nr 1 Pelplinie.

Przed rozpoczęciem pierwszego meczu uczciliśmy minutą ciszy śmierć Prezydenta Miasta Gdańska Pawła Adamowicza.

Był to turniej eliminacyjny, z którego 5 najlepszych zespołów uzyskało awans do turnieju finałowego. Ten z kolei odbędzie się 26 stycznia w Kosakowie. Przypominamy, że w wyniku sportowej rywalizacji najlepsza drużyna z rocznika 2008 (turniej w Kosakowie) pojedzie do Warszawy walczyć o Puchar Prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej.

W szranki stanęło 12 drużyn:
Grupa A - Centrum Pelplin, AP Gryf Słupsk SA, FC Gowidlino, Santana Wielki Klincz
Grupa B - Wierzyca Pelplin, GOSRiT Luzino, AP Marko- Gol, Dragon Bojano
Grupa C - Jedynka Pelplin, DSPN Kwidzyn, MKS Promotor Fan Gościcino.

Z niewiadomych przyczyn nie dojechała drużyna GKS 1923 Cartusia Kartuzy, a mecze z ich udziałem zostały zweryfikowane jako walkower 0:5.

Do ćwierćfinałów awansowały po dwa zespoły z każdej grupy, a były to: AP Gryf Słupsk SA i FC Gowidlino z grupy A, Dragon Bojano i Wierzyca Pelplin z grupy B, DSPN Kwidzyn oraz MKS Promotor Fan Gościcino z grupy C oraz dwie najlepsze drużyny z miejsc trzecich (Centrum Pelplin z grupy A i GOSRiT Luzino z grupy B). Najciekawszą sytuację mieliśmy w grupie B, gdzie po zakończeniu wszystkich spotkań trzy zespoły zgromadziły po 6 punktów i o kolejności decydowała „mała tabela”.

Do półfinałów awansowały Wierzyca Pelplin po zwycięstwie 2:0 z FC Gowidlino, DSPN Kwidzyn wygrywając 2:0 z Centrum Pelplin, Gryf Słupsk pokonując minimalnie 1:0 GOSRiT Luzino. Czwarty z ćwierćfinałów zakończył się triumfem Dragona Bojano, który pokonał 2:0 Promotor Fan Gościcino. Oba półfinały zakończyły się bezbramkowymi remisami w regulaminowym czasie gry i do wyłonienia zwycięzcy potrzebne były po cztery serie rzutów karnych. W pierwszym DSPN Kwidzyn pokonał Wierzycę Pelplin 3:2. W drugim lepszy okazał się zespół Gryfa Słupsk SA pokonując Dragona Bojano 4:3.

W meczu o VII miejsce 3:2 po czterech seriach rzutów karnych Centrum Pelplin pokonało Promotor Fan Gościcino (w regulaminowym czasie było 1:1). W meczu o V miejsce FC Gowdlino pokonało GOSRiT Luzino 3:1. W meczu o III miejsce mieliśmy remis 2:2, a lepiej grę nerwów wytrzymała ekipa Wierzycy Pelplin, pokonując 2:0 Dragon Bojano w serii rzutów karnych. W finale Gryf Słupsk rozgromił DSPN Kwidzyn 6:0 i został zwycięzcą turnieju eliminacyjnego w Pelplinie. Warto dodać, że kwidzynianie grali cały turniej w pięciu - bez zmiany.

Serdecznie dziękujemy za współorganizację Miastu Pelplin na czele z burmistrzem Mirosławem Chyłą oraz Tomaszowi Zaborowskiemu z Centrum Pelplin.

W następną sobotę 5 pierwszych drużyn zawalczy o wyjazd do Warszawy na Turniej o Puchar Prezesa PZPN.

Sponsorem strategicznym cyklu turniejów LOTOS Griffin Cup o Puchar Prezesa Pomorskiego ZPN jest Grupa LOTOS.

Wyniki i tabele

Sezon 2019/2020
Najnowsze Wyniki
więcej na laczynaspilka.pl