7. kolejka: IV liga RWS Investment Group

Pozycję lidera utrzymała Arka II Gdynia. Rezerwy Lechii z dwucyfrowym wynikiem bramkowym. Bez porażki utrzymują się cztery drużyny. Trzech zawodników z hat-trikiem i zmiana lidera klasyfikacji najlepszych strzelców. Doświadczeni zawodnicy dają zwycięstwa swoim zespołom.

Lider z Gdyni dwukrotnie przegrywał z GKS Kowale, ale za każdym razem w ciągu pięciu minut doprowadzał do remisu. W drugiej połowie spotkania gdynianie nie dali już szans rywalom i dołożyli kolejne dwie bramki. Julian Goyke skompletował trzy gole.

Łukasz Stasiak jest gwarantem zdobyczy bramkowych. Powrót do GKS Przodkowo mu służy. W spotkaniu przeciw Powiślu Dzierzgoń strzelił zwycięskiego gola. To jego siódme trafienie w sezonie.

O tym, że 2:0 to „niebezpieczny wynik”, przekonała się Gwiazda Karsin. Kaszubia najpierw doprowadziła do remisu, potem wyszła na prowadzenie, by za chwilę je stracić. Gole padały w krótkim odstępie czasu. Górą było jednak doświadczenie Tomasza Tuttasa (22 września skończy 35 lat) , który przechylił szalę na korzyść zespołu z Kościerzyny.

Kolejnym bohaterem meczu był Łukasz Racki. Zawodnik ten już od kilkunastu lat nieprzerwanie gra w Wierzycy Pelplin. Niespełna 37-letni Racki dał zwycięstwo Wierzycy strzelając gola w 87 minucie.

Lechia II Gdańsk nie dała szans Stolemowi Gniewino. Nic dziwnego, gdyż w zespole biało-zielonych zagrali zawodnicy z pierwszej drużyny, m.in.: Zlatan Amomerovic, Mario Maloca, Patryk Lipski, Rafał Wolski, Flavio Paixao. Trzykrotnie na listę strzelców wpisał się Jaroslav Mihalik.

Kolejnym zawodnikiem, który skompletował hat-trika jest Maciej Miecznikowski z Jantara Ustka. Osiem goli daje mu aktualnie pozycję lidera w klasyfikacji strzelców. Jantar po pięciu porażkach zanotował dwa zwycięstwa i przesunął się z 18 na 14 miejsce.

Co to jest porażka, na razie nie wiedzą w tym sezonie w Przodkowie, Kościerzynie, Gdyni i Słupsku. Kto pierwszy się potknie? Kto będzie pierwszym, który pokona drużyny bez porażki?

Arka II Gdynia – GKS Kowale 4:2
24’ 0:1 – Paweł Bork
28’ 1:1 – Julian Goyke
38’ 1:2 – Mariusz Jary
43’ 2:2 – Jakub Wilczyński
55’ 3:2 – Julian Goyke
70’ 4:2 – Julian Goyke

GKS Przodkowo – Powiśle Dzierzgoń 2:1
26’ 0:1 – Michał Lepczak
45’ 1:1 – Dawid Patelczyk
55’ 2:1 – Łukasz Stasiak

Jaguar Gdańsk – KTS-K Wikęd Luzino 1:2
17’ 0:1 – Jacek Wicon
74’ 0:2 – Łukasz Murakowski
76’ 1:2 – Roman Zalow

Kaszubia Kościerzyna – Gwiazda Karsin 4:3
23’ 0:1 – Krzysztof Rompca
25’ 0:2 – Mateusz Borowski
42’ 1:2 – Kamil Sikora
49’ 2:2 – Radosław Krysiński
60’ 3:2 – Radosław Krysiński
64’ 3:3 – Mateusz Borowski
67’ 4:3 – Tomasz Tuttas

Wierzyca Pelplin – Wda Lipusz 2:1
55’ 1:0 – Daniel Sławiński
82’ 1:1 – Rafał Prądziński
87’ 2:1 – Łukasz Racki

Gryf Słupsk – Gedania Gdańsk 1:0
30’ 1:0 – Tomasz Piekarski

Lechia II Gdańsk – Stolem Gniewino 11:0
15’ 1:0 – Rafał Wolski
20’ 2:0 – Jaroslav Mihalik
28’ 3:0 – Jaroslav Mihalik
39’ 4:0 – Rafał Wolski
42’ 5:0 – Jaroslav Mihalik
47’ 6:0 – Kuba Lizakowski
50’ 7:0 – Patryk Lipski
58’ 8:0 – Flavio Paixao
75’ 9:0 – Daniel Mikołajewski
85’ 10:0 – Piotr Gryszkiewicz
89’ 11:0 – Rafał Kobryń

Lipniczanka Lipnica – Jantar Ustka 0:6
54’ 0:1 – Bartłomiej Oleszczuk
55’ 0:2 – Maciej Miecznikowski
58’ 0:3 – Bartłomiej Oleszczuk
71’ 0:4 – Maciej Miecznikowski
77’ 0:5 – Kacper Dawid
88’ 0:6 – Maciej Miecznikowski

Pogoń Lębork – Cartusia Kartuzy 3:2
24’ 0:1 – Paweł Rypel
31’ 1:1 – Michał Jeruć
32’ 2:1 – Wiktor Miotk
51’ 2:2 – Marcin Adamkiewicz
78’ 3:2 – Gracjan Miszkiewicz

Czołówka klasyfikacji króla strzelców:
8 Maciej Miecznikowski (Jantar Ustka)
7Łukasz Stasiak (GKS Przodkowo), Jakub Wilczyński (Arka II Gdynia)
6Mateusz Dampc (Stolem Gniewino), Tomasz Tuttas (Kaszubia Kościerzyna), Mateusz Borowski (Gwiazda Karsin), Paweł Rypel (Cartusia Kartuzy), Daniel Sławiński (Wierzyca Pelplin)
5Marcin Adamkiewicz (Cartusia Kartuzy)
4Przemysław Żukowski (Gedania Gdańsk), Mateusz Łuczak (GKS Przodkowo), Radosław Szuba (Jaguar Gdańsk), Szymon Rychłowski (Kaszubia Kościerzyna), Kamil Sikora (Kaszubia Kościerzyna) Robert Felski (Powiśle Dzierzgoń), Patryk Lewandowski (Powiśle Dzierzgoń)

Strzelcy bramek według klubów:
Arka II Gdynia: 7 - Jakub Wilczyński, 3 - Dawid Szałecki, Julian Goyke, 2 - Damian Lisiecki, Krystian Faltyński, Jan Łoś, Maksymilian Banaszewski, 1 – Aleksandar Kolev, Dawid Blok, gol samobójczy

Cartusia Kartuzy: 6 – Paweł Rypel, 5 - Marcin Adamkiewicz, 3 - Marek Dawidowski, 2 -Przemysław Kuss, Roland Kazubowski, 1- Cezary Gawron,Filip Ustowski

Gedania Gdańsk: 4 - Przemysław Żukowski, 3 - Bartosz Zalewski, 2 - Karol Styś, 1 - Patryk Biesiadziński, Paweł Pianka, Artur Ziemblewicz, Karol Szopiński, Paweł Deja

GKS Kowale: 2 - Patryk Gabrukiewicz Mariusz Jary, 1 - Jan Przybyszewski, Piotr Przybylski, Paweł Bork

GKS Przodkowo: 7 - Łukasz Stasiak, 4 - Mateusz Łuczak, 3 - Michał Szałek, 2 – Dawid Patelczyk, 1 - Mohamed Doumbouya, Jakub Leszkiewicz, Dawid Klawikowski

Gryf Słupsk: 3 - Damian Mikołajczyk, 2 - Daniel Piechowski, Marcjan Majcher, Bartłomiej Nałęcz, gol samobójczy, 1 - Krzysztof Wandzio, Joseph Amoah, Jakub Hołowienko, Tomasz Piekarski

Gwiazda Karsin: 6 – Mateusz Borowski, 2 – Mateusz Frymark, Jakub Prondziński 1 - Remigiusz Lipski, Paweł Arndt, Krzysztof Rompca

Jaguar Gdańsk: 4 - Radosław Szuba, 3 - Roman Zalow, 1 - Jarosław Kuźniarski, Krzysztof Garczewski

Jantar Ustka: 8 - Maciej Miecznikowski, 3 – Bartłomiej Oleszczuk, 2 - Kamil Wójcik, Maciej Dawid, Kacper Dawid, 1 - Oleksandr Peres Fedorov

Kaszubia Kościerzyna: 6 - Tomasz Tuttas, 4 - Szymon Rychłowski, Kamil Sikora, 2 - Sebastian Dziadkowiec, Radosław Krysiński, 1 - Błażej Troka, Kacper Krauze, Karol Januszewski, Dawid Siemko

KTS-K Wikęd Luzino: 3 - Krystian Opłatkowski, 1 - Mateusz Dąbrowski, Radosław Robakowski, Jacek Wicon, Łukasz Murakowski

Lechia II Gdańsk: 3 - Piotr Gryszkiewicz, Jaroslav Mihalik, 2 – Rafał Wolski, 1 - Marcel Wszołek, Mateusz Żukowski, Egy Maulana Vikri, Kuba Lizakowski, Patryk Lipski, Flavio Paixao, Rafał Kobryń, Daniel Mikołajewski

Lipniczanka Lipnica: 2 - Łukasz Chylewski, 1 - Mariusz Czajkowski, Fabian Górski, Kamil Pranczk, Artur Rzepiński, Artur Wojach

Pogoń Lębork: 3 - Przemysław Kostuch, 2 – Błażej Siłkowski, Wiktor Miotk, 1 - Damian Podkański, Michał Kliński, Wojciech Dobek, Michał Jeruć, Gracjan Miszkiewicz

Powiśle Dzierzgoń: 4 - Robert Felski, Patryk Lewandowski, 2 - Mateusz Pietrzyk, 1 – Michał Lepczak, gol samobójczy

Stolem Gniewino: 6 - Mateusz Dampc, 2 - Paweł Sobczyński, Mateusz Wachowiak, 1 - Mateusz Madziąg, Piotr Grabowski

Wda Lipusz: 3 - Krzysztof Cysewski, Adam Gross , 2 - Adrian Wysiecki, Jeremiasz Grela, 1 - Kacper Plutowski, Patryk Kubiszewski, Rafał Prądziński

Wierzyca Pelplin: 6 - Daniel Sławiński, 3 – Łukasz Racki, 2 - Paweł Dirda, 1 - Oleksandr Kostiuk, Michał Dmitrzyk