6. kolejka: IV liga RWS Investment Group

Jantar i Lechia II z pierwszymi zwycięstwami. Przerwane serie zwycięstw Cartusii Kartuzy i GKS Przodkowo. Bez porażki pozostają cztery zespoły.

Gedania Gdańsk w pierwszych czterech kolejkach nie potrafiła wygrać. Teraz notuje drugie zwycięstwo z rzędu. Gdańszczanie pewnie pokonali Lipniczankę dzięki czemu przesunęli się na szóste miejsce, przy okazji spychając rywali na ostatnią pozycję.

Pierwsze zwycięstwo, przerywając serię pięciu porażek, zanotował Jantar Ustka pokonując spadkowicza z III ligi - Wierzycę Pelplin. Również pierwszy komplet punktów uzbierała Lechia II Gdańsk. Zwycięstwo 1:0 zapewnił w 93. minucie Piotr Gryszkiewicz. Trzy punkty w tabeli i awans z 17. na 12. miejsce.

Pierwsze potknięcia w sezonie zanotowali Cartusia Kartuzy i GKS Przodkowo. Cartusia przed własną publicznością przegrała z Gryfem Słupsk 2:3, a Przodkowo, mimo prowadzenia, zremisowało w Gniewinie ze Stolemem 1:1. Z potknięcia liderów skorzystały rezerwy Arki, które wygrywając 3:0 w Luzinie usadowiły się na fotelu lidera. Są o krok przed Przodkowem dzięki lepszemu bilansowi bramek.

Kaszubia Kościerzyna wywiozła z Dzierzgonia jeden punkt. Ekipa z Kaszub to, obok GKS Przodkowo, Arki II i Gryfa, zespół, który jeszcze nie przegrał meczu.

GedaniaGdańsk – Lipniczanka Lipnica 4:0
23’ 1:0 – Karol Styś
31’ 2:0 – Paweł Deja
59’ 3:0 – Bartosz Zalewski
78’ 4:0 – Przemysław Żukowski

Jantar Ustka – Wierzyca Pelplin 2:1
62’ 1:0 – Maciej Miecznikowski
64’ 2:0 – Kamil Wójcik
81’ 2:1 – Daniel Sławiński

GKS Kowale – Lechia II Gdańsk 0:1
90+3’ 0:1 – Piotr Gryszkiewicz

KTS-K Wikęd Luzino – Arka II Gdynia 0:3
51’ 0:1 – Jakub Tobiaski (sam.)
66’ 0:2 – Maksymilian Banaszewski
86’ 0:3 – Dawid Szałecki

Powiśle Dzierzgoń – Kaszubia Kościerzyna 1:1
58’ 1:0 – Mateusz Pietrzyk
65’ 1:1 – Tomasz Tuttas

Stolem Gniewino – GKS Przodkowo 1:1
39’ 0:1 – Mateusz Łuczak
59’ 1:1 – Paweł Sobczyński

Wda Lipusz – Jaguar Gdańsk 4:3
18’ 1:0 – Jeremiasz Grela
20’ 1:1 – Roman Zalow
29’ 2:1 – Adrian Wysiecki
51’ 3:1 – Jeremiasz Grela
58’ 4:1 – Krzysztof Cysewski
68’ 4:2 – Radosław Szuba
74’ 4:3 – Roman Zalow

Cartusia Kartuzy – Gryf Słupsk 2:3
9’ 0:1 – Bartłomiej Nałęcz
12’ 1:1 – Filip Ustowski
51’ 1:2 – Artur Babiński (sam.)
66’ 2:2 – Marcin Adamkiewicz
68’ 2:3 – Jakub Hołowienko

Pogoń Lębork – Gwiazda Karsin 11.09.2019 r. godz. 17:30

Czołówka klasyfikacji króla strzelców:
6Jakub Wilczyński (Arka II Gdynia), Łukasz Stasiak (GKS Przodkowo), Mateusz Dampc (Stolem Gniewino)
5Paweł Rypel (Cartusia Kartuzy), Maciej Miecznikowski (Jantar Ustka), Tomasz Tuttas (Kaszubia Kościerzyna), Daniel Sławiński (Wierzyca Pelplin)
4Marcin Adamkiewicz (Cartusia Kartuzy), Przemysław Żukowski (Gedania Gdańsk), Mateusz Łuczak (GKS Przodkowo), Radosław Szuba (Jaguar Gdańsk), Szymon Rychłowski (Kaszubia Kościerzyna), Robert Felski (Powiśle Dzierzgoń), Patryk Lewandowski (Powiśle Dzierzgoń)

Strzelcy bramek według klubów:
Arka II Gdynia: 6 - Jakub Wilczyński, 3 - Dawid Szałecki, 2 - Damian Lisiecki, Krystian Faltyński, Jan Łoś, Maksymilian Banaszewski, 1 – Aleksandar Kolev, Dawid Blok, gol samobójczy

Cartusia Kartuzy: 5 – Paweł Rypel, 4 - Marcin Adamkiewicz, 3 - Marek Dawidowski, 2 -Przemysław Kuss, Roland Kazubowski, 1- Cezary Gawron,Filip Ustowski

Gedania Gdańsk: 4 - Przemysław Żukowski, 3 - Bartosz Zalewski, 2 - Karol Styś, 1 - Patryk Biesiadziński, Paweł Pianka, Artur Ziemblewicz, Karol Szopiński, Paweł Deja

GKS Przodkowo: 6 - Łukasz Stasiak, 4 - Mateusz Łuczak, 3 - Michał Szałek, 1 - Mohamed Doumbouya, Dawid Patelczyk, Jakub Leszkiewicz, Dawid Klawikowski

Gryf Słupsk: 3 - Damian Mikołajczyk, 2 - Daniel Piechowski, Marcjan Majcher Bartłomiej Nałęcz, gol samobójczy, 1 - Krzysztof Wandzio, Joseph Amoah, Jakub Hołowienko

Gwiazda Karsin: 2 - Mateusz Borowski, Mateusz Frymark, 1 - Jakub Prondziński, Remigiusz Lipski, Paweł Arndt

Jaguar Gdańsk: 4 - Radosław Szuba, 2 - Roman Zalow, 1 - Jarosław Kuźniarski, Krzysztof Garczewski

Jantar Ustka: 5 - Maciej Miecznikowski, 2 - Kamil Wójcik, Maciej Dawid, 1 - Kacper Dawid, Bartłomiej Oleszczuk, Oleksandr Peres Fedorov

Kaszubia Kościerzyna: 5 - Tomasz Tuttas, 4 - Szymon Rychłowski, 3 - Kamil Sikora, 2 - Sebastian Dziadkowiec, 1 - Błażej Troka, Kacper Krauze, Karol Januszewski, Dawid Siemko

KTS-K Wikęd Luzino: 3 - Krystian Opłatkowski, 1 - Mateusz Dąbrowski, Radosław Robakowski

Lechia II Gdańsk: 2 - Piotr Gryszkiewicz, 1 - Marcel Wszołek, Mateusz Żukowski, Egy Maulana Vikri

Lipniczanka Lipnica: 2 - Łukasz Chylewski, 1 - Mariusz Czajkowski, Fabian Górski, Kamil Pranczk, Artur Rzepiński, Artur Wojach

Pogoń Lębork: 3 - Przemysław Kostuch, 1 - Damian Podkański, Wiktor Miotk

Powiśle Dzierzgoń: 4 - Robert Felski, Patryk Lewandowski, 2 - Mateusz Pietrzyk, 1 – gol samobójczy

Stolem Gniewino: 6 - Mateusz Dampc, 2 - Paweł Sobczyński, Mateusz Wachowiak, 1 - Mateusz Madziąg, Piotr Grabowski

Wda Lipusz: 3 - Krzysztof Cysewski, Adam Gross , 2 - Adrian Wysiecki, Jeremiasz Grela, 1 - Kacper Plutowski, Patryk Kubiszewski

Wierzyca Pelplin: 5 - Daniel Sławiński, 2 - Paweł Dirda, Łukasz Racki, 1 - Oleksandr Kostiuk, Michał Dmitrzyk