3. kolejka: Klasa Okręgowa "no10.pl"

Klasa Okręgowa „no10.pl” – grupa 1

MKS Władysławowo zdaje się, że nie chce popełnić błędów z końcówki poprzedniego sezonu i od początku bieżących rozgrywek walczy o prym w lidze. Po trzech kolejkach drużyna Sobiesława Przybylskiego skompletowała 9 punktów. Zwycięstwo 1:0 nad Zenitem może i mało efektowne (poprzednie dwa zwycięstwa 5:0 i 4:0), ale za to efektywne. Dopisane trzy punkty i swój nadrzędny cel MKS zrealizował.

Tempo „Władka” utrzymuje beniaminek z Sopotu. Sopocka Akademia Piłkarska pokonała rezerwy Bałtyku Gdynia. O zwycięstwie zadecydował jeden gol, którego zdobył Oleksandr Yurchak.

W ubiegłą środę w ramach Pucharu Polski grad goli padł z udziałem dwóch drużyn Sztormu Kosakowo. Przykład z kolegów wzięła pierwsza drużyna, która zaaplikowała Orlętom pięć bramek, tracąc trzy. Dla Sztormu było to pierwsze zwycięstwo.

Po trzech kolejkach bez wiktorii pozostaje sześć zespołów: Orkan Rumia, Czarni Pruszcz Gdański, Potok Pszczółki, Zenit Łęczyce, GKS Kolbudy i Bałtyk II Gdynia. Gdynianie to jedyny zespół bez punktu.

SAP Sopot – Bałtyk II Gdynia 1:0
50’ 1:0 – Oleksandr Yurchak

GLKS Różyny – GTS Mokry Dwór 5:2
13' 0:1 - Maciej Kopania
27' 1:1 - Daniel Niedzielski
51' 2:1 - Rafał Komorowski
52' 3:1 - Mateusz Wólczyński
55' 3:2 - Radosław Kowalczyk (k.)
60' 4:2 - Daniel Niedzielski
84' 5:2 - Krystian Gaczoł

Błyskawica Reda Rekowo – Sporting Leźno 1:4
7’ 1:0 – Maciej Leske
24’ 1:1 – Sylwester Prasek
54’ 1:2 – Maciej Młyński
89’ 1:3 – Arkadiusz Miotk
90+1’ 1:4 – Jakub Toporek

Wietcisa Skarszewy – Czarni Pruszcz Gdański 0:0

Orzeł 1955 Trąbki Wielkie – GKS Kolbudy 2:1
3’ 0:1 – Bartłomiej Merchel
72’ 1:1 – Daniel Jaśniewski
90+2’ 1:2 – Daniel Jaśniewski

Orlęta Reda – Sztorm Kosakowo 3:5
12’ 1:0 – Tomasz Stępień
26’ 1:1 – Aleksander Paluch
38’ 1:2 – Dorian Nikelski
54’ 1:3 – Karol Szumotalski
57’ 1:4 – Przemysław Ronkowski
65’ 2:4 – Jarosław Gołdyn (k.)
71’ 2:5 – Przemysław Ronkowski
90+3’ 3:5 – Marcin Królik

GSS Potok Pszczółki – Orkan Rumia 2:2
12’ 0:1 – Kacper Kiełb
27’ 1:1 – Karol Czorniej
44’ 1:2 – Mateusz Standura
70’ 2:2 – Dominik Kukowski

MKS Władysławowo – Zenit Łęczyce 1:0
36’ 1:0 – Marek Kwaśnik

Klasa Okręgowa „no10.pl” – grupa 2

Powiśle II Dzierzgoń w doliczonym czasie gry uratowało punkt, który pozwolił im objąć samodzielnie fotel lidera. W 93 minucie wyrównującego gola przeciw Tęczy Brusy z rzutu karnego strzelił Szymon Waga.

Również w trzeciej minucie doliczonego czasu gry padł decydujący o wyniku gol w meczu Victorii z Żuławami. Piotr Drzewicki skompletował hat-trika i zapewnił trzy punkty swojej drużynie.

Początek sezonu, więc w tabeli jeszcze panuje spory ścisk. Na wykrystalizowanie się faworytów musimy jeszcze poczekać. W Nowym Dworze Gdańskim, Ryjewie, Tczewie, Starogardzie Gdańskim i Szprudowie czekają na pierwsze zwycięstwo.

Mady Ostaszewo – Beniaminek 03 Starogard Gdański 3:0
3’ 1:0 – Bartosz Wojtysiak
39’ 2:0 – Bartosz Wojtysiak
89’ 3:0 – Bartosz Wacławski

Victoria Kaliska – Żuławy Nowy Dwór Gdański 3:2
7’ 0:1 – Krzysztof Klein
26’ 1:1 – Piotr Drzewicki
56’ 1:2 – Mateusz Gruszewski
58’ 2:2 – Piotr Drzewicki
90+3’ 3:2 – Piotr Drzewicki

Meteor Pinczyn – Pomezania Malbork 3:3
7’ 0:1 – Bartosz Drewek
23’ 0:2 – Marlon Orlando Escobar
30’ 1:2 – Dawid Felski (k.)
35’ 2:2 – Radosław Migawski (k.)
71’ 3:2 – Radosław Migawski
83 3:3 – Marlon Orlando Escobar (k.)

Spójnia Sadlinki – Keramzyt Szprudowo
21’ 1:0 – Szymon Kupniewski
29’ 2:0 – Michał Świetlicki
42’ 3:0 – Szymon Kupniewski
51’ 3:1 – Tomasz Żuk (sam.)
55’ 4:1 – Szymon Kupniewski
74’ 4:2 – Dawid Gleizner

Wisła Tczew – Orzeł Subkowy 1:1
32’ 1:0 – Łukasz Gajewski
77’ 1:1 – Patryk Orzechowski

Sokół Zblewo – Chojniczanka II Chojnice 2:1
27’ 1:0 – Damian Kugiel
42’ 2:0 – Mateusz Wenta
52’ 2:1 – Michał Kalitta

Powiśle II Dzierzgoń – Tęcza Brusy 1:1
78’ 0:1 – Kamil Sobczyk
90+3’ 1:1 – Szymon Waga (k.)

Stara Drewnica Czarni Przemysław – Relax Ryjewo, 28 sierpnia, 17:30.

Slupsk: Klasa Okręgowa „no10.pl”

W trzeciej kolejce spotkania były wyrównane. Sześć drużyn wygrało różnicą jednej bramki. Tylko Piast zwyciężył różnicą dwóch goli. Chrobry i Bytovia II podzielili się punktami.

Jedynym zespołem z kompletem punktów jest Sparta Sycewice. Ich aktualna pozycja lidera rodziła się w bólach. Sparta po dwunastu minutach przegrywała w Miastku ze Startem 0:2. Szybko jednak się pozbierała i po dwóch kwadransach był remis. Zwycięstwo w 92 minucie drużynie Sparty zapewnił Michał Giersz.

W Czarnej Dąbrówce losy meczu również rozstrzygnęły się tuż przed ostatnim gwizdkiem sędziego. Do 86 minuty GTS remisował bezbramkowo z Myśliwcem, wówczas Michał Biernat trafił do siarki zespołu gości i trzy punkty zostały w Czarnej Dąbrówce.

Po trzech spotkaniach cztery drużyny jeszcze nie zasmakowały zwycięstwa: Karol Pęplino, Bytovia II Bytów, Chrobry Charbrowo i Myśliwiec Tuchomie.

Kaszubia Studzienice – MKS Debrzno 1:2
9’ 0:1 – Kamil Masternak
24’ 1:1 – Michał Borzyszkowski
47’ 1:2 – Patryk Klejdysz

Barton Barcino – Karol Pęplino 1:0
71’ 1:0 – Bartłomiej Kuźmiński

Anioły Garczegorze – Sokół Wyczechy 1:2
40’ 0:1 – Łukasz Kościan
68’ 0:2 – Karol Dołgowski
90’ 1:2 – Krystian Czerwionka

Chrobry Charbrowo – Bytovia II Bytów 1:1
28’ 0:1 – Krzysztof Szymanowski
58’ 1:1 – Sebastian Wiśniewski

Echo Biesowice – Jantaria Pobłocie 1:2
13’ 1:0 – Rafał Wasilewski
31’ 1:1 – Kamil Iwanicki
40’ 1:2 – Radosław Powideł

Piast U-57 Człuchów – Zawisza Borzytuchom 4:2
22’ 0:1 – Łukasz Hinc
30’ 1:1 – Paweł Maślanyk
56’ 2:1 – Szymon Rakowski
62’ 2:2 – Łukasz Hinc
71’ 3:2 – Łukasz Czarnowski
90+3’ 4:2 – Kamil Woźniak

GTS Czarna Dąbrówka – Myśliwiec Tuchomie 1:0
86’ 1:0 – Michał Biernat

Start Miastko – Sparta Sycewice 2:3
7’ 1:0 – Bartłomiej Borowicz
12’ 2:0 – Piotr Baranowski
21’ 2:1 – Rafał Bobrowski
30’ 2:2 – Damian Kopciński
90+2’ 2:3 – Michał Giersz