2. miejsce Kadry Pomorza 2005 w Turnieju o Puchar Prezesa ZZPN

W dniach 17–18 kwietnia br. na obiektach OSiR Police odbyła się pierwsza edycja turnieju o Puchar Prezesa ZZPN, w której udział wzięły zespoły województw kujawsko-pomorskiego, wielkopolskiego, zachodniopomorskiego oraz pomorskiego. Zespół pod nieobecność trenera Pawła Wypija prowadził tercet trenerski Łukasz Godlewski, Marek Hebel i Grzegorz Mikuła. Ostatecznie Kadra Pomorza 2005 zajęła w turnieju drugie miejsce prezentując wysokie umiejętności piłkarskie.

17.04.2018 reprezentanci Pomorskiego ZPN zmierzyli się z kolegami z Kujaw oraz z gospodarzami turnieju.

Pierwszy mecz był bardzo wyrównanym widowiskiem, który stał na bardzo wysokim poziomie. Obie drużyny miały swoje sytuacje, ale to koledzy z Kujaw wykorzystali jedną ze swoich okazji strzeleckich. Po przerwie nasi reprezentanci ruszyli do odrabiania strat, co przyniosło efekt już po dwóch minutach od wznowienia gry. Na listę strzelców wpisał się Oliwier Sławiński. Chwilę później nasza kadra miała kolejną stuprocentową sytuację, której niestety nie udało się wykorzystać. Niewykorzystane okazje lubią się mścić i tak się stało tym razem. Wynik 2-1 dla zespołu Kujawsko-Pomorskiego ZPN utrzymał się do końca spotkania.

Drugie spotkanie znów nienajlepiej rozpoczęło się dla zawodników z Pomorza. Rywale szybko otworzyli wynik meczu już w 6. minucie. Nasza drużyna zareagowała bardzo dobrze, od razu ruszając do odrabiania strat, co udało się już w 10. minucie za sprawą Jakuba Bohdanowicza. Zespół Pomorskiego ZPN nie zadowolił się jedną bramką i w ciągu kolejnych minut kontrolował mecz nieustannie nękając bramkarza drużyny gospodarzy. Udało się zdobyć kolejne bramki, których autorami byli: Robert Wójcik (28'), Nikodem Sikora (36'), Oliwier Sławiński (60')

W środę chłopców czekał ostatni mecz turnieju z Kadrą Wielkopolski, co po rozstrzygnięciach wtorkowych okazało się małym finałem o miejsce drugie. Kolejny raz rywal lepiej rozpoczął spotkanie wychodząc na prowadzenie już w 2. minucie po strzale bezpośrednio z rzutu wolnego. Po raz kolejny zawodnicy pokazali charakter. Wysoki pressing przyniósł skutek w 8. minucie, gdy Oliwier Sławiński wykorzystał błąd obrońców i zdobył wyrównującą bramkę. O tego momentu mecz był bardzo nerwowy, obie drużyny starały się wyjść na prowadzenie, jednocześnie nie dopuszczając przeciwnika do sytuacji podbramkowych. Gra toczyła się w środkowej strefie boiska. Tą próbę nerwów lepiej zniósł nasz zespół, który w 60. minucie po akcji dwóch zawodników, chwilę wcześniej wprowadzonych na boisko, przeprowadził akcje bramkową, którą wykończył Oliwier Stenzel. Chwilę później zwodnicy Pomorskiego ZPN 2005 poszli za ciosem zdobywając kolejną bramkę, której strzelcem był Oliwier Sławiński. Po meczu cały zespół świętował zwycięstwo w małym finale, na które w pełni zasłużyli.

Wielkie gratulacje dla całej drużyny za grę i wiarę w zwycięstwo do ostatniego gwizdka.

Kujawsko–Pomorski ZPN – Pomorski ZPN 2-1
26` 1-0
36` 1-1 Oliwier Sławiński
54` 2-1

Zachodniopomorski ZPN – Pomorski ZPN 1-4
6`1-0
10` 1-1 Jakub Bohdanowicz
28` 1-2 Robert Wójcik
35` 1-3 Nikodem Sikora
60` 1-4 Oliwier Sławiński

Wielkopolski ZPN – Pomorski ZPN 1-3
2`1-0
8`1-1 Oliwier Sławiński
60` 1-2 Oliwier Stenzel
63` 1-3 Oliwier Sławiński

Serdeczne podziękowania dla Pana Bohdanowicza, Plichty i Sołkiewicza, którzy przeprowadzili relacje zdjęciowe i wideo z całego turnieju.

Dziękujemy także za wsparcie firmie Global Propulsion Service Sp. z o.o. Sp. K., która wspiera Kadrę Pomorza 2005.

Szkolenie kadr Pomorskiego ZPN współfinansowane jest przez Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego oraz Polski Związek Piłki Nożnej.