Gramy dla Czaki - relacja

Dnia 28.11.2020 roku w hali sportowo widowiskowej w Jezierzycach (Gmina Słupsk) rozegrany został II Halowy Turniej Piłki Nożnej Oldbojów 35+ "Gramy Dla Czaki".

W turnieju udział wzięło 8 drużyn podzielonych na dwie grupy. Po emocjonujących meczach grupowych rozpoczęła się faza gier finałowych.

W meczu finałowym spotkały się drużyny Brda Contra Przechlewo, w której prym wiedli Murawski Rafał były reprezentant Polski oraz Michał Wirkus. W drużynie przeciwnej o nazwie Czarodzieje Północy Bruskowo Wielkie wiele doskonałych nazwisk. Mianowicie: Grzegorz Bednarczyk, Chuchla Arkadiusz, Dominik KaczmarekAleksander Trawiński. Po meczu stojącym na wysokim poziomie padł wynik 5:2 dla kolegów z Przechlewa.

W spotkaniu o trzecie miejsce w turnieju spotkały się ekipy Drzewiarz Rzeczenica na czele z Krystianem Staniosem i Grzegorzem Kraską, a drużyną Dla Czaki Słupsk w której to składzie grali tacy zawodnicy jak: Tadeusz Żakieta, Henryk Patyk, Tomasz Kępski, Tomasz Sznigierewicz, Tadeusz Wanat junior, Maciej Klimczuk.
Po emocjonującym spotkaniu drużyna z Rzeczenicy wygrała 3:2.

W spotkaniu o miejsce piąte drużyna Iron Gates Gałęzinowo pokonała 3:2 zespół REDAR Słupsk.

W meczu o miejsce siódme FK OLDBOJE Słupsk pod wodzą doświadczonego nestora słupskiej piłki mianowicie Józefa Koneckiego pokonali 4:2 zespół Tanie Blachy Słupsk/Rumia.

W klasyfikacji indywidualnej najlepszym bramkarzem został Krzysztof Wasilewski z drużyny Czarodzieje Północy Bruskowo Wielkie. Najlepszym zawodnikiem turnieju bezapelacyjnie został świetnie dysponowany Rafał Murawski z drużyny Brda Contra Przechlewo. Miano najskuteczniejszego zawodnika turnieju przypadło Jackowi Adamskiemu z drużyny FK OLDBOJE Słupsk.

Turniej zorganizowany został przez "świat piłkarski" zawodników niegdyś grających z Darkiem Piechotą w różnych rozgrywkach ligowych. Organizator turnieju UKS Gminna Akademia Piłkarska w Bruskowie Wielkim wraz z KS Bruskowo Wielkie postanowiła cały dochód z imprezy przeznaczyć na leczenie i rehabilitację naszego kolegi, który przez bardzo wiele miesięcy przebywał w szpitalu.

Serdeczne podziękowania dla Firmy LUPIO Wentylacje z Krakowa za pomoc w organizacji turnieju.
Dziękujemy również Kolegium Sędziów Słupsk za delegowanie sędziów, którzy bezpłatnie prowadzili zawody.
Dziękujemy firmie Hela-med Magdalena Waszak z Kępic za bezpłatne zabezpieczenie turnieju pod względem opieki medycznej. Podziękowania również dla Sklepu Sportowego NO10 z Miszewka, Pomorskie Zrzeszenie LZS Gdańsk, AP KGHM ZAGŁĘBIE Lubin, Bistro de Mar ze Słupska jaki i Pomorski Związek Piłki Nożnej w Gdańsku oraz Wójt Gminy Słupsk za Honorowy Patronat Turnieju.

Dziękujemy wszystkim drużynom za wspaniałą zabawę i atmosferę podczas turnieju i zapraszamy już w lutym 2021 na kolejne turnieje.