Komunikat Komisji ds. Licencji Klubowych (#9)

Komisja ds. Licencji Klubowych Pomorskiego ZPN informuje, że na posiedzeniu w dniu 04.07.2018r. zgodnie z kalendarium procesu licencyjnego i odpowiednimi przepisami podręczników licencyjnych PZPN oraz uchwałą Zarządu Pomorskiego ZPN w sprawie przepisów szczegółowych dla klubów ubiegających się o licencję uprawniającą do udziału w rozgrywkach mistrzowskich w sezonie 2018/2019 poddano procedurze rozpatrzenie wniosków klubów awansujących do III i IV ligi, klasy Okręgowej, klasy A oraz pozostałych klubów klasy A.

Na podstawie złożonych przez Wnioskodawców dokumentów i ich uzupełnieniu oraz danych przekazanych przez Biuro Pomorskiego ZPN Komisja postanowiła:

A. Przyznać licencję uprawniającą do udziału w rozgrywkach III ligi w sezonie 2018/2019 dla klubów:
1. KS Radunia Stężyca z nadzorem infrastrukturalnym.

B. Przyznać licencję uprawniającą do udziału w rozgrywkach IV ligi w sezonie 2018/2019 dla klubów:
1. MKS Jantar Ustka,
2. Lechia Gdańsk SA,
3. GKS Przodkowo,
4. KS Wda Lipusz z nadzorem infrastrukturalnym i personalnym.

C. Odmówić przyznania licencji uprawniającej do udziału w rozgrywkach IV ligi w sezonie 2018/2019 dla klubu:
1. GKS Kowale - obiekt wskazany we wniosku nie spełnia podstawowych wymogów kryterium infrastrukturalnego, w zakresie wymogów kryterium personalnego brak kierownika ds. bezpieczeństwa posiadającego stosowne uprawnienia.

D. Przyznać licencję uprawniającą do udziału w rozgrywkach klasy Okręgowej w sezonie 2018/2019 dla klubów:
1. KS Chrobry Charbrowo,
2. GTS Błękitni Główczyce,
3. GKS Lipniczanka Lipnica,
4. KS Słupia Kobylnica,
5. SSTG Pszczółki,
6. KS Sporting Leźno,
7. SSKS Sokół Zblewo,
8. SP Wisła Tczew,
9. SAR Portowiec Gdańsk z nadzorem prawnym,
10. KS Zenit Łęczyce 2012 z nadzorem infrastrukturalnym i personalny,
11. MLKS Tęcza Brusy z nadzorem infrastrukturalnym,
12. SSKP Keramzyt Szprudowo z nadzorem infrastrukturalnym.

E. Przyznać licencję uprawniającą do udziału w rozgrywkach klasy A w sezonie 2018/2019 dla klubów:
1. GTS Błękitni Główczyce,
2. GKS Ryjewo,
3. KP Ruch Gościszewo,
4. MLKS Tęcza Brusy,
5. KS Garbarnia Kępice,
6. KS Unison Machowino.
7. Brda Rytel,
8. KS Mewa Gniew,
9. Gryf Goręczyno,
10. Korona Rydwałd,
11. LZS Orkan Gostkowo,
12. Delta Miłoradz z nadzorem prawnym,
13. AS Pomorze Gdańsk z nadzorem personalnym,
14. LZS Styna Godziszewo z nadzorem personalnym,
15. KS Start Mrzezino z nadzorem personalnym,
16. KS Magic Niezabyszewo z nadzorem personalnym,
17. Arka Prusewo z nadzorem personalnym,
18. Wierzyca Stara Kiszewa z nadzorem personalnym,
19. KP Start Kulice Tczewskie z nadzorem personalnym,
20. KS Powiśle Pawlice-Rakowiec z nadzorem personalnym,
21. TKF Jantar Pawłowo z nadzorem infrastrukturalnym,
22. SKS Osiczanka Osice z nadzorem infrastrukturalnym,
23. Sopocka Akademia Piłkarska z nadzorem personalnym i infrastrukturalnym,
24. KS Sokół Bożepole Wielkie z nadzorem personalnym i finansowym.

F. Odmówić przyznania licencji uprawniającej do udziału w rozgrywkach klasy A w sezonie 2018/2019 dla klubu:
1. WKS Barton Barcino - w zakresie wymogów kryterium personalnego brak szkoleniowca posiadającego licencje stosowną dla tej klasy rozgrywkowej,
2. KS Kaszubia Starzyno - w zakresie wymogów kryterium personalnego brak szkoleniowca posiadającego licencje stosowną dla tej klasy rozgrywkowej,
3. GTS Sokół Szczypkowice - w zakresie wymogów kryterium personalnego brak szkoleniowca posiadającego licencje stosowną dla tej klasy rozgrywkowej,
4. ZS Polonez Bobrowniki - w zakresie wymogów kryterium personalnego brak szkoleniowca posiadającego licencje stosowną dla tej klasy rozgrywkowej,
5. GKS Wybrzeże Objazda - w zakresie wymogów kryterium personalnego brak szkoleniowca posiadającego licencje stosowną dla tej klasy rozgrywkowej,
6. GKS Trąbki Wielkie - w zakresie wymogów kryterium personalnego brak szkoleniowca posiadającego licencje stosowną dla tej klasy rozgrywkowej,
7. GKS Kołczygłowy - w zakresie wymogów kryterium sportowego brak deklaracji udziału w rozgrywkach wymaganej liczby drużyn młodzieżowych,
8. GTS Powiśle Stary Targ - w zakresie wymogów kryterium sportowego brak deklaracji udziału w rozgrywkach wymaganej liczby drużyn młodzieżowych,
9. KS Start Łebień - w zakresie wymogów kryterium sportowego brak deklaracji udziału w rozgrywkach wymaganej liczby drużyn młodzieżowych,
10. KS Eko-Prod Szemud - w zakresie wymogów kryterium sportowego brak deklaracji udziału w rozgrywkach wymaganej liczby drużyn młodzieżowych, w zakresie wymogów kryterium personalnego brak szkoleniowca posiadającego licencje stosowną dla tej klasy rozgrywkowej oraz koordynatora służb klubowych z uprawnieniami, w zakresie kryterium infrastrukturalnego brak umowy na korzystanie z obiektu sportowego.
11. GKS Bobowo - w zakresie kryterium prawnego brak aktualnego wyciągu z rejestru stowarzyszenia, w zakresie wymogów kryterium personalnego brak szkoleniowca posiadającego licencje stosowną dla tej klasy rozgrywkowej, w zakresie kryterium finansowego brak oświadczenia o braku przeterminowanych zobowiązaniach finansowych,
12. SKS Wda Czarna Woda - w zakresie kryterium finansowego klub posiada nieuregulowane, przeterminowane zobowiązania finansowe wobec Związku.

Od powyższych decyzji przysługuje Wnioskodawcy tryb odwoławczy zgodnie z postanowieniami podręczników licencyjnych pkt 3.4.2.

G. W związku z ustaniem przyczyn zdjęty zostaje nadzór z klubów:
1. LKS Pogoń Lębork - infrastrukturalny,
2. KS Sulmin - infrastrukturalny.

W następnym komunikacie opublikowane będą decyzje dotyczące klubów klasy B i młodzieżowych.

Przewodniczący Komisji ds. Licencji Klubowych
(-) Józef Dąbrowski
(tel. 697 038 216)

Wyniki i tabele

Sezon 2018/2019
Najnowsze Wyniki
więcej na laczynaspilka.pl