Komunikat Komisji ds Licencji Klubowych (#10)

Komisja ds. Licencji Klubowych Pomorskiego ZPN informuje, że na posiedzeniu w dniu 04.07.2018 r. zgodnie z kalendarium procesu licencyjnego i odpowiednimi przepisami podręczników licencyjnych PZPN oraz uchwałą Zarządu Pomorskiego ZPN w sprawie przepisów szczegółowych dla klubów ubiegających się o licencję uprawniającą do udziału w rozgrywkach mistrzowskich w sezonie 2018/2019 poddano procedurze rozpatrzenie wniosków klubów B i klubów młodzieżowych.

W związku z ujawnieniem nowych okoliczności nie znanych Komisji w trakcie rozpatrywania wniosków licencyjnych postanowiła zmienić decyzję i:
A. Przyznać licencję uprawniającą do udziału w rozgrywkach klasy A w sezonie 2018/2019 dla klubów:
1. WKS Barton Barcino,
2. GKS Trąbki Wielkie.

Na podstawie złożonych przez Wnioskodawców dokumentów i ich uzupełnieniu oraz danych przekazanych przez Biuro Pomorskiego ZPN Komisja postanowiła:
A. Przyznać licencję uprawniającą do udziału w rozgrywkach klasy B w sezonie 2018/2019 i 2019/2020 dla klubów:
1. LZS Postolin,
2. GKS Gardeja,
3. GS LZS Linia,
4. KS Huragan Smolno,
5. MKP Szlachta,
6. SSPN Malczkowo,
7. Grom Trutnowy,
8. GTS Przywidz,
9. WKS Lignowy Szlacheckie,
10. KS Relaks Mechowo,
11. KS Szansa Siemianice,
12. KS Wicher Wierzchucino,
13. WKS Nożyno.

B. Przyznać licencję uprawniającą do udziału w rozgrywkach klasy B w sezonie 2018/2019 dla klubów:
1. KS Olimpia Sztum,
2. AP Pomorze z nadzorem personalnym,
3. KKS Koleczkowo z nadzorem personalnym,
4. KP Gdynia z nadzorem personalnym,
5. KS Orzeł Ząbrowo z nadzorem personalnym,
6. KS Grom Kleszczewo z nadzorem finansowym.

C. Odmówić przyznania licencji uprawniającej do udziału w rozgrywkach klasy B w sezonie 2018/2019 dla klubu:
1. TSMW Bałtyk Sztutowo - w zakresie wymogów kryterium prawnego brak aktualnego wyciągu z rejestru stowarzyszenia, w zakresie wymogów kryterium infrastrukturalnego brak umowy na korzystanie z obiektu sportowego, w zakresie wymogów kryterium personalnego brak szkoleniowca posiadającego licencje stosowną dla tej klasy rozgrywkowej oraz koordynatora służb klubowych z uprawnieniami.
2. TPS Celtic Reda - w zakresie wymogów kryterium prawnego brak aktualnego wyciągu z rejestru stowarzyszenia, w zakresie kryterium finansowego klub posiada nieuregulowane zobowiązania finansowe wobec Związku.
3. KS Centrum Pelplin - w zakresie wymogów kryterium prawnego brak aktualnego wyciągu z rejestru stowarzyszenia, w zakresie kryterium finansowego klub posiada nieuregulowane zobowiązania finansowe wobec Związku.
4. GTS Rokitnica - w zakresie wymogów kryterium prawnego brak aktualnego wyciągu z rejestru stowarzyszenia, w zakresie wymogów kryterium personalnego brak szkoleniowca posiadającego licencje stosowną dla tej klasy rozgrywkowej oraz koordynatora służb klubowych z uprawnieniami, w zakresie kryterium finansowego klub posiada nieuregulowane zobowiązania finansowe wobec Związku.
5. LKS Jurand Lasowice Wielkie - w zakresie wymogów kryterium personalnego brak szkoleniowca posiadającego licencje stosowną dla tej klasy rozgrywkowej oraz koordynatora służb klubowych z uprawnieniami.
6. Oruński KP - w zakresie wymogów kryterium infrastrukturalnego brak umowy na korzystanie z obiektu sportowego, w zakresie wymogów kryterium personalnego brak koordynatora służb klubowych z uprawnieniami.
7. KS Puma Darzlubie - w zakresie wymogów kryterium personalnego brak szkoleniowca posiadającego licencje stosowną dla tej klasy rozgrywkowej.

Od powyższych decyzji przysługuje Wnioskodawcy tryb odwoławczy zgodnie z postanowieniami podręczników licencyjnych pkt 3.4.2.

D. Kluby klasy B, których na dzień rozpatrywania wniosków nie wystąpiły o licencję uprawniającą do udziału w rozgrywkach sezonu 2018/2019:
1. FC Gowidlino,
2. GKS Straszewo,
3. KS Wocławy,
4. KS Meteor Silno,
5. KS Orzeł Gołubie,
6. KS Sokół Lubichowo,
7. KS Wisła Steblewo,
8. KS Zryw Sławoszyn.

W przypadku pytań dotyczących procesu licencyjnego klubów klasy B proszę kontaktować się z weryfikatorem - Wojciech Krasucki (tel. 605 051 278).

E. Przyznać licencję uprawniającą do udziału w rozgrywkach młodzieżowych w sezonie 2018/2019 i 2019/2020 dla klubów:
1. AP LG Gdańsk,
2. KS Pogoń Tczew,
3. AP KP Gdynia.

F. Przyznać licencję uprawniającą do udziału w rozgrywkach młodzieżowych w sezonie 2018/2019 dla klubów:
1. MKS Profan Gościcino,
2. SAP Cassubian Bolszewo,
3. AP Człuchów,
4. GKS Barca Bolszewo,
5. SKS Olimpia Gdynia-Osowa,
6. SS Szarża Krojanty,
7. UKS KS Feynoord Rotterdam Schol Poland Łęgowo,
8. UKS GAP Bruskowo Wielkie,
9. UKS Chappions Kwidzyn,
10. UKS Orły Tczew,
11. UKS Orliki Kończewo,
12. Olimpic Gdańsk z nadzorem finansowym,
13. KS Orły Gdańsk z nadzorem prawnym,
14. UKS Lotos Gdańsk z nadzorem prawnym i infrastrukturalnym.

G. Odmówić przyznania licencji uprawniającej do udziału w rozgrywkach młodzieżowych w sezonie 2018/2019 dla klubu:
1. KS Bruskowo Wielkie - w zakresie kryterium finansowego klub posiada nieuregulowane, przeterminowane zobowiązania finansowe wobec Związku,
2. WKS Gryf Wejherowo - w zakresie kryterium finansowego klub posiada nieuregulowane, przeterminowane zobowiązania finansowe wobec Związku,
3. GS LZS Linia - w zakresie wymogów kryterium sportowego brak szkoleniowca posiadającego licencje stosowną dla tej klasy rozgrywkowej.

Od powyższych decyzji przysługuje Wnioskodawcy tryb odwoławczy zgodnie z postanowieniami podręczników licencyjnych pkt 3.4.2.

W przypadku pytań dotyczących procesu licencyjnego klubów młodzieżowych proszę kontaktować się z weryfikatorem - Jerzy Wnuk-Lipiński (tel. 604 819 287).

Przewodniczący Komisji ds. Licencji Klubowych
(-) Józef Dąbrowski
(tel. 697 038 216)

Wyniki i tabele

Sezon 2018/2019
Najnowsze Wyniki
więcej na laczynaspilka.pl