Debiut Andrzeja Witkowskiego - sędziego FIFA

W dniach 26-30.08.2015 r. w Gibraltarze odbywał się turniej pre-eliminacyjny grupy D UEFA FUTSAL CUP. Miejscowy FC Lynx podejmował zespoły Sievi Futsal z Finlandii, Grorud IL z Norwegii oraz FC Santos ze Szkocji. Do prowadzenia zawodów na turnieju oprócz mnie, zostali wyznaczeni Aleksandras Slivas z Litwy, Valentin Va

Debiut Andrzeja Witkowskiego - sędziego FIFA

Kolegium Sędziów z satysfakcją informuje o debiucie naszego kolegi z KS Pomorskiego ZPN Andrzeja Witkowskiego na arenie międzynarodowej jako sędziego FIFA Futsal.

Życzymy kolejnych obsad i wielu udanych meczów.

 

DEBIUT NA KRAŃCU EUROPY

W dniach 26-30.08.2015 r. w Gibraltarze odbywał się turniej pre-eliminacyjny grupy D UEFA FUTSAL CUP. Miejscowy FC Lynx podejmował zespoły Sievi Futsal z Finlandii, Grorud IL z Norwegii oraz FC Santos ze Szkocji. Do prowadzenia zawodów na turnieju oprócz mnie, zostali wyznaczeni Aleksandras Slivas z Litwy, Valentin Vasilica z Walii, Nicola Manzione z Włoch. Obserwator zawodów, Stefan Weber z Niemiec, wyznaczył mnie do prowadzenia trzech zawodów jako sędzia boiskowy i dwóch jako sędzia asystent.


W udziale przypadło mi sędziowanie meczu otwarcia jak i ostatniego meczu turnieju decydującego o kolejności miejsc. Każdego dnia odbywały się odprawy zespołu sędziowskiego z obserwatorem, na których omawiane były zawody z dnia poprzedniego, oczywiście na podstawie materiału video. Dyskutowaliśmy na temat podjętych decyzji, zaistniałych zdarzeń boiskowych, jak również taktyki prowadzenia zawodów. Było to dla mnie bardzo ważne doświadczenie, gdyż w tym turnieju debiutowałem na arenie międzynarodowej. Miałem przyjemność poznać wspaniałych ludzi oraz wymienić poglądy na temat sytuacji i rozwoju futsalu w innych krajach europejskich. Plan turnieju przewidywał również czas na odpoczynek i regenerację sił. Po dwóch dniach grania był dzień przerwy, który został znakomicie zorganizowany przez naszych opiekunów z Gibraltaru. Pokazali nam kurort od strony turystycznej min. zabierając nas na przysłowiowy "koniec Europy". Turniej cieszył się dużą popularnością wśród mieszkańców, którzy licznie przybywali na mecze swojej drużyny. Ostatecznie turniej wygrał zespół Sievi Futsal z Finlandii i awansował do kolejnego etapu UEFA FUTSAL CUP.

Ogromną satysfakcją było dla mnie sędziowanie meczów na tym turnieju. Codzienne analizy i dyskusje wzbogaciły mnie o kolejne doświadczenia i z pewnością wzmocnią mój warsztat sędziowski. Cieszę się tym bardziej,  że był to mój debiut w roli sędziego FIFA na arenie międzynarodowej.


Andrzej Witkowski

 

 


Wyniki i tabele

Sezon 2019/2020
Najnowsze Wyniki
więcej na laczynaspilka.pl