Zagrajmy dla Darka - zapowiedź turnieju w Jezierzycach

22 lutego 2020 r. UKS GAP Bruskowo Wielkie oraz KS Bruskowo Wielkie będą organizatorami IV Ogólnopolskiego Turnieju Piłki Nożnej Halowej.

Zagrajmy dla Darka
Z inicjatywy KS Bruskowo Wielkie dawniej SwePol Link/MAGDA Bruskowo Wielkie, w dniu 22.02.2020 r. rozegrany zostanie turniej w kategorii Oldboj 35+. Będzie to mała, ale symboliczna cegiełka w pomocy Darkowi Piechocie, który w roku 2005 reprezentował barwy klubu z Bruskowa Wielkiego. Darek był jednym z najlepszym bramkarzy na Pomorzu. Jego kariera zawodnicza rozpoczęła się w Słupsku (Gryf Słupsk) następnie: Bydgoszcz (Zawisza), Lipno (Mień) i kilku innych klubach. Dariusz Piechota to również reprezentant Polski w piłce nożnej plażowej. Obecnie nasz kolega ma poważne problemy zdrowotne i przebywa w Słupskim szpitalu.

Głos Pomorza pisze: Teraz Darek rozgrywa najtrudniejszy mecz w życiu. Były bramkarz stoi przed piekielnie trudnym wyzwaniem. Musi pokonać ciężką, prawie nieuleczalną chorobę. Walka ta trwa już od kilku lat. Długo trwało prawidłowe zdiagnozowanie jego choroby. Zwiedził kilka najwybitniejszych klinik specjalistycznych w całej Polsce. Choroba cały czas postępowała i wyniszczała organizm. Wreszcie postawiono diagnozę - samoistne zwłóknienie płuc. Ratunkiem jest przeszczep płuc.

Dariusz Piechota występował w barwach KS SwePol Link/MAGDA Bruskowo Wielkie. W tamtym czasie lokalna prasa pisała - 18.03.2005 rok - cyt. "to będzie transferowy hit tej wiosny. Dariusz Piechota bramkarz Gryf 95 Słupsk przeszedł do SwePol Link/MAGDA Bruskowo Wielkie... ". Godne zauważenie jest też że Darek pełnił służbę jako zawodowy strażak.

Serdecznie dziękuję Pani Wójt Gminy Słupsk za objęcie turnieju swoim Honorowym Patronatem. Turniej rozegrany zostanie w Gminnej Hali Sportowo Widowiskowej w Jezierzycach przy ulicy Olimpijskiej 1. Organizator postanowił, że cały dochód z turnieju zostanie przekazany na pomoc Darkowi.

W turnieju udział weźmie 10 drużyn:
1.   CZAKA Beach Soccer Team
2.   TEAM Słupsk Beach Soccer
3.   FK OLDBOJE Słupsk
4.   DLA CZAKI
5.   IRON GATE OLDBOYS
6.   OLDBOYS GRYF
7.   STAL OLDBOYS Jezierzyce
8.   DRZEWIARZ OLDBOYS Rzeczenica
9.   OLDBOYS Bytów
10. STRAŻ POŻARNA

Dziesięć drużyn zostanie podzielonych na dwie grupy. Po rozstrzygnięciach grupowych nadejdzie faza pucharowa. W turnieju zaprezentują swoje umiejętności piłkarskie dziewczyny z trzecioligowej Stali Jezierzyce (mecz pokazowy 2x8 minut). Każda z drużyn otrzyma okolicznościowy - pamiątkowy puchar i medal. 

Bar Filipcio ze Słupska, który od wielu lat współpracuje z naszymi klubami ufunduje każdemu uczestnikowi pyszny domowy obiad. Serdecznie zapraszamy kibiców na ten wyjątkowy turniej (wstęp wolny). 

- Darku jestem dumny, że w pewnym okresie mojego życia sportowego i prywatnego miałem zaszczyt pracować z takim człowiekiem jak Ty. Wracaj szybko do pełni zdrowia. Wiedz że bardzo dużo dużych i małych serduszek naszych podopiecznych bije z myślą o Tobie - Andrzej Staszewski , prezes UKS GAP. 

Wyniki i tabele

Sezon 2019/2020
Najnowsze Wyniki
więcej na laczynaspilka.pl