XI Turniej im. Marszałka Macieja Płażyńskiego Nadzieje Polskiej Piłki

Blisko 200 najmłodszych adeptów futbolu spotkało się w Luzinie na Hali GOSRiT, aby rywalizować w XI Turnieju im. Marszałka Macieja Płażyńskiego Nadzieje Polskiej Piłki.

W dwu dniowej imprezie, zorganizowanej wzorowo, przez Pawła Buzałę zagrało 18 drużyn z rocznika 2011, które rywalizowały o liczne nagrody. Po pierwszym dniu turnieju wyłoniono drużyny, które zakwalifikowały się rozgrywek finałowych: Ligi Mistrzów, Ligi Europy oraz Pucharu Intertotto. Wzorem lat ubiegłych w imprezie mieli okazje spotkać się na jednym boisku zarówno drużyny z dużych miejskich ośrodków jak i zespoły ze środowiska wiejskiego.

Te wyjątkowo zacięte zawody wygrali młodzi zawodnicy Jedynki Reda, którzy w ostatecznym rozrachunku wyprzedzili AP Karol Piątek Luzino i AP Orzełki.

Nagrodzono również najlepszych zawodników turnieju, którzy otrzymali nagrody ufundowane przez Prezesa Rady Ministrów. Król strzelców -> Kamil Mroch (AP Orzełki), Najlepszy bramkarz -> Ksawery Wolin (AP Jedynka Reda I), Najlepszy zawodnik -> Jakub Waszkinel (AP Karol Piątek Luzino), który dodatkowo otrzymał voucher na darmowy udział w "Indywidualnym Obozie Letnim Luzino 2020" organizowanym przez Akademia Piłkarska Karol Piątek.

Po zakończeniu każdej grupy finałowej młodzi zawodnicy otrzymali liczne nagrody, które wręczali: Piotr Klecha, dyrektor GOSRiT Luzino i prezes pomorskiego LZS oraz byli znakomici piłkarze: Paweł Buzała i Karol Piątek, którzy obecnie w Luzinie szkolą swoich następców.

Patronat honorowy nad ta imprezą objęli oraz ufundowali nagrody: Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi - Jan Krzysztof Ardanowski, Mieczysław Struk – Marszałek Województwa Pomorskiego, Dariusz Drelich – Wojewoda Pomorski, Gabriela Lisius – Starosta Powiatu Wejherowskiego, Jarosław Wejer - Wójt Gminy Luzino, Radosław Michalski – prezes Pomorskiego ZPN i Piotr Klecha – prezes Pomorskiego LZS. Ponadto nagrody dla młodych piłkarzy ufundowała Kancelaria Prezesa Rady Ministrów.

Końcowa kolejność XI Turnieju im. Marszałka Macieja Płażyńskiego Nadzieje Polskiej Piłki:
Liga Mistrzów
1. Jedynka Reda I
2. AP Karol Piątek Luzino
3. Akademia Piłkarska Orzełki
4. Błękitni Wejherowo I
5. GKS Przodkowo
6. Jedynka Reda II
Najlepszy zawodnik -> Jakub Waszkinel (Akademia Piłkarska Karol Piątek) + voucher na darmowy udział w "Indywidualnym Obozie Letnim Luzino 2020" organizowanym przez Akademia Piłkarska Karol Piątek
Najlepszy bramkarz -> Ksawery Wolin (Akademia Piłkarska Jedynka Reda I)
Król strzelców -> Kamil Mroch (Akademia Piłkarska Orzełki)

Liga Europy
1. APK Jedynka Kartuzy
2. BKTECH Myśliwiec Tuchomie
3. AP Banino II
4. AP Banino I
5. Błękitni Wejherowo II
6. AP Tczew
Najlepszy bramkarz- Marek Kubas (Banino II)
Król strzelców- Aleksander Wilczyński (Myśliwiec)
Najlepszy zawodnik - Gracjan Postuszenko (Jedynka)

Puchar Intertotto
1. Żaki Sławno
2. Arka Gdynia SI
3. KS Skorzewo
4. Latarnik Choczewo
5. Bałtyk Gdynia
6. Cassubian Bolszewo
Król strzelców - Leon Kaczmarek (Żaki)
Najlepszy zawodnik - Franciszek Kędzia (Arka)


Turniej współfinansowany przez Pomorski Związek Piłki Nożnej

Wyniki i tabele

Sezon 2019/2020
Najnowsze Wyniki
więcej na laczynaspilka.pl