X Świąteczny Turniej w Sztumie – relacja

X Świąteczny Turniej w piłkę nożną na hali wygrała drużyna „Witaminek” po rzutach karnych pokonując drużynę „Katowice Nocą”.

W meczu o trzecie miejsce lepsza okazała się drużyna „Parotec Malbork”, która wygrała z drużyną „Nadciąga”. Drużyna „Witaminek” po dwóch latach dominacji drużyny „NIKO Team” (Ryjewo) odzyskała pierwsze miejsce. Natomiast „Parotec Malbork” spadł z drugiego na trzecie miejsce po przegranej w półfinale 0:2 z „Katowice Nocą”.

Królem strzelców został Patryk Lewandowski (Parotec) z 11 bramkami. Najlepszym zawodnikiem turnieju Artur Stawikowski (Katowice Nocą), a najlepszym bramkarzem Tomasz Kowalski (Witaminki), który w trakcie turnieju wpuścił tylko 6 bramek.

Triumfator X Turnieju drużyna „Witaminki” składała się z zawodników, którzy na co dzień występują w drużynie Powiśla Dzierzgoń (Kowalski Tomasz, Krysiński Sebastian, Hadrysiak Arkadiusz, Pietrzyk Mateusz, Olszewski Łukasz), Olimpii Sztum (Pliszka Wojciech, Kotowski Łukasz) oraz Wojtka Zyski (KP Starogard Gdański).

Drugię miejsce zajęła drużyna „Katowice Nocą” w składzie: Sosnowski Filip, Knut Jakub(obaj KP Starogard Gdański), Michalczyk Krzysztof, Kwaśnicki Kacper (obaj Spójnia Sadlinki), Stawikowski Artur (Wierzyca Pelplin), Bujak Mateusz (Jaguar Gdańsk) oraz Galaniewski Rafał. Na najniższym stopniu podium uplasowała się drużyna „Parotec Malbork” w składzie: Skopiak Dominik, Tryba Krystian, Borowiecki Mariusz (wszyscy Mady Ostaszewo), Szyprytowski Damian (Radomiak Radom), Szuprytowski Adrian (Jurand Lasowice Wielkie), Daukszys Mateusz (Grom Nowy Staw) i Lewandowski Patryk (Powiśle Dzierzgoń). Czwarte miejsce zajęła drużyna „Nadciąga” złożona z byłych bądź obecnych zawodników KS Czernin - organizatora Turnieju.

Przez dwa dni na trybunach sztumskiej hali zasiadło około 200 piłkarzy oraz 400 kibiców, którzy dzielnie kibicowali swoim znajomym i nie tylko. Atmosfera na parkiecie, trybunach i w szatniach była iście świąteczna, dlatego z przyjemnością organizujemy co roku kolejne edycje Turnieju.


Turniej współfinansowany przez Pomorski Związek Piłki Nożnej

Wyniki i tabele

Sezon 2019/2020
Najnowsze Wyniki
więcej na laczynaspilka.pl