Wierzyca Cup 2018

Turniej piłki halowej Wierzyca Cup 2018 pod patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Pelplin Patryka Demskiego przeszedł do historii.

W sobotę 13 stycznia 2018 r. na hali widowiskowo-sportowej w Gniewie zorganizowany został turniej piłki halowej pod nazwą „WIERZYCA CUP 2018”, nad którym honorowy patronat objął Burmistrz Miasta i Gminy Pelplin Patryk Demski. Był on skierowany do zawodników piłki nożnej z rocznika 2007 i młodszych, a celem nadrzędnym miała być dobra zabawa i rywalizacja oparta na zasadach Fair Play. Z zaproszenia skorzystały następujące drużyny: KP Starogard Gd., Jaguar Gdańsk, KP Zaspa Gdańsk, Styna Godziszewo, Centrum Pelplin, AP St. Rąbała Jedynka Pelplin oraz gospodarze turnieju Wierzyca Pelplin (4 drużyny).

Mecze rozgrywane były w dwóch grupach system „każdy z każdym”, po czym odbyły się spotkania o konkretne miejsca. Łącznie rozegrano 25 spotkań, które przyniosły wiele emocji i wspaniałych bramek. Po zakończeniu meczu finałowego okazało się, że zwycięzcą całego turnieju została drużyna Wierzyca Pelplin (żółta), natomiast drugie miejsce przypadło drużynie KP Starogard Gdański, a na najniższym miejscu podium uplasował się zespół AP St. Rąbała Jedynka Pelplin. Wszystkie mecze były zacięte, toczone w szybkim tempie i można było zauważyć, że każdy zawodnik pragnie zwycięstwa swojego zespołu. Nie zabrakło uśmiechu na twarzach zawodników. Widoczne były także łzy i sportowa złość. Organizatorzy zorganizowali loterię, w której można było wygrać cenne nagrody. Główną z nich była oryginalna koszulka zespołu Lechii Gdańsk. Każdy z chłopców oraz trenerów i kierowników otrzymał pamiątkowy medal i nagrodę rzeczową, a drużyna puchar. Dodatkową atrakcją dla dzieci i ich rodziców była wizyta dwóch maskotek Mrówki i Delfina, które rozdawały słodycze i chętnie pozowały do zdjęć.

Organizatorzy uwzględnili i nagrodzili najlepszego bramkarza, którym został Tymon Szostak z KP Starogard Gdański. Najlepszym strzelcem okazał się Damian Górski z Centrum Pelplin, natomiast najlepszym zawodnikiem turnieju uznano Filipa Trochowskiego z drużyny Wierzyca Pelplin (żółta). Zastępca burmistrza pan Dariusz Górski i pan Krzysztof Cwajda – właściciel firmy Zakład Remontowo-Budowlany Krzysztof Cwajda wręczyli młodym zawodnikom uczestniczącym w turnieju pamiątkowe medale, puchary i nagrody rzeczowe. Powyższa impreza mogła się odbyć dzięki sponsorom, którzy wspierają nasze działania oraz wspaniałym rodzicom potrafiącym zrobić i zorganizować każde przedsięwzięcie. Nasza piłkarska rodzina rozwija się, a każdy z osobna dodaje przysłowiową cegiełkę, która tworzy jeden zespół.

Sponsorzy turnieju: Zakład Remontowo-Budowlany Krzysztof Cwajda, Mrówka Tczew, której właścicielem jest firma DTB; Pomorski Związek Piłki Nożnej w Gdańsku; Usługi Transportowe Tadeusz Decka; Piekarnia MELER Leszek Meler; rodzice zawodników KS Wierzyca Pelplin z rocznika 2007 i młodszych.

Ponadto dziękujemy panu Patrykowi Demskiemu za objęcie honorowego patronatu nad turniejem, podziękowania składamy także na ręce pani Lucyny Bielińskiej – Dyrektora ZKiW Pelplin za pomoc w organizacji turnieju oraz dziękujemy panu Krzysztofowi Bejgrowiczowi – Dyrektorowi GOSiR Gniew i jego pracownikom za gościnność w ścianach hali sportowo widowiskowej. Był to ostatni turniej rozgrywany w Gniewie. Hala w Pelplinie jest na ostatniej prostej do ukończenia jej rozbudowy i kolejne turnieje będą rozgrywane już w naszym mieście. Cieszymy się wszyscy razem, że będziemy mieli taki obiekt, który będzie mógł służyć wielu imprezom.

Klasyfikacja końcowa:
1. Wierzyca Pelplin (żółta)
2. KP Starogard Gdański
3. AP St. Rąbała Jedynka Pelplin
4. Centrum Pelplin
5. Wierzyca Pelplin (bordowa)
6. KP Zaspa Gdańsk
7. Jaguar Gdańsk
8. Wierzyca Pelplin (zielona)
9. Styna Godziszewo
10. Wierzyca Pelplin (czerwona)

Fotorelacja | Relacja filmowa


Turniej współfinansowany przez Pomorski Związek Piłki Nożnej

Wyniki i tabele

Sezon 2018/2019
Najnowsze Wyniki
więcej na laczynaspilka.pl