W Malborku zagrali charytatywnie dla chłopca w śpiączce

Około stu osób – piłkarzy młodszych i starszych – wzięło udział w turnieju charytatywnym w Malborku, zorganizowanym z myślą o 14-letnim Szymku, który obecnie przebywa w Klinice Budzik w Warszawie.

Turniej to pomysł malborczyka Zenona Małka, byłego piłkarza Iskry Malbork, a potem m.in. Olimpii Elbląg, Lechii Gdańsk, Wisły Kraków, obecnie prowadzącego w malborskiej dzielnicy Kałdowo szkółkę Akademii Pokolenia Lechii Gdańsk.

W hali Szkoły Podstawowej nr 5 charytatywnie dla Szymka Mazurczaka zagrali mali piłkarze w wieku od 8 do 11 lat. Swoje drużyny wystawiły Pomezania Malbork, Concordia Elbląg, Olimpia Elbląg oraz szkółki APLG z Malborka, Gdańska i Pruszcza Gdańskiego. Wynik – jak mówił Zenon Małek – stanowił sprawę drugorzędną, a najważniejsza była rywalizacja w duchu fair play i chęć niesienia pomocy.

Oprócz adeptów piłkarstwa na parkiecie w meczu pokazowym zmierzyła się też drużyna burmistrza Malborka z ekipą byłych znanych piłkarzy. W składzie tej drugiej ekipy znaleźli się m.in. Bogusław Saganowski (były reprezentant Polski w piłce nożnej plażowej), Marek Kwiatkowski (Pomezania Malbork, Stomil Olsztyn), Bogusław Lizak (wychowanek Pogoni Smętowo, 108 meczów w ekstraklasowym Zagłębiu Lubin). Drużyna burmistrza Marka Charzewskiego nie miała szans, przegrała 5:14.

Zenon Małek dziękuje wszystkim, którzy pomogli w organizacji imprezy i wzięli w niej udział na boisku i trybunach. Przez kilka godzin odbywała się zbiórka do puszek. Z kolei za 500 zł została zlicytowana koszulka Bogusława Saganowskiego z okresu jego gry w reprezentacji Polski w piłce plażowej.

14-letni Szymek Mazurczak ucierpiał w październiku ubiegłego roku w wypadku drogowym na Alei Rodła w Malborku. Od tamtej pory jest w stanie śmierci mózgowej. Obecnie przebywa w słynnej Klinice Budzik. Udało się już zebrać sporo pieniędzy, ale trzeba wziąć pod uwagę, że leczenie i rehabilitacja Szymka może trwać wiele lat.


Turniej współfinansowany przez Pomorski Związek Piłki Nożnej

Wyniki i tabele

Sezon 2018/2019
Najnowsze Wyniki
więcej na laczynaspilka.pl