V Turniej Piłki Nożnej Polpharma Deyna Cup Junior 2017

V Międzynarodowy Turniej Piłki Nożnej Polpharma Deyna Cup Junior 2017 na liście sukcesów Klubu Sportowego Beniaminek 03!!

​Jak wszyscy doskonale wiemy w dniach 24.08-27-08.2017 w pięknym mieście jakim jest Starogard Gdański odbyło się ogromne piłkarskie święto. Sportowe zaangażowanie, ambicja, uśmiech, radość, euforia, łzy, moglibyśmy wymieniać emocje towarzyszące turniejowi w nieskończoność . To są tylko słowa, a one w tym przypadku nie są w stanie opisać atmosfery krążącej wokół tego wydarzenia. Pewne są jednak dwie rzeczy, że są to pozytywne odczucia i że musisz przeżyć to sam aby zrozumieć! Nasz turniej to nie tylko sportowe zmagania! Tym razem mieliśmy okazję zrobić coś jeszcze piękniejszego i zrobiliśmy to, a mowa tu o zbiórce pieniędzy i licytacjach na rzecz Pani Marysi, która walczy z ciężką chorobą. Marysia zawsze dzieliła się z nami swoim uśmiechem i pozytywną energią jako czynnie działający wolontariusz podczas eventów sportowych. Teraz nadszedł czas aby całe dobro wróciło do niej. Dziękujemy Wam za okazane serce oraz ciepłe słowa. Marysiu, jesteśmy z tobą!

Pragniemy podziękować firmom partnerskim, takim jak Zakłady Farmaceutyczne Polpharma S. A.- główny partner, EGA, Elektrociepłownia Starogard Sp. z o. o., Medpharma S.A., Iglotex S. A., SMS Food Industries Sp. z o. o., Eurobud Sp. z o. o., Hotel Ren, domnarzędzi.pl, Hotel Bachus, Elewator Jabłowo Sp. z o. o., Grupa GPEC Starogard Sp. z o. o., Microsoft, EA Sports, Asseco, My Gym, Galeria Neptun, Restauracja Pepe Grill, Renault Adamowscy Sp. z o. o., Dekpol S.A., Pomorski Związek Piłki NożnejExpress-Druk, Star-Wik Sp. z o. o., Bank Spółdzielczy Starogard Gdański, Intermarche, MK Marcin Kaszubowski za pomoc i zainteresowanie, Panu Ministrowi Sportu i Turystyki Witoldowi Bańka za objęcie patronatem honorowym tego święta, władzom AWFiS w Gdańsku za objęcie patronatem merytorycznym. Dziękujemy za oprawę medialną, dzięki której rzesza odbiorców była jeszcze szersza. Dziękujemy wolontariuszom, trenerom oraz rodzicom za serce, uśmiech i zaangażowanie.

Turniej nie mógł by się odbyć oczywiście bez zawodników i wcześniej już wymienionych trenerów, których ostatecznie było 510. W tych dniach Starogard Gdański tętnił życiem, mieszanka kultur, narodowości i jedna impreza, która połączyła to wszystko. 34 zespołów z 11 krajów toczyło bój o zwycięstwo w kategoriach U-9 i U-10. Tegoroczni piłkarze to młodzi zawodnicy z czołowych klubów polskiej Ekstraklasy, takich jak Lech Poznań, Legia Warszawa, Śląsk Wrocław, Lechia Gdańsk, Pogoń Szczecin, Jagiellonia Białystok, Arka Gdynia czy Zagłębie Lubin. Odwiedzili nas także pionierzy europejskich rozgrywek tacy jak Manchester City (Anglia), Borussia Dortmund (Niemcy), Galatasaray SK (Turcja), Feyenoord Rotterdam (Holandia), Sheffield United (Anglia), Fortuna Mińsk (Białoruś), Vitis (Litwa), FC Supernova (Łotwa), Hradec Kralove (Czechy) czy Olimpik Kaliningrad (Rosja). Trzeba zwrócić uwagę na fakt, iż na naszym turnieju nie było przegranych. Każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy medal, koszulkę i opaskę.

Podczas Polpharma Deyna Cup junior 2017 oprócz sportowych zmagań na boisku i zbiórki pieniędzy dla Marysi przygotowaliśmy także strefa zdrowia organizowana wspólnie przez Polpharmę S. A. i Medpharmę S.A. oraz multimedialną strefę rozrywki, w której uczestnicy turnieju, rodzice i każdy, kto przyszedł na Stadion Miejski mógł wziąć udział w II Otwartych Mistrzostwach Starogardu Gdańskiego w Grę FIFA 17. Tegorocznym mistrzem został Piotr Delewski.

Na naszym turnieju nie było chwili na nudę. Przerwę w rozgrywkach zapełniały wycieczki do Malborka, Gdańska oraz spacery po Starogardzie Gdańskim. W Malborku mieliśmy okazję cofnąć się w czasie podczas zwiedzania zamku, natomiast w Gdańsku mieliśmy szanse odwiedzić spektakularny Stadion Energa Gdańsk. Znalazł się również czas na przejażdżkę gokartami oraz spacer na molo w Brzeźnie.


Podsumowując całe wydarzenie, na podium mogliśmy zobaczyć drużyny z rocznika 2007:

1 miejsce Śląsk Wrocław,

2 miejsce Sheffield United,

3 miejsce Manchester City,

4 miejsce Pogoń Szczecin

5 miejsce Lech Poznań

6 miejsce Arka Gdynia

7 miejsce Escola Varsovia

 8 miejsce Beniaminek 03

9 miejsce Lechia Gdańsk

10 miejsce Bałtyk Koszalin

11 miejsce Legia Warszawa

12 miejsce Mały Jeziorak Iława

13 miejsce Supernova

14 miejsce Vitis Wilno

Statuetkę dla najlepszego zawodnika otrzymał Bradley Mundy reprezentant drużyny Manchester City, najlepszym bramkarzem był Charlie Booker z Sheffield United.

Klasyfikacja końcowa w roczniku 2008 była następująca:

1 miejsce Lech Poznań,

2 miejsce Śląsk Wrocław,

3 miejsce Borussia Dortmund

4 miejsce Jagiellonia Białystok

5 miejsce Galatasaray

6 miejsce Feyenoord Rotterdam

7 miejsce Bałtyk Gdynia

 8 miejsce Arka Gdynia

9 miejsce Fortuna Mińsk

10 miejsce Escola Varsovia

11 miejsce Olimpik Kaliningrad

12 miejsce Zagłębie Lubin

13 miejsce Lechia Gdańsk

14 miejsce Hradec Kralove

15 miejsce Supernova

16 miejsce Girianys Kowno Żironis

17 miejsce Beniaminek 03 (Biały)

18 miejsce Beniaminek 03 (Niebiescy)

19 miejsce Żelgirys  Kowno

20 miejsce FC Kijów

Najlepszym bramkarzem został zawodnik Jagiellonii Białystok, najlepszym zawodnikiem okazał się Jemain Kusi reprezentujący barwy klubowe Borussii Dortmund.


V Międzynarodowy Turniej Piłki Nożnej Polpharma Deyna Cup Junior 2017 był ogromnym wydarzeniem, a jego realizacja pochłonęła ogromną ilość energii. Jednak po jego zakończeniu z pewnością i bez żadnych wątpliwości możemy powiedzieć, że było warto! Już teraz zapraszamy Was na kolejną edycję turnieju, który odbędzie się w dniach 23.08-26.08.2018! Na chwilę obecną swój udział w przyszłorocznych rozgrywkach potwierdziły drużyny takie jak Manchester City czy Borussia Dortmund. Przeżyj to z nami, poczuj tę atmosferę i daj ponieść się emocjom.KS Beniaminek 03 Starogard Gdański


Wyniki i tabele

Sezon 2018/2019
Najnowsze Wyniki
więcej na laczynaspilka.pl