V kolejka Luzińskiej Ligi Halowej GL

W sobotę 13 stycznia na luzińskiej Hali Widowiskowo–Sportowej GOSRiT w Luzinie odbyła się V kolejka Luzińskiej Ligi Halowej GL. Liderem rozgrywek jest GOSRiT Luzino, które o 3 punkty wyprzedza Wikęd Luzino.

Zawodnicy Tiger Gym Wejherowo pokonali juniorów GOSRiTu 4:3, ale przez większość meczu to młodzi zawodnicy luzińskiego klubu mieli przewagę z gry. Z pewnością strzeliliby więcej bramek gdyby nie bardzo aktywna postawa w bramce Tygrysów Szymona Sikora oraz fakt, że kilku z nich rozpoczęło ciężkie przygotowania do rundy wiosennej z zespołem IV-ligowego Wikędu.

Sołecka Barłomino próbowała nawiązać walkę z liderem GOSRiT Luzino, ale tercet trenerów klubowych: Paweł Radecki, Maksym Graczyk i Piotr Jasielski byli tego dnia bardzo skuteczni i nie pozwolili rywalom na zbyt wiele kontrolując przebieg całego spotkania.

Barka Łebno miała ochotę wygrać z Wikędem. Postawiła gospodarzom bardzo trudne warunki, ale Sebastian Richter i spółka nie potrafili znaleźć recepty na świetnie broniącego Dominika Składowskiego. Gracze Wikędu grając cierpliwie i konsekwentnie doprowadzili do dwóch czystych sytuacji bramkowych, które z zimną krwią wykorzystali. Niepotrzebne przepychanki za koniec spotkania spowodowały pokazanie czerwonej kartki Michałowi Dąbrowskiemu. Wysokość kary ustali Komisja Ligi.

Po ubiegłotygodniowej porażce 4 Pory Roku nastawiały się walkę z Chopinem Wejherowo, ale motywacji i koncentracji wystarczyło tylko na 20 minut meczu. Doświadczenie i długa ławka rezerwowych tym razem wzięły górę, a wynik 16:4 pokazuje jednoznacznie, że zespół Pawła Rompcy nie miał dnia.

Na koniec V serii spotkań KS Kaszuby zagrały z PhotoNasą. Przedziwny mecz, w którym inicjatywę przez zdecydowaną większość spotkania miał zespół, który nie potrafił nie tylko oddać celnego strzału na bramkę przeciwników, ale stworzyć realnego zagrożenia pod ich bramką. Tymczasem zawodnicy KS Kaszuby wykorzystali – mówiąc po piłkarsku to, co mieli – i wygrali 4:0.

Wyróżniono trafienie Pawła Rutkowskiego z GOSRiT Luzino (nagrody zostaną wręczone na oficjalnym zakończeniu ligi).

Tabela i wyniki: www.sklepgl.pl
Bramki V kolejki

Komplet wyników:
V KOLEJKA – 13.01.2018r.
18:15 Barka Łebno – Wikęd Luzino 0:2
19:05 Tiger Gym – GOSRiT JA 4:3
19:55 Sołecka Barłomino – GOSRiT 0:3
20:45 Chopina – 4 Pory Roku 16:4
21:35 KS Kaszuby – PhotoNasa 4:0

Wyniki i tabele

Sezon 2018/2019
Najnowsze Wyniki
więcej na laczynaspilka.pl