Turniej w Marzęcinie - relacja

W dniu 22 czerwca zorganizowaliśmy turniej piłkarski w Marzęcinie na zakończenie sezonu rozgrywkowego. W zawodach udział wzięło 8 drużyn: LKS ŻUŁAWY I, LKS ŻUŁAWY II, CZARNI PRZEMYSŁAW I, CZARNI PRZEMYSŁAW II, ZSP MARZĘCINO I ,ZSP MARZĘCINO II, ŻTS BŁĘKITNI KMIECIN I, ŻTS BŁĘKITNI KMIECIN II.

Rywalizacja przebiegała w bardzo miłej i sympatycznej atmosferze. Wszystkie drużyny turniej potraktowały bardzo poważnie, ale było również widać w niektórych momentach wakacyjne rozluźnienie. Turniej rozegrany został w dwóch grupach czterozespołowych. Następnie zespoły z miejsc 1-2 w grupach grały mecze półfinałowe oraz mecz o I i III miejsce. Zespoły, które w swoich grupach zajęły 3 miejsca rywalizowały o miejsca 5-6, a zespoły z czwartych miejsc w grupie o miejsca 7-8. Zawody cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem ze strony rodziców, zawodników oraz mieszkańców wsi Marzęcino. Turniej zorganizowany został (oprócz wsparcia Pomorskiego Związku Piłkarskiego) dzięki dużemu wkładowi rodziców i dyrekcji szkoły w Marzęcinie. Ostatecznie do finału awansowały drużyny LKS ŻUŁAWY I i ZSP MARZĘCINO I. Po bardzo ciekawym meczu ostatecznie zwyciężyła drużyna LKS ŻUŁAWY I 4:1.

W meczu o III miejsce zagrały drużyny LKS ŻUŁAWY II i CZARNI PRZEMYSŁAW I. W tym meczu potrzebna była dogrywka, w której lepsi okazali się zawodnicy z Przemysławia zwyciężając 1:0. Każdy z uczestników turnieju otrzymał pamiątkowy medal. Zespoły z miejsc I-III otrzymały również pamiątkowe puchary. Nagrodzeni statuetkami i upominkami rzeczowymi zostali również najlepszy bramkarz, strzelec, zawodnik turnieju.

Najlepszym bramkarzem został Paweł Barc z LKS ŻUŁAWY I
Najlepszym strzelcem Nikodem Nadolski z LKS ŻUŁAWY I (7 goli)
Najlepszym zawodnikiem turnieju został Szymon Wiśniewski z ZSP MARZĘCINO.

Końcowa klasyfikacja turnieju:
1. LKS ŻUŁAWY I
2. ZSP MARZĘCINO I
3. CZARNI PRZEMYSŁAW I
4. LKS ŻUŁAWY II
5. ŻTS BŁĘKITNI KMIECIN II
6. ŻTS BŁĘKITNI KMIECIN I
7. CZARNI PRZEMYSŁAW II
8. ZSP MARZĘCINO II

Oprócz turnieju w jednej z sal dla drużyn odpoczywających przeprowadzone były gry i zabawy edukacyjne oraz puszczony film sportowy o polskich piłkarzach. Przygotowany był również bufet z ciastami napojami oraz sandwiczami. Jako organizator turniej uważam za jak najbardziej udany. Radość dzieci, rodziców, kibiców, trenerów po zdobytych bramkach, obronionych karnych czy otrzymaniu medalu, lub statuetki jest dla mnie największą wygraną naszego turnieju.


Turniej współfinansowany przez Pomorski Związek Piłki Nożnej

Wyniki i tabele

Sezon 2019/2020
Najnowsze Wyniki
więcej na laczynaspilka.pl