Turniej piłki halowej - Gmina Kościerzyna Cup 2019

W dniu 17 lutego 2019 r. w hali sportowo – widowiskowej w Wielkim Klinczu odbył się I turniej piłki halowej z cyklu Gmina Kościerzyna CUP 2019. Drużyny walczyły o Puchar Wójta Gminy Kościerzyna.

W rozgrywkach rywalizowało 8 zespołów w roczniku 2010/2011. Łącznie umiejętności piłkarskie zaprezentowało prawie 100 dzieci. Drużyny podzielone były na dwie grupy A i B. W grupie A pierwsze miejsce zajęła drużyna Beniaminka 03 Starogard Gdański, na drugim miejscu znalazł się Ceramik Łubiana. W grupie B zwyciężyła drużyna KS Skorzewo, na drugim miejscu znalazła się ekipa Wierzyca Stara Kiszewa. Po rozegraniu przez drużyny wszystkich meczów grupowych drużyny z miejsc 1-2 awansowały do Ligi Mistrzów, natomiast drużyny z miejsc 3-4 do Ligi Europejskiej. O ostatecznym zwycięstwie w Lidze Mistrzów zdecydowała różnica bramek na korzyść drużyny Wierzyca Stara Kiszewa. W Lidze Europejskiej zwyciężyła drużyna Santana Wielki Klincz. Podczas całego turnieju rozegrano 24 mecze, w których padło ponad 65 bramek – dodaje Krzysztof Recław, współorganizator turnieju. Patronat Honorowy nad turniejami objęli: Prezes Pomorskiego Związku Piłki Nożnej w Gdański – Radosław Michalski, Wójt Gminy Kościerzyna – Grzegorz Piechowski. Organizatorem turnieju byli: Zakład Sportu, Turystyki i Kultury Gminy Kościerzyna, LKS Ceramik Łubiana.

Klasyfikacja:
Liga Mistrzów:
1. miejsce – Wierzyca Stara Kiszewa
2. miejsce – Ceramik Łubiana
3. miejsce – KS Skorzewo
4. miejsce – Beniaminek 03 Starogard Gdański

Królem strzelców został Szymon Szachta z Ceramika Łubiana. Najlepszym bramkarzem został Konrad Dorawa z Wierzyca Stara Kiszewa

Liga Europejska:
1. miejsce – Santana Wielki Klincz
2. miejsce – Szargan Somonino
3. miejsce – GTS Sparta Wiślinka
4. miejsce – AP Goal Kids

Królem strzelców został Ignacy Zaborski z Santana Wielki Klincz. Najlepszym bramkarzem został Błażej Plichta z Szargan Somonino.

>img src="/storage/app/media/2018_01/turnieje/granty/1kw2019/13ceramik/l6.jpg">


Turniej współfinansowany przez Pomorski Związek Piłki Nożnej

Wyniki i tabele

Sezon 2019/2020
Najnowsze Wyniki
więcej na laczynaspilka.pl