Turniej Mikołajkowy w Marzęcinie – relacja

W sobotę 15 grudnia na hali w Marzęcinie odbył się Mikołajkowy Halowy Turniej Piłki Nożnej rocznika 2007/2008. Udział w nim wzięło 8 drużyn.

LKS ŻUŁAWY NOWY DWÓR GDAŃSKI I, LKS ŻUŁAWY NOWY DWÓR GDAŃSKI II, POMEZANIA MALBORK, GRYF TCZEW I, GRYF TCZEW II, BAŁTYK SZTUTOWO, GROM NOWY STAW i MORZE STEGNA.

Drużyny zostały podzielone na dwie grupy, w których rywalizowały systemem każdy z każdym. Dwie najlepsze drużyny awansowały do strefy medalowej, a zespoły z miejsc 3 w grupach zagrały o piątą lokatę, natomiast zespoły z czwartych miejsc o siódmą lokatę.

Turniej przebiegał w bardzo miłej i sympatycznej sportowej atmosferze. Hala została wypełniona przez rodziców, rodziny zawodników, a także uczniów miejscowej szkoły. Godnym podkreślenia jest fakt, że doping był bardzo fair i podczas całego dnia zmagań nie zaobserwowano żadnych negatywnych emocji ze strony rodziców, trenerów jak i samych zawodników.

Ostatecznie po bardzo emocjonującym finale zwycięzcami została drużyna Morze Stegna, która w finale pokonała gospodarzy LKS ŻUŁAWY2:1. W meczu o III miejsce spotkały się dwie drużyny Gryfa Tczew. Zwycięsko z tego pojedynku wyszła drużyna Gryf Tczew I, która wygrała 2:0.

Klasyfikacja końcowa:
1. UKS MORZE STEGNA
2. LKS ŻUŁAWY I NOWY DWÓR GDAŃSKI
3. GRYF TCZEW I
4. GRYF TCZEW II
5. POMEZANIA MALBORK
6. GROM NOWY STAW
7. LKS ŻUŁAWY II NOWY DWÓR GDAŃSKI
8. BAŁTYK SZTUTOWO

Najlepszym zawodnikiem turnieju został wybrany Nikodem Nadolski – LKS ŻUŁAWY I
Najlepszym Bramkarzem Dawid Wojciuch UKS MORZE STEGNA
Najlepszym strzelcem Damian Bagiński UKS MORZE STEGNA – 5 bramek
Nagrody wręczył prezes LKS ŻUŁAWY pan Waldemar Sobczak.


Turniej współfinansowany przez Pomorski Związek Piłki Nożnej

Wyniki i tabele

Sezon 2019/2020
Najnowsze Wyniki
więcej na laczynaspilka.pl