Turniej halowy w Bytowie - relacja

11 stycznia na hali sportowej przy SP nr 2 w Bytowie odbył się pod patronatem Pomorskiego Związku Piłki Nożnej turniej piłki nożnej dla dzieci urodzonych w roku 2012 i młodszych, zorganizowany przez klub U2 Bytów oraz rodziców zawodników z tego rocznika.

W turnieju wystąpiło 8 zespołów: Bytovia Bytów, Magic Niezabyszewo, Kaszubia Studzienice, AP Gryf Słupsk, Sparta Sycewice, Junior Football Academy Przechlewo oraz dwie drużyny U2 Bytów, Niebiescy i Biali. Zawody rozegrano systemem każdy z każdym, mecze trwały po 9 minut i nie prowadzono klasyfikacji turniejowej.

Wszystkie drużyny biorące udział w turnieju prezentowały wysoki poziom, dzięki czemu turniej obfitował w emocjonujące i zacięte mecze, których wynik rozstrzygał się w ostatnich minutach. Nie zabrakło wielu pięknych goli, świetnych interwencji bramkarzy, składnych akcji zespołowych oraz indywidualnych popisów zawodników.

Głównym celem turnieju była zabawa oraz popularyzacja i nauka piłki nożnej przez najmłodszych piłkarzy. Na tym etapie szkolenia nie ma przegranych, wszyscy zawodnicy są zwycięzcami, dlatego zrezygnowano z końcowej klasyfikacji. Wszyscy zawodnicy zostali nagrodzeni takimi samymi medalami, a każda z drużyn otrzymała identyczny puchar.

Serdeczne podziękowania za pomoc w organizacji turnieju ślemy dla SP nr 2 w Bytowie, rodzicom zawodników U2 Bytów z rocznika 2012/2013 oraz dla ratownika medycznego Wiesława Piekarskiego.

Sponsorzy:
Pomorski ZPN
Stacja Smaku Udorpie
AUTO PASJA Grzegorz Kaszubowski z Mądrzechowa

Patronat medialny: Tygodnik Kurier Bytowski


Turniej współfinansowany przez Pomorski Związek Piłki Nożnej

Wyniki i tabele

Sezon 2019/2020
Najnowsze Wyniki
więcej na laczynaspilka.pl