Santander Cup w Kartuzach - relacja

W dniach 15-16 czerwca obył się turniej piłki nożnej drużyn w dwóch rocznikach 2012 oraz 2013, kilkuset zawodników i kilkaset minut gry objął Santander Cup, czyli Ogólnopolski Turniej Piłki Nożnej Dzieci w Kartuzach.

W turnieju zorganizowanym przez Akademię Piłkarską "Jedynka" Kartuzy zmierzyło się 21 zespołów z różnych stron województwa pomorskiego. Zarówno w sobotę, jak i w niedzielę rywalizowały ze sobą w grupach, ale nie o miejsca, ponieważ w turnieju nie była prowadzona klasyfikacja.

Wszystkie zespołu zostały uhonorowane takimi samymi medalami i pucharami. Organizatorzy przyznali dodatkowe nagrody indywidualne dla najlepszych pięciu zawodników turnieju w każdej kategorii, najlepszego piłkarza w każdej drużynie oraz wyróżnienie fair play, które otrzymał Konrad Reiter (AP Jedynka Kartuzy). Była też nagroda specjalna dla najszybszego zawodnika Pawła Pęczaka (Gedania Gdańsk) - piłka z podpisami zawodników Lechii Gdańsk wręczona przez Aureliusza Cichosza.

Piłkarze i mali kibice dodatkowo korzystać mogli z przygotowanych dla nich atrakcji, m.in. dmuchanego zamku, gier i animacji.

Najlepsza piątka rocznika 2012
Tymon Świadek (AP Banino), Szymon Zaremba (AP Banino), Ksawery Wlazło (AP Cassubian), Michał Barzowski (GKS Przodkowo)

Najlepsza piątka rocznika 2013
Zosia Harmacińska (Sparta Sycewice), Hubert Stembarski (Gedania Gdańsk), Radosław Chorobinski, Adrian Kuchta, Filip Bulczak (AP Jedynka Kartuzy)

Więcej zdjęć można znaleźć TUTAJ

Organizację turnieju wsparła m.in. Fundacja Santander, a patronat nad nim sprawował Pomorski Związek Piłki Nożnej.


Turniej współfinansowany przez Pomorski Związek Piłki Nożnej

Wyniki i tabele

Sezon 2019/2020
Najnowsze Wyniki
więcej na laczynaspilka.pl