Puchar starosty puckiego w rękach Połchowa

Turniej halowy rocznika 2010. Puchar starosty w rękach Połchowa. Najlepszym strzelcem okazał się Jan Jarzemski.

Piłkarski turniej maluchów w hali MOKSiRu odbył się 17 listopada. Młodzi sportowcy z rocznika 2010 walczyli o puchar, który wręczał sam Jarosław Białk, starosta powiatu puckiego. Wśród najlepszych piłkarzy wyróżniono najlepszego strzelca turnieju. Okazał się nim kapitan drużyny Kaszuby Połchowo - Jan Jarzemski i bramkarz turnieju - Franciszek Selin.

Kaszuby Połchowo zgarnęli złoto w sobotnie popołudnie w puckiej hali MOKSiR. To właśnie tam odbył się halowy turniej piłki nożnej - jak się okazało nie tylko dla chłopców. Wśród uczestników pojawiła się piłkarka z drużyny MKS Promotor Fan Gościcino z numerem 23.

- Cały czas staramy się rozwijać u młodych pasję do tego sportu, póki co nam się to udaje - tłumaczy Jan Szefke, prezes Kaszuby Połchowo. - Te dzieciaki mają bakcyla do sportu, chcemy to wykorzystać. Zbieramy chętnych nie tylko z Połchowa, ale okolicznych miejscowości.

Sportowa rywalizacja dała się we znaki wszystkim obecnym na piłkarskim wydarzeniu w Pucku, w tym rodzicom i tym samym wiernym kibicom drużyny z Jastarni, którzy przyjechali ze swoimi pociechami na turniej piłki nożnej. Silny doping się opłacił, ponieważ zuchy z PKS Jastarnia zajęły w turnieju zaszczytne 3 miejsce. W drużynie Jarstni również znazał się najlepszy bramkarz - Franciszek Selin.

- Młodzi piłkarze z identycznym zapałem jak wielkie gwiazdy sportu podeszli do turnieju - komentuje Jarosław Białk, starosta powiatu puckiego podczas nagradzania uczestników. - Bacznie przyglądałem się waszym emocjonującym rozgrywkom i widzę, że władacie całe serce w ten sport.

Serce i zapał było widać, nie zabrakło również łez - tych ze szczęścia i z bólu. Na boisku pojawiło się pare fauli, jednak mali sportowcy wiedzą co to gra fair play. Szybko podali sobie dłonie i dokończyli rozgrywki.

WYNIKI:
1 miejsce - Kaszuby Połchowo (bramki 16:1)
2 miejsce - WAPN Błękitni Wejherowo (bramki 13:2)
3 miejsce - PKS Jastarnia (bramki (7:2)
4 miejsce - GKS Sztorm Kosakowo I (bramki (10:5)
5 miejsce - Kaszuby Połchowo II (bramki 4:13)
6 miejsce - MKS 2010 Gościcino (bramki 3:17)
7 miejsce - GKS Sztor Kosakowo II (bramki 3:16)

www.puck.naszemiasto.pl


Turniej współfinansowany przez Pomorski Związek Piłki Nożnej

Wyniki i tabele

Sezon 2018/2019
Najnowsze Wyniki
więcej na laczynaspilka.pl