Piłkarski Olimp - relacja

31 sierpnia 2019 r. zagrały dzieci z całego Pomorza. Młodzi podopieczni utytułowanych Akademii Piłkarskich z całego Pomorza, w tym z Gdańska, Gdyni, Wejherowa, Chwaszczyna, Bojana, Elbląga, Połchowa, Redy, Starej Kiszewy, Lęborka i Kosakowa, łącznie 34 drużyny, wzięły udział w turnieju Piłkarski Olimp.

Turniej, którego Patronem został Pomorski Związek Piłki Nożnej, rozegrano na obiekcie Toyota Arena w Chwaszczynie. Była to pierwsza w historii edycja Piłkarskiego Olimpu. Rywalizacja odbywała się w dwóch kategoriach, w roczniku 2010 i 2011. W drużynach występowały także dziewczynki, a niektóre z nich doskonale sobie radziły, nie ustępując umiejętnościami chłopcom. - Poziom był wysoki, a emocji nie zabrakło. Turniej obfitował w wiele wyrównanych pojedynków, które często rozstrzygała jedna bramka. W fazie pucharowej nie zabrakło również konkursów rzutów karnych, niezbędnych do wyłonienia zwycięzcy - informują organizatorzy.

W młodszym roczniku ostatecznie zwyciężyli wychowankowie Olimpii Osowa. Podopieczni trenera Jacka Grembockiego, byłego zawodnika m.in. Lechii Gdańsk, Górnika Zabrze i reprezentacji Polski. Finał był niezwykle emocjonujący. Aby poznać zwycięzcę, potrzebne były rzuty karne. W regulaminowym czasie gry Olimpia Osowa zremisowała z Dragonem Bojano 4:4. Gdańszczanie rzuty karne wygrali 3:2. Zwycięzcy wystąpili w składzie Nikodem Glonek, Jaś Brzeziński, Mikołaj Forc, Iwo Lejk, Max Raćkowski, Jan Domalewski, Kacper Osowski, Bruno Dziczek, Kuba Lewandowski, Filip Kosecki. W meczu o trzecie miejsce w tej kategorii wiekowej Jaguar I Gdańsk pokonał Ejsmond Club 4:2. Rozdano też nagrody i wyróżnienia indywidualne. Najlepszym bramkarzem uznano Tomasza Bujko (Dragon Bojano). Królem strzelców z dorobkiem dwunastu bramek został jego kolega z drużyny Maksymilian Sudnik. W drużynie Dream Team znaleźli się ponadto Łukasz Krawczak (Dragon Bojano), Stanisław Siepietowski (AP Jedynka Reda I) oraz Iwo Lejk (Olimpia Osowa).

Końcowa klasyfikacja kat. 2011:
1. Olimpia Osowa
2. Dragon Bojano
3. Jaguar Gdańsk I
4. Ejsmond Club
5. AP Jedynka Reda I
6. Marko-Gol
7. AP Jedynka Reda II
8. AP Cassubian
9. Sztorm Kosakowo
10. Jaguar Gdańsk II
11. KS Chwaszczyno
12. AP Piekarczyk Elbląg

Znacznie mniej wyrównane widowisko obejrzeli kibice przy okazji finału rocznika 2010. AP Jedynka Reda zwyciężyła Olimpię Osowa 6:0. Brązowe medale wywalczyli młodzi adepci futbolu z Olimpii Elbląg. W meczu o trzecie miejsce pokonali oni Kaszuby Połchowo 8:2. Najlepszym bramkarzem w tej kategorii uznano Krzysztofa Menzela (AP Jedynka Reda). Klasyfikację strzelców z dwunastoma bramkami na koncie zwyciężył Michał Zembrzuski. W najlepszej drużynie znaleźli się jeszcze Jan Barca (AP Jedynka Reda), Wiktor Krzykwa (Olimpia Elbląg) i Magdalena Curyło (Olimpia Osowa).

Końcowa klasyfikacja kat.2010:
1. AP Jedynka Reda
2. Olimpia Osowa
3. Olimpia Elbląg
4. Kaszuby Połchowo
5. Błękitni Wejherowo
6. Pokolenia Lechii Gdańsk
7. AP Piekarczyk Elbląg
8. AP Cassubian
9. Gedania 1922 Gdańsk
10. Sztorm Kosakowo
11. Wierzyca Stara Kiszewa
12. KS Chwaszczyno
13. Lew Lębork
14. Marko Gol
15. Iskra Gdynia
16. Dragon Bojano

Turniejowi towarzyszył piknik i wiele dodatkowych atrakcji. Spróbować można było gimnastyki pod okiem pracowników szkółki Leszka Blanika, złotego medalisty olimpijskiego z Pekinu w 2008 roku, a także szermierki. Tej drugiej dyscypliny uczył m.in. Radosław Glonek, florecista, mistrz i dwukrotny wicemistrz Europy w drużynie. Propagowano też nordic walking i judo. Odbyły się liczne gry i zabawy dla dzieci, skorzystać można było ze stoiska gastronomicznego.

Materiał filmowy


Turniej współfinansowany przez Pomorski Związek Piłki Nożnej

Wyniki i tabele

Sezon 2019/2020
Najnowsze Wyniki
więcej na laczynaspilka.pl