Nasze Mistrzostwa Świata rozstrzygnięte

Ponad pół tysiąca dzieci w wieku 5–12 lat, celebrowało w poniedziałek 29 kwietnia 2019 r. Sportowy Dzień Ucznia – NASZE MISTRZOSTWA ŚWIATA GDYNIA 2019, czyli wydarzenie sportowo rekreacyjne, promujące piłkarski mundial FIFA WORLD CUP U 20 POLAND 2019.

Ceremonii otwarcia dokonał wiceprezydent Gdyni Marek Łucyk, który ukontentowany wyjątkowo liczną frekwencją podkreślił, jak bardzo Gdynia cieszy się z piłkarskiego mundialu oraz jak wielkiej satysfakcji przysparza organizatorom tak liczne przybycie najmłodszych sportowców na dedykowane właśnie im wydarzenie.

Poniedziałkowe sportowe święto to była impreza wielopłaszczyznowa. Dzieci w wieku przedszkolnym przede wszystkim kierowały się do strefy kultury, w której m.in. mogły skorzystać ze stoiska malowania twarzy czy stanowiska, na którym odbywał się konkurs wiedzy o Gdyni i piłce nożnej. Nie brakowało konkursów plastycznych oraz samych aktywności sportowych, torów przeszkód i bramek celnościowych.

Dzieci w wieku 8–12 lat z kolei nie tylko korzystały z tych atrakcji, ale przede wszystkim rozegrały aż 112 meczów w turnieju piłkarskim, w którym zagrało łącznie 38 zespołów w dwu kategoriach wiekowych – U12 i U10. Uczestniczące zespoły reprezentowały wiele klubów z Trójmiasta oraz ościennych powiatów. W ofercie całego wydarzenia, oprócz piłkarskiego turnieju, nie zabrakło profesjonalnych trenażerów i refleksomierzy, a także warsztatów edukacyjnych z zakresu psychologii sportu.

Częścią spójną z prawdziwymi mistrzostwami świata było przeprowadzone podczas ceremonii otwarcia losowanie nazw drużyn narodowych – dokładnie tych, które zagrają w maju i czerwcu w polskim mundialu do lat 20. Polskę w naszych małych mistrzostwach reprezentowały Katolicka SP z Gdyni oraz Sopocka Akademia Piłkarska. W wyniku rywalizacji prowadzonej aż na sześciu boiskach Gdyńskiego Centrum Sportu i Narodowego Stadionu Rugby, w kategorii U12 zwyciężyła Argentyna (Arka 2007 A), pokonując w finale Kolumbię (Arka 2007 B2). 3. miejsce zdobyła Ukraina (UKS Bojano), zwyciężając Włochy (Arka 2007 B1).

W kategorii U-10 pierwsze miejsce zdobyła Portugalia (Arka 2009 A), która w pokonanym polu pozostawiła Senegal (Sopocka Akademia Piłkarska), na 3. miejscu Panamę (Stolem Gniewino) oraz na 4. miejscu Tahiti (Sztorm Kosakowo).

Każde z dzieci otrzymało zeszyty i dyplomy okraszone oficjalnymi logotypami Mistrzostw Świata FIFA U-20 Polska 2019, a przede wszystkim bezpłatne bilety rodzinne na jeden z meczów, który zostanie rozegrany na Stadionie Miejskim w Gdyni.

Więcej zdjęć znajduje się ​TUTAJ

Wyniki i tabele

Sezon 2019/2020
Najnowsze Wyniki
więcej na laczynaspilka.pl