Miastko Cup 2018 - relacja

Turniej odbył się w sobotę 24.03.2018 r. Miejscem rozgrywek była hala sportowa przy Szkole Podstawowej Nr 3 w Miastku, przy ulicy Wrzosowej 1.

W rozgrywkach mogli uczestniczyć chłopcy z rocznika 2008 i młodsi z Klubów Sportowych, UKS i Szkół oraz dziewczęta z rocznika 2006 i młodsze. Zawody rozgrywane były systemem „każdy z każdym” - czas gry 12 minut, drużyna składała się z 6 zawodników (bramkarz + 5 w polu). Sędzia Pan Marek Milewski czuwał aby wszystkie mecze toczyły się zgodnie z przepisami PZPN dla tej kategorii wiekowej. Współorganizatorami byli: Miejski Klub Sportowy „Start” Miastko, Szkoła Podstawowa Nr.3 w Miastku, Pomorski Związek Piłki Nożnej. Uczestnicy turnieju: Start Miastko I, Start Miastko II, SP 3 Miastko, Dolina Speradna Gałąźnia Wlk., Hubertus Biały Bór, Kaszubia Studzienice.

Turniej otworzył przedstawiciel Pomorskiego Związku Piłki Nożnej Pan Jan Ponulak, który życzył wszystkim wielu sportowych wrażeń. W sumie rozegrano 15 spotkań. Pomimo losowania układu drużyn, kolejność spotkań tak się ułożyła, że mecz 14 był spotkaniem o miejsce trzecie, a 15 o zwycięstwo w turnieju. W przedostatniej parze zagrały Hubertus Biały Bór ze Szkołą Podstawową Nr 3 w Miastku. Bardzo zacięty mecz zakończył się wynikiem 0:0, który dzięki korzystniejszej różnicy bramek dał 3 miejsce drużynie Hubertusa. W ostatnim meczu spotkały się drużyny Startu Miastko I i Kaszubi Studzienice, gdzie lepsi okazali się młodzi zawodnicy Kaszubi, wygrywając 2:0. Dzięki temu zwycięstwu drużyna ze Studzienic zajęła I Miejsce w całej imprezie, dodatkowo nie tracąc ani jednej bramki.

Na zakończenie nagrody wręczał dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3 Pan Paweł Biernacki. Zwycięska drużyna otrzymała okazały puchar. Wszyscy uczestnicy pamiątkowe medale i sześciu najlepszych zawodników każdej z drużyn pamiątkowe statuetki. Impreza była bardzo udana i wszystkie dzieci w dobrych nastrojach rozjechały się do domów. Organizacja takiego turnieju z całą pewnością spowoduje popularyzację sportu i piłki nożnej wśród dzieci w naszym regionie. Miastko CUP organizowany był już po raz drugi, więc mamy nadzieję, że na stałe już zagości w kalendarzu imprez piłkarskich regionu.


Turniej współfinansowany przez Pomorski Związek Piłki Nożnej

Wyniki i tabele

Sezon 2018/2019
Najnowsze Wyniki
więcej na laczynaspilka.pl