LUBIANA CUP 2018 nasz lokalny mundial!

16 czerwca w Łubianie odbył się turniej piłki nożnej Lubiana CUP 2018. W rozgrywkach rywalizowało 13 zespołów w roczniku 2010-2011 oraz 10 drużyn z rocznika 2007-2008. Mecze odbywały się na dwóch boiskach orlik oraz stadionie znajdującym się Łubianie.

23 zespoły, ponad 260 zawodników, 82 meczów, 300 bramek, tak w wielkim skrócie można podsumować turniej piłki nożnej Lubiana Cup 2017 – relacjonuje Krzysztof Recław Prezes LKS Ceramik Łubiana, organizator turnieju.

W początkowej fazie turnieju drużyny z rocznika 2010-2011 zostały rozlosowane na trzy grupy. W grupie A pierwsze miejsce zajęła ekipa KS Kaszubia Kościerzyna, w grupie B Wierzyca Stara Kiszewa natomiast w grupie C – Football Academy Trójmiasto I. Emocje były ogromne. Po rozegraniu przez drużyny wszystkich meczów grupowych drużyny z miejsc 1-2 awansowały do Ligi Mistrzów, natomiast drużyny z miejsc 3-4 do Ligi Europejskiej. W początkowej fazie turnieju drużyny z rocznika 2007-2008 zostały rozlosowanie na dwie grupy. W grupie A pierwsze miejsce zajęła ekipa Wierzyca Stara Kiszewa natomiast w grupie B Radunia Stężyca. Po rozegraniu przez drużyny wszystkich meczów grupowych nastąpił faza pucharowa - dodaje Krzysztof Recław.

Patronat Honorowy nad turniejami objęli:
Starosta Kościerski – Alicja Żurawska
Wójt Gminy Kościerzyna - Grzegorz Piechowski
Prezes Zakładów Porcelany Stołowej LUBIANA S.A. – Zbigniew Andrzejewski
Prezes Pomorskiego Związku Piłki Nożnej w Gdański – Radosław Michalski

Dzieci, Rodzice i Zarząd Klubu Ceramik Łubiana pragną podziękować wszystkim partnerom i sponsorom, którzy pomogli w organizacji turnieju oraz pomagają w bieżącej działalności klubu. Dziękujemy: Zakładom Porcelany Stołowej LUBIANA S.A; Gminie Kościerzyna; Starostwu Powiatowemu w Kościerzynie; Miastu Kościerzyna; Zakładowi Sportu, Kultury i Turystyki w Gminie Kościerzyna; Lubianie Hurt Sp. z o.o.; Zakładowi Robót Ogólnobudowlanych Stanisław Repiński; Wytwórni Prefabrykatów Żelbetowych ELBUD Gdańsk Sp. z o.o; PPHU MAKSBET; Zakładowi Stolarskiemu STOLBON; Stowarzyszeniu Przyjaciół Wdzydz; Sołectwu Łubiana; Zespołowi Kształcenia w Łubianie; Parafii Łubiana; Zajazdowi Leśny Dworek; OW Worzałówka; Panu Markowi Theus.

Klasyfikacja ostateczna:

Rocznik 2010-2011

Liga Mistrzów:
1. miejsce – Wierzyca Stara Kiszewa
2. miejsce – Victoria Kaliska
3. miejsce – Football Academy Trójmiasto
4. miejsce – Salos Brusy
5. miejsce – EX Przymorze
6. miejsce – KS Kaszubia Kościerzyna

Liga Europejska:
1. miejsce - EX Siedlce Gdańsk
2. miejsce – Cartusia Kartuzy
3. miejsce - Football Academy Trójmiasto II
4. miejsce - Cartusia Kartuzy II
5. miejsce – Santana Wielki Klincz
6.miejsce - Ceramik Łubiana
7. Miejsce – KS Skorzewo

Rocznik 2007-2008
1. miejsce – Radunia Stężyca
2. miejsce – Wierzyca Stara Kiszewa
3. miejsce –Olimpia Gdańsk
4. miejsce – Santana Wielki Klincz
5. miejsce – Salos Brusy
6. miejsce – EX Przymorze
7. miejsce – Korner Korne
8. miejsce – UKS Olimpijczyk Skorzewo
9. miejsce – Ceramik Łubiana
10. Miejsce - Lubiana


Turniej współfinansowany przez Pomorski Związek Piłki Nożnej

Wyniki i tabele

Sezon 2019/2020
Najnowsze Wyniki
więcej na laczynaspilka.pl