III Ogólnopolski Turniej Piłki Nożnej Halowej "BURSZTYN CUP 2018"

III Ogólnopolski Turniej Piłki Nożnej Halowej Dzieci "BURSZTYN CUP 2018" dla rocznika 2007 i młodszych odbył się na sportowej hali w Jezierzycach.

To był piłkarski hit w wykonaniu uczestników tego turnieju, mianowicie w jezierzyckiej hali zaprezentowały się renomowane na Pomorzu, w kraju jak i za granicą kluby. Turniej uznany przez trenerów jako jeden z nielicznych na tak wysokim poziomie piłkarskim większości uczestniczących drużyn.

W turnieju udział wzięło 111 zawodników. W 27 meczach strzelono 44 bramki. W dwóch półfinałach rozstrzygnięcia padały po seriach rzutów karnych. Bardzo duża ilość kibiców drużyn przyjezdnych z Koszalina, Lęborka,Wejherowa, Słupska, Sycewic. Nie brakowało również publiczności lokalnej. Niesamowite emocje podczas spotkań grupowych oraz rozgrzani kibice do granic czerwoności podczas gier finałowych.

W grupie A znalazł się zespół gospodarzy turnieju którzy osiągnęli następujące wyniki:GRYF I Wejherowo 0:0, LUKS ŻELKI Żelkowo 0:0, GWARDIA Koszalin 1:1, ÓSEMKA Lębork 1:4. Z dorobkiem 3 punktów młodzi zawodnicy z Bruskowa Wielkiego uplasowali się na piątym miejscu w grupie.

W grupie A bezapelacyjnym zwycięzcą został zespół Ósemki I Lębork, który pod wodzą trenera Dariusza Sieberta zgromadził 10 punktów. Pozycja numer 2 wywalczona przez WKS GRYF I Wejherowo pod sterami duetu trenerskiego składającego się z Tomka Kotwicy i Dawida Kowalskiego zgromadziła 5 punktów. Na pozycji nr 3 zameldował się nieoczekiwanie najbardziej waleczny zespół z Żelkowa gromadząc 4 punkty. Miejsce 4 przypadło nieoczekiwanie silnej ekipie Gwardia Koszalin z dorobkiem 3 punktów. W grupie tej o miejscach 4-5 decydowała różnica bramek zdobytych w rozgrywkach grupowych.

W grupie B młodziutki zespół Sparty Sycewice pod wodzą niezawodnego trenera Ryszarda Hendryka odniósł komplet zwycięstw w stosunku bramek 8:1. Pozycja nr dwa dla późniejszego finalisty WKS GRYF II Wejherowo z 7 pkt. Miejsce trzecie dla KS GRYF Słupsk z 6 pkt. Pozycja nr 4 dla ÓSEMKA II Lębork z 5 pkt oraz miejsce 5 dla drużyny GWARDIA / SP 18 Koszalin pod wodzą duetu trenerskiego składającego się z kolegów Drożdżal Łukasz i Strzelecki Paweł.

Po rozegraniu serii 12 minutowych spotkań nadszedł czas na rozgrywki fazy finałowej w której to:
I Półfinał: UKS ÓSEMKA I Lębork - WKS GRYF II Wejherowo 0:0 , rzuty karne 0:2.
II Półfinał: WKS GRYF I Wejherowo - UKS SPARTA Sycewice 0:0 , rzuty karne 3:2.
W meczu o miejsca V - VI spotkały się drużyny LUKS ŻELKI Żelkowo - KS GRYF Słupsk 0:1. W kolejnym meczu o pozycje VII - VIII zmierzyły się ekipy GWARDIA Koszalin - ÓSEMKA II Lębork, wynik 1:1, karne 3:4.
O miejsce IX - X zagrały: UKS GAP Bruskowo Wielkie - GWARDIA / SP 18 Koszalin w tym meczu zawodnicy z Koszalina strzelili 3 bramki nie tracąc żadnej.

W małym finale, czyli meczu o III miejsce w tak silnym turnieju spotkały się drużyny UKS ÓSEMKA I Lębork i SPARTA Sycewice. Po emocjonującym, stojącym na bardzo wysokim poziomie meczu jedną bramkę zdobyli chłopcy z Sycewic. Po kilkunastu minutach na parkiecie zaprezentowały się dwie drużyny WKS GRYF Wejherowo. Po bratobójczym meczu drużyna II pokonała zespół I w stosunku bramek 1:0.

Miano najlepszego strzelca turnieju z dorobkiem 5 bramek przypadło zawodnikowi Sparty Sycewice Szymono Ignatowiczowi. Najlepszym bramkarzem został Bartłomiej Dzienisz z Wejherowa. Najwszechstronniejszą zawodniczką turnieju uznano Kingę Adamską z UKS GAP Bruskowo Wielkie. MVP turnieju czyli wybór na najlepszego zawodnika turnieju przypadł zawodnikowi ÓSEMKI Lębork - Srob Filip. Puchar Fair Play pojechał do Lęborka.

Wszystkie drużyny biorące udział w turnieju zostały uhonorowane pamiątkowymi pucharami, a każdy zawodnik otrzymał słodki mikołajkowy upominek. Trenerzy spośród swoich drużyn wyznaczyli po jednym najlepszym zawodniku, który również został uhonorowany drobnym pucharem pamiątkowym:
UKS GAP Bruskowo Wielkie - Gałek Mateusz
UKS SPARTA Sycewice - Rymuszka Oskar
UKS ÓSEMKA I i II Lębork - Miedzielec Mikoła, Bobrucki Nobert
LUKS ŻELKI ŻELKOWO - Jarząb Marcel
KS GRYF Słupsk - Czyżewski Adrian
KS GWARDIA Koszalin - Mielguj Sebastian
KS GWARDIA / SP 18 Koszalin - Wożniak Julia, która wystepowała w roli bramkarza
WKS GRYF Wejherowo I i II - Topp Maksymilian i Bojke Paweł

Zwycięska drużyna otrzymała z rąk Prezesa UKS GAP Pana Andrzeja Staszewskiego oraz przedstawiciela grupy wspierającej działania Gminnej Akademii Piłkarskiej w osobie Pana Marcina Lipińskiego zestaw piłek stanowiących główną nagrodę w tym turnieju.

Patronat Honorowy nad cyklem turniejów sprawuje: Wójt Gminy Słupsk, Starosta Powiatu słupskiego jak i Pomorski Związek Piłki Nożnej w Gdańsku. Partnerzy wspierający: BAR Filipcio ze Słupska oraz Firma H&M Lipińscy - Usługi Sprzętowo - Transportowe.


Turniej współfinansowany przez Pomorski Związek Piłki Nożnej

Wyniki i tabele

Sezon 2019/2020
Najnowsze Wyniki
więcej na laczynaspilka.pl