III Ogólnopolski BURSZTYN CUP 2018 - rocznik 2009

Dnia 01.12.2018 roku w hali sportowej w Jezierzycach młodzi zawodnicy drużyny UKS Gminna Akademia Piłkarska w Bruskowie Wielkim byli gospodarzami turnieju BURSZTYN CUP CUP 2018 w kategorii wiekowej 2009 i młodsi.

W zawodach udział wzięło 10 drużyn podzielonych na dwie pięciozespołowe grupy. Drużyna z Bruskowa Wielkiego znalazła się w grupie A, gdzie uzyskała następujące wyniki: Lew Lębork 0:1, LUKS ŻELKI Żelkowo 0:2, UKS LIDER Rychnowy II 5:0, KS GRYF Słupsk I 0:1.

W grupie zajęliśmy czwarte miejsce z trzema punktami i stosunkiem bramek 5:4. W meczu o siódme miejsce spotkaliśmy się z ekipą TKKF STAL Jezierzyce. Po 10 minutach gry w derbach Gminy Słupsk padł wynik 1:0 dla ambitnie grających zawodników z Bruskowa Wielkiego. W grupie A zwycięstwo odniósł zespół Lew Lębork z dorobkiem dziesięciu punktów, na pozycji numer 2 uplasował się zespół KS GRYF Słupsk I z dorobkiem 7 punktów. Trzecie miejsce w tej grupie wywalczyli zawodnicy z LUKS ŻELKI Żelkowo zdobywając 6 punktów. Miejsce piąte w tej grupie zajęła drużyna UKS LIDER II Rychnowy z dorobkiem 1 punktu.

W grupie B zwycięstwo odniósł zespół UKS LIDER I Rychnowy, który zgromadził 8 punktów, na pozycji numer dwa zameldowali się zawodnicy UKS ORLIKI Kończewo z siedmioma punktami. Również siedem punktów przypadło zawsze silnej ekipie UKS SPARTA Sycewice, lecz w tym przypadku decydował bezpośredni mecz w grupie z drużyną z Kończewa, która pokonała SPARTAN 2:1. Miejsce czwarte dla TKKF STAL Jezierzyce, która uzbierała 3 punkty. Stawkę w tej grupie z jednym punktem zamknął młody zespół KS GRYF II Słupsk.

W pierwszym meczu półfinałowym zagrały ekipy AP Lew Lębork - UKS ORLIKI Kończewo, wynik 1:0. W drugim meczu półfinałowym KS GRYF I Słupsk po dziesięciu minutach gry uzyskał wynik 0:0 z UKS LIDER I Rychnowy. W serii rzutów karnych lepsi okazali się zawodnicy LIDERA wygrywając 3:2. W meczu o miejsca V i VI w turnieju zagrały zespoły LUKS ŻELKI Żelkowo - SPARTA Sycewice. Po wyrównanym boju nieoczekiwanie triumf odnieśli zawodnicy z Żelkowa. Mecz pomiędzy UKS LIDER II Rychnowy a KS GRYF II Słupsk zakończył się wynikiem 4:1 dla słupszczan. Zawodnicy ze Słupska uplasowali się na miejscu IX w turnieju.

W małym finale turnieju w meczu pomiędzy ekipami UKS ORLIKI Kończewo - KS Gryf Słupsk I padł wynik 1:0. W wielkim finale turnieju drużyny Lew Lębork oraz UKS LIDER I Rychnowy stworzyły zacięty bój o zwycięstwo w turnieju. Jednak w tym dniu przy dobrej postawie ekipy Lwa i kuriozalnej bramce zdobytej w 6 minucie meczu zawodnicy Lew Lębork po ostatnim gwizdku sędziego mogli tańczyć z radości w hali w Jezierzycach .

Spośród zawodników wyróżnionych w turnieju, miano najlepszego zawodnika przypadło Olkowi Kowalczuk z Lęborka.
Najlepszy bramkarz to Szymański Filip z ORLIKI Kończewo, najlepszy strzelec to Kowalik Brajan z LIDER I.
Najlepszą zawodniczką wybrano bramkarkę z ŻELKI Żelkowo - Szyposzyńska Nicola.
W turnieju udział wzięło 112 zawodników i zawodniczek. Puchar Fair Play trafił w ręce zawodników TKKF STAL Jezierzyce.

Każdy z trenerów wytypował ze swojej drużyny najlepszego zawodnika, i tak:
UKS GAP / Ringwelski Maksymilian /, SPARTA / Figura Franciszek /, LIDER I / Rutkowski Filip /, LIDER II / Frankowski Wojciech/, ŻELKI Żelkowo / Ciemniak Radosław/. ORLIKI Kończewo / Łunkiewicz Bartek, LEW / Antnowicz Antek, w ekipie STALI najlepszy okazał się Gołędziejewski Filip, GRYF I to Bryndal Szymon, GRYF II - Błażewicz Mateusz.

Każda ekipa otrzymała pamiątkowe puchary, natomiast każdy z zawodników otrzymał słodki upominek mikołajkowy.

Dzięki Patronom Honorowym, którzy wsparli nasz turniej mogliśmy cieszyć się ze wspaniałej sportowej zabawy, którą podgrzewał swoimi niesamowitymi trikami i sztuczkami z piłką Dawid Krzyżowski. Dzieci biorące udział w turnieju otrzymały od mistrza Krzyżowskiego mnóstwo zdjęć i autografów promujących tą odmianę sportu.

Organizatorem Turnieju był KS Bruskowo Wielkie jak i UKS Gminna Akademia Piłkarska w Bruskowie Wielkim.


Turniej współfinansowany przez Pomorski Związek Piłki Nożnej

Wyniki i tabele

Sezon 2018/2019
Najnowsze Wyniki
więcej na laczynaspilka.pl