III BURSZTYN CUP 2018 - rocznik 2010 - relacja

W hali sportowo-widowiskowej w Jezierzycach dnia 10.11.2018 roku rozpoczął się pierwszy z pięciu cykli turniejów halowych dla dzieci i młodzieży o nazwie: III Ogólnopolski "BURSZTYN CUP 2018".

W premierowym turnieju wystąpiły drużyny ARKA Si Gdynia I i II, GWARDIA Koszalin I i II, AP GRYF Słupsk niebiescy i czerwoni, SAPA Rumia Janowo, LUKS ŻELKI Żelkowo, ORLIKI Kończewo, UKS SPARTA Sycewice oraz gospodarz UKS Gminna Akademia Piłkarska w Bruskowie Wielkim. Jedenaście drużyn podzielono na dwie grupy. W grupie pierwszej sześciozespołowej zwyciężyła GWARDIA I Koszalin 13 pkt., która o jeden punkt wyprzedziła drużynę z Bruskowa Wielkiego. Trzecie miejsce z 10 punktami przypadło zespołowi ARKA Si Gdynia II, miejsce czwarte w tej grupie z dorobkiem 6 punktów dla UKS SPARTA Sycewice, pozycja piąta przypadła drużynie AP GRYF czerwoni Słupsk z 3 punktami. Stawkę zamknął zespół LUKS ŻELKI Żelkowo w którym wystąpiło kilka dziewczynek.

W grupie drugiej bezapelacyjne zwycięstwo naszych gości z Gdyni - ARKA Si I zdobyła komplet punktów strzelając przeciwnikom 17 bramek nie tracąc żadnej . Pozycja numer dwa to ambitni zawodnicy z Kończewa z 6 punktami, miejsce trzecie w tej grupie przypadło młodemu zespołowi ze Słupska, również 6 punktów, na pozycji numer 4 uplasowali się młodzi zawodnicy GWARDII Koszalin II również z 6 punktami. Stawkę zamknęła drużyna z Rumi bez zdobyczy punktowej i bramkowej. W grupie drugiej aby wyłonić miejsca 2, 3 i 4 należało sporządzić dodatkową tabelę.

Po grach grupowych na parkiecie pojawił się bardzo oczekiwany przez młodych zawodników i zebranych kibiców Dawid Krzyżowski, który swoimi wręcz niemożliwymi do wykonania akrobacjami z piłką wprowadził w zachwyt wszystkich zebranych. Dawid przybył na turniej na zaproszenie Prezesa UKS GAP Bruskowo Wielkie w celu uatrakcyjnienia turnieju.

W pierwszym meczu półfinałowym turnieju spotkały się: GWARDIA I Koszalin - ORLIKI Kończewo. Wynik zawodów 0:0, w rzutach karnych więcej precyzji było po stronie zespołu z Koszalina który wygrał 1:0. Kolejny półfinał to według zebranych obserwatorów najlepszy mecz turnieju w którym zagrały drużyny ARKA Si Gdynia I oraz UKS GAP Bruskowo Wielkie. I w tym dziesięciominutowym meczu licznie zebrani kibice nie zobaczyli bramek, seria rzutów karnych to 4 bramki ARKI Si i 3 gospodarzy turnieju. Kolejny mecz to spotkanie o miejsce V - VI w turnieju gdzie grały ARKA Si II Gdynia oraz AP GRYF Słupsk niebiescy i tu wynik remisowy 1:1, w rzutach karnych 3:2 wygrali gdynianie. W meczu o VII / VIII lokatę zmierzyły się UKS SPARTA Sycewice z KS GWARDIA II Koszalin, ku konsternacji kibiców kolejny bezbramkowy remis, w rzutach karnych 3:2 lepsza była drużyna z Sycewic. W meczu podgrupowym o miejsca IX, X, XI w turnieju AP GRYF Słupsk czerwoni pokonał 6:0 SAPA Rumia Janowo, w kolejnym meczu tej podgrupy zespół ŻELKI Żelkowo zremisował 0:0 z drużyną z Rumi.

Mecz o trzecie miejsce w turnieju pomiędzy drużynami UKS GAP Bruskowo Wielkie - ORLIKI Kończewo zakończył się wynikiem jakby innym niż 0:0. W rzutach karnych złotą bramkę zdobył lewonożny Filip Piechowski z UKS GAP. Po tym meczu zapanowała duża euforia wśród młodych zawodników gospodarzy ponieważ jak do tej pory to ich największy sukces sportowy. W wielkim finale spotkały się renomowane firmy piłkarskie z Pomorza, czyli ARKA Si Gdynia I oraz GWARDIA Koszalin I. W tym meczu swoją wyższość nad rywalem strzelając dwie bramki pokazała bardzo dobrze grająca podczas tego turnieju ekipa z Gdyni.

Końcowa kolejność turnieju:
1. ARKA Si Gdynia I
2. GWARDIA Koszalin I
3. UKS GAP Bruskowo Wielkie
4. ORLIKI Kończewo
5.ARKA SI Gdynia II
6. AP GRYF Słupsk niebiescy
7.UKS SPARTA Sycewice
8. GWARDIA Koszalin II
9. AP GRYF Słupsk czerwoni
10. LUKS ŻELKI Żelkowo
11. SAPA Rumia Janowo.

W 33 meczach turnieju strzelono 107 bramek, zagrało 115 zawodników z 11 drużyn. Najlepszy strzelec turnieju to Maciej Popielarski zdobywca 6 bramek z drużyny ARKA Si I Gdynia, najlepszy bramkarz Maksymilian Ringwelski z UKS GAP Bruskowo Wielkie, najlepsza zawodniczka to Milena Janowska z LUKS ŻELKI Żelkowo, MVP turnieju przypadło bardzo dobrze broniącemu Filipowi Szymańskiemu z ORLIKI Kończewo. Puchar Fair Play ufundowany przez Piłkarski Podokręg Słupsk przypadł drużynie ARKA Si Gdynia I i II. Piękny regionalny ręcznie wykonany puchar Prezesa Pomorskiego LZS pojechał do Kończewa.

Organizator również ufundował dla każdego zawodnika turnieju nagrodę w postaci pięknej kolorowanki o tematyce piłki nożnej która przypadła do gustu wszystkim obdarowanym. Każdy trener prowadzący drużynę wytypował najlepszego zawodnika spośród swoich zawodników. I tak w UKS GAP (Filip Piechowski), SAPA Rumia (Paweł Sapiński), GWARDIA I Koszalin (Daniel Cieślak), GWARDIA II Koszalin (Ksawery Data), LUKS ŻELKI Żelkowo (Martyna Stasiak), ORLIKI Kończewo (Piotr Piskuła), ARKA SI I Gdynia (Jurek Bednarski), ARKA Si II Gdynia (Marcel Dąbrowski), AP GRYF Słupsk niebiescy (Karol Borecki), AP GRYF Słupsk czerwoni (Igor Kozodój), UKS SPARTA Sycewice (Filip Ulanowski).

Dzięki Patronom Honorowym Turnieju czyli Wójt Gminy Słupsk, Starostwo Powiatowe Słupsk oraz Pomorski Związek Piłki Nożnej w Gdańsku impreza nie obfitowałaby w wiele nagród, pucharów i niespodzianek przygotowanych dla wszystkich uczestników gier. Przepyszny obiad dla dzieci przygotował "Bar Filipcio" ze Słupska. A imprezę jak co rok wsparła Firma H&M Lipińscy - Usługi Sprzętowo - Transportowe.

Kolejny turniej już w roczniku 2009 rozegrany zostanie w Jezierzycach w dniu 01.12.2018, dzień po nim na parkiecie pokażą swoje umiejętności młodzi zawodnicy z rocznika 2007.

Skład drużyny z Bruskowa Wielkiego: B.Ringwelski (kierownik), D. Piątek, M. Ringwelski, S. Szymański, B. Bąkowski, K. Sopoliński, A. Staszewski ( trener), A. Kacprzak, J. Śmiechura, F. Piechowski, J. Piwowarski.


Turniej współfinansowany przez Pomorski Związek Piłki Nożnej

Wyniki i tabele

Sezon 2018/2019
Najnowsze Wyniki
więcej na laczynaspilka.pl