II Ogólnopolski Turniej Piłki Nożnej Dzieci „SKRZAT CUP 2018”

W hali sportowo–widowiskowej w Jezierzycach rozgrywany był Halowy Turniej Piłki Nożnej Dzieci „SKRZAT CUP 2018”, zawody rozgrywane były w czterech kategoriach wiekowych. Głównym organizatorem imprezy był UKS „Gminna Akademia Piłkarska” w Bruskowie Wielkim.

Honorowi Patroni Turnieju: Wójt Gminy Słupsk oraz Starosta Powiatu Słupsk.

Celem turnieju była promocja Gminy Słupsk, Powiatu Słupsk jak i zdrowa rywalizacja młodych sportowców, którzy spędzili wiele godzin podczas zawodów oraz zachęcanie dzieci do czynnego uprawiania sportu. Uroczystego otwarcia turniejów dokonywał Prezes UKS „GAP” Pan Andrzej Staszewski. Turniej rozgrywany był w następujących terminach i rocznikach:
17.03.2018 rok - rocznik 2008|
18.03.2018 rok - rocznik 2006
24.03.2018 rok - rocznik 2007
25.03.2018 rok - rocznik 2009

W całym turnieju udział wzięło 20 klubów w barwach których wystąpiło 368 zawodników i zawodniczek, nad którymi czuwało 40 trenerów i 22 kierowników drużyn. Nad prawidłowym przebiegiem turniejów na parkiecie czuwali sędziowie Podokręgu Słupsk.

17.03.2018 rok - rocznik 2008

W rozgrywkach rocznika 2008 triumfował zespół U2 Bytów , który w meczu finałowym pokonał niepokonany UKS GAP I Bruskowo Wielkie 1:0 . Ciekawostką jest fakt, że drużyna pokonana w finale straciła tylko jedną bramkę w całym turnieju. Na miejscu III znalazła się drużyna „MYŚLIWIEC” Tuchomie, która pokonała 2:1 drużynę GRYF II Słupsk. Miejsce V PAP GRASZ – LIDER I Rychnowy 5:1, miejsce VII KTS-K Lew Lębork pokonał 3:0 UKS GAP II Bruskowo Wielkie. Miejsce IX UKS SP ŻELKOWO – LIDER II Rychnowy 0:0 rzuty karne 1:3, w meczu o pozycję nr XI w turnieju zmierzyły się KS DAMNICA – GRYF I Słupsk 1:0. Zanim doszło do meczu finałowego zespół z Bruskowa Wielkiego pokonał 1:0 kolegów z Tuchomia, natomiast GRYF II Słupsk uległ 0:2 ekipie z U2 Bytów.

Najlepszym strzelcem turnieju został Antoni Motowidło z PAP GRASZ, najlepszy bramkarz to Wojtanek Aleksander z KS DAMNICA, najlepsza zawodniczka turnieju to Kinga Adamska z UKS „GAP” Bruskowo Wielkie, MVP Turnieju to Kacper Gwiazda z UKS LIDER Rychnowy.

PUCHAR FAIR – PLAY ufundowany przez Prezesa Pomorskiego LZS w osobie Pana Piotra Klecha otrzymał zespół MYŚLIWIEC Tuchomie. Każdy z trenerów miał obowiązek wybrać spośród swoich podopiecznych tego lub tą najlepszą: Mateusz Gałek (UKS GAP I), Aleksander Piepiórka (UKS LIDER I), Brajan Kowalik (UKS LIDER II) , Filip Paradowski (UKS GAP II), Marcel Jarząb (UKS SP ŻELKOWO), Jan Misiura (U2 Bytów), Adrian Durbas (MYŚLIWIEC), Andrzej Domagała (PAP GRASZ), Szymon Bubnowski (GRYF I), Hubert Kudlik (GRYF II), Olgierd Gański (KS Damnica). W turnieju tym wystąpiło 12 drużyn podzielonych na dwie grupy.

18.03.2018 rok - rocznik 2006

W rozgrywkach rocznika 2006 udział wzięło 8 drużyn podzielonych na dwie grupy A i B. Dwa pierwsze zespoły z każdej grupy tworzyły w następnej edycji turnieju grupę złotą, natomiast zespoły z miejsc 3 i 4 znalazły się w grupie srebrnej. Drużyny z grupy złotej grały o miejsca 1–4 w turnieju, natomiast ekipy z grupy srebrnej rywalizowały pomiędzy sobą o miejsca 5–8 w turnieju. W grupie A dwa pierwsze miejsca zajęły SALOS Słupsk i KTS-K Lew Lębork, natomiast w grupie B dwie czołowe ekipy to MŁODE ORŁY Łeba i KS POTĘGOWO. Grupę srebrną utworzyły UKS Gminna Akademia Piłkarska Bruskowo Wielkie oraz WYBRZEŻE Objazda. Stawkę uzupełniły UKS SP ŻELKOWO i AP GRYF Słupsk S.A. Po rozegraniu meczów w grupach złotej i srebrnej kolejność w turnieju wyglądała następująco:
1. SALOS Słupsk
2. MŁODE ORŁY Łeba
3. KS POTĘGOWO
4. KTS-K Lew Lębork
5. UKS SP ŻELKOWO
6. UKS GAP Bruskowo Wielkie
7. AP GRYF Słupsk S.A.
8. WYBRZEŻE Objazda

Najlepszym strzelcem turnieju został Jerzy Ruszewski z Młode Orły Łeba, najlepszy bramkarz to PARADOWSKI Filip z UKS GAP Bruskowo Wielkie, najlepsza zawodniczka turnieju to Nikola Szerszeń z UKS SP ŻELKOWO, MVP Turnieju to Dawid Leśko z SALOS Słupsk. PUCHAR FAIR – PLAY ufundowany przez Prezesa Pomorskiego LZS w osobie Pana Piotra Klecha otrzymał zespół UKS SP ŻELKOWO. Każdy z trenerów miał obowiązek wybrać spośród swoich podopiecznych tego lub tą najlepszą: Dariusz Tałan (UKS GAP), Jakub Nowicki (KTS-K Lew Lębork), Kacper Krefta (SALOS), Marcin Leman (WYBRZEŻE), Michał Jaskólski (AP GRYF SA), Kacper Krzyżanowski (ŁEBA), Maciej Leśniewski (KS Potęgowo), Adrian Jarząb (UKS SP Żelkowo).

24.03.2018 rok - rocznik 2007

W rozgrywkach rocznika 2007 udział wzięło 8 drużyn podzielonych na dwie grupy A i B. Dwa pierwsze zespoły z każdej grupy tworzyły w następnej edycji turnieju grupę złotą, natomiast zespoły z miejsc 3 i 4 znalazły się w grupie srebrnej. Drużyny z grupy złotej grały o miejsca 1–4 w turnieju, natomiast ekipy z grupy srebrnej rywalizowały pomiędzy sobą o miejsca 5–8 w turnieju. W grupie A dwa pierwsze miejsca zajęły UKS 8 Lębork i GOSRiT Luzino, natomiast w grupie B dwie czołowe ekipy to UKS SPARTA Sycewice i UKS SP ŻELKOWO. Grupę srebrną utworzyły UKS Gminna Akademia Piłkarska Bruskowo Wielkie oraz KS GRYF Słupsk. Stawkę uzupełniły MŁODE ORŁY Łeba i PAP GRASZ. Po rozegraniu meczów w grupach złotej i srebrnej kolejność w turnieju wyglądała następująco:
1. UKS SPARTA Sycewice
2. UKS 8 Lębork
3. GOSRiT Luzino
4. UKS SP ŻELKOWO
5. UKS GAP Bruskowo Wielkie
6. MŁODE ORŁY Łeba
7. KS GRYF Słupsk
8. PAP GRASZ

Najlepszym strzelcem turnieju został Filip Skorb z UKS 8 Lębork, najlepszy bramkarz to Jakub Tyrek z UKS SP ŻELKOWO, najlepsza zawodniczka turnieju to Kinga Adamska z UKS GAP Bruskowo Wielkie, MVP Turnieju to Szymon Ignatowicz z UKS SPARTA Sycewice. PUCHAR FAIR – PLAY ufundowany przez Prezesa Pomorskiego LZS w osobie Pana Piotra Klecha otrzymał zespół UKS SPARTA Sycewice. Każdy z trenerów wybrał spośród swoich podopiecznych najlepszego lub najlepszą z drużyny: Kacper Łukaszuk (UKS GAP), Mateusz Czaja (UKS 8 Lębork), Kacper Sak (UKS SPARTA), Oliwier Sychowski (GOSRiT Luzino), Kordian Zawadzki (KS GRYF), Jakub Słowiński (GRASZ), Kacper Niedzwiedzki (MŁODE ORŁY Łeba), Marcel Jarząb (UKS SP Żelkowo).

25.03.2018 rok - rocznik 2009

W rozgrywkach grupy najmłodszej rywalizowało 12 zespołów podzielonych na dwie grupy. W grupie A zagrały UKS Gminna Akademia Piłkarska w Bruskowie Wielkim, GRYF Słupsk, UKS SP ŻELKOWO, KTS-K Lew Lębork, MŁODE ORŁY ŁEBA oraz ESCOLA FUTBOLU I GDAŃSK. W grupie B zagrały ESCOLA FUTBOLU II GDAŃSK, UKS SPARTA Sycewice, U2 BYTÓW, UKS LIDER Rychnowy, VICTORIA Słupsk, PAP GRASZ. Po rozegraniu meczów grupowych nastąpiła faza finałowa turnieju, a w niej grano:
I półfinał: ESCOLA I - SPARTA 0:1
II półfinał: Młode Orły Łeba – PAP GRASZ 0:1
Mecze o poszczególne miejsca:
XI – XII: UKS GAP Bruskowo Wielkie - VICTORIA Słupsk 3:0
IX – X: KTS-K Lew Lębork - U2 BYTÓW 1:1 rzuty karne 3:1
VII – VIII: GRYF Słupsk - ESCOLA II Gdańsk 0:1
V – VI: UKS SP ŻELKOWO – UKS LIDER Rychnowy 0:3

mecz o III MIEJSCE w turnieju: ESCOLA FUTBOLU I Gdańsk – Młode Orły Łeba 0:0 karne 2:0
FINAŁ TURNIEJU: UKS SPARTA Sycewice – PAP GRASZ 0:1

Najlepszym strzelcem turnieju został Jakub Dębicki z ESCOLA FUTBOLU Gdańsk, najlepszy bramkarz to Dominik Remiszewski z Młode Orły Łeba, najlepsza zawodniczka turnieju to Patrycja Pelowska z UKS LIDER Rychnowy, MVP Turnieju to Samuel Zaremba z PAP GRASZ. Osobiste pojawienie się Prezesa Pomorskiego LZS w osobie Pana Piotra Klecha spowodowało, że zostały przyznane w tej kategorii wiekowej dwa Puchary Fair Play, które wręczał Prezes Klecha oraz Prezes UKS GAP Pan Andrzej Staszewski. Nagrody otrzymali UKS „Gminna Akademia Piłkarska” w Bruskowie Wielkim oraz Młode Orły Łeba. Każdy z trenerów wybrał spośród swoich podopiecznych najlepszego lub najlepszą z drużyny: Mateusz Łęgowski (UKS GAP), Kacper Gwiazda (LIDER), Kajtek Regliński (ESCOLA I), Konrad Repiński (ESCOLA II), Antoni Stolarski (UKS SP ŻELKOWO), Maciej Zander (U2), Tobiasz Karpiński (SPARTA), Jerzyk Gwóżdż – Sproketowski (PAP GRASZ), Szymon Bryndal (GRYF Slupsk), Bartłomiej Materek (VICTORIA), Antoni Antonowicz (LEW), Adrian Boborycki (Młode Orły Łeba).

Wszystkie dzieci biorące udział w turniejach otrzymały pamiątkowe medale i Zajączka Wielkanocnego, drużyny z miejsc 1-4 okazałe puchary, drużyny z pozostałych miejsc pamiątkowe puchary. Najlepsi sportowcy w turnieju otrzymali grad nagród rzeczowych. Każdy uczestnik turniejów zjadł pyszny obiad przygotowany przez Bar „FILIPCIO” ze Słupska, który mieści się przy ulicy Kaszubskiej (stacja paliw). Firma ENERGA ufundowała grad nagród rzeczowych dla uczestników turniejów. Duże podziękowania należą się również Firmie H&M Lipińscy, Piekarni Daniel Adamski, Pomorskiemu Związkowi Piłki Nożnej w Gdańsku, Prezesowi Ośrodka Sportu i Rekreacji Gminy Słupsk za wkład w organizację turnieju. Dziękujemy również obsłudze hali w Jezierzycach za miłą obsługę i okazaną pomoc. We wszystkich turniejach rozegrano 124 mecze i strzelono 297 bramek.

Wyniki i tabele

Sezon 2019/2020
Najnowsze Wyniki
więcej na laczynaspilka.pl