GRANIT Cup w Kartuzach - relacja

Emocje, zaangażowanie zawodników i doping kibiców jakich mogłoby pozazdrościć niejedno sportowe wydarzenie przyniósł pierwszy z cyklu turniejów halowych Granit Cup w Kartuzach. Ku uciesze publiczności, po zaciętym finale i rzutach karnych zwyciężyli gospodarze z APK Jedynka Kartuzy.

W zmaganiach rocznika 2013 w hali SP nr 1 w Kartuzach pod nazwą Granit Cup wzięło udział dwanaście zespołów z różnych pomorskich ośrodków. Najpierw zmagały się w dwóch grupach, a potem w fazie finałowej. W niej rywalizacja była bardzo zacięta i o losach większości meczów decydowały rzuty karne.

Liczni kibice wspierali wszystkie drużyny, ale największy doping mieli oczywiście mali piłkarze z APK Jedynka Kartuzy. Druga z wystawionych przez akademię ekip zajęła 11. miejsce, a pierwsza zagrała w wielkim finale z Wierzycą Pelplin. Walka o złoto była nadzwyczaj emocjonująca, gospodarze przegrywali, by w końcówce meczu doprowadzić do remisu i rzutów karnych. W nich to podopieczni Jakuba Hoffmanna byli bezbłędni, a ich bohaterem był bramkarz Krzysiu Wiśniewski, który obronił jeden ze strzałów rywali i wywołał szał radości w całej drużynie i wśród rodziców.

Na małych piłkarzy czekały medale, puchary i nagrody, a także wyróżnienia indywidualne. Dodatkowo organizatorzy zapewnili posiłki, kawiarenkę i atrakcje w Akademii Małego Sportowca.

Kolejność końcowa turnieju
1. APK Jedynka Kartuzy
2. Wierzyca Pelplin
3. Gryf Słupsk
4. Błękitni Wejherowo
5. AP Banino
6. Dargon Bojano
7. My Football Schools
8. AP Cassubian
9. GKS Przodkowo
10. Błękitni Wejherowo
11. APK Jedynka Kartuzy
12. Gryf Słupsk

Najlepsza piątka turnieju: Krzysiu Wiśniewski (APK Jedynka Kartuzy), Adrian Kuchta (APK Jedynka Kartuzy), Radosław Chorobinski (APK Jedynka Kartuzy), Igor Kozłowicz (Gryf Słupsk), Fabian Cfajda (Wierzyca Pelplin)

Organizację turnieju wsparła Grupa Inwestycyjna GRANIT, a patronat nad nim sprawował Pomorski Związek Piłki Nożnej.


Turniej współfinansowany przez Pomorski Związek Piłki Nożnej

Wyniki i tabele

Sezon 2019/2020
Najnowsze Wyniki
więcej na laczynaspilka.pl