Gramy dla Czaki - relacja z turnieju

W sobotę 22.02.2020 roku w hali sportowo widowiskowej w Jezierzycach rozegrano turniej piłki nożnej halowej OLDBOJ 35+.

W turnieju zaprezentowało się 10 drużyn, które w dwóch grupach rozgrywały swoje mecze eliminacyjne. Ten niesamowity turniej poświęcony był dla Dariusza Piechoty jeszcze niedawno bramkarza - sportowca takich drużyn jak: GRYF Słupsk (wychowanek), ZAWISZA Bydgoszcz, MIEŃ Lipno, JANTAR Ustka oraz w końcowej fazie kariery zawodniczej SwePol Link / MAGDA Bruskowo Wielkie.

Nasz kolega obecnie już jest po skomplikowanej operacji. Jednak aby powrócić do pełnej sprawności czeka go długa i kosztowna rehabilitacja. W rozgrywkach wystąpiło wielu znanych piłkarzy z całego byłego województwa słupskiego jak i kadrowicze w piłce nożnej plażowej pod wodzą Bogusława Saganowskiego i Wojciecha Polakowskiego. Spośród zawodników naszego regionu należy wymienić: Pięta Wojciech, Winiarski Krzysztof, Mikulski Michał, Chuchla Arkadiusz i Robert, Wasilewski Krzysztof, Kaczmarek Dominik, Konecki Józef, Bogdzia Roman, Szambelan Janusz, Agustynowicz Miłosz, Cyrson Andrzej, Sznigirewicz Tomasz, Żakieta Tadeusz, Wanat Tadeusz jr. Patyk Henryk, Kępski Tomasz, Giszka Emil, Perkowski Wiesław, Drewnik Tomasz, Luliński Jarosław, Kraska Grzegorz, Stanios Krystian, Szwałek Jarosław i wielu innych.

Po rozegraniu gier grupowych w pierwszym półfinale spotkały się drużyny: Czaka Beach Soccer Team (Polakowski Wojciech) oraz OLDBOJ GRYF Słupsk pod wodzą Arkadiusza Chuchli. Po emocjonującym boju ekipa byłych reprezentantów Polski wygrała 3:1. Drugi półfinał to mecz pomiędzy: TEAM Słupsk Beach Soccer kierowany przez Piotra Klawikowskiego z drużyną DLA CZAKI (Tomasz Sznigirewicz) w tym meczu padł wynik 4:1 dla TEAM Słupsk. W meczu o miejsce V DRZEWIARZ OLDBOJ Rzeczenica pod sterami Krystiana Staniosa pokonał 4:2 STAL OLDBOJ Jezierzyce.

Ze względu na obowiązki zawodowe mecz o miejsce VII nie odbył się, a miały grać drużyny STRAŻ POŻARNA i IRON GATE OLDBOJ. W meczu o miejsce IX na parkiecie spotkały się drużyny FK OLDBOJE Słupsk (Józef Konecki) oraz OLDBOJ Bytów pod wodzą Miłosza Augustynowicza. Wynik 1:5 dla drużyny z ziemi bytowskiej.

Zanim rozegrano mecze 1-4 na parkiecie wystąpiły Panie z III ligowej STALI Jezierzyce, które rozegrały mecz pokazowy. W trakcie turnieju nadeszła wzruszająca wiadomość ze Szpitala w Gdańsku od naszego kolegi , cyt. "dziś ponad 40 minut oddychałem samodzielnie". Cóż można napisać, radość, łzy w oczach i uff udało się.

W meczu o trzecie miejsce OLDBOJ GRYF Słupsk uległ nieznacznie po bardzo dobrym meczu stojącym na wysokim poziomie ekipie DLA CZAKI 1:2.

W wielkim finale drużyna Bogusława Saganowskiego zmierzyła się z TEAM Słupsk Beach Soccer. Po fantastycznym meczu padł wynik 3:3. O wygranej w całym turnieju ekipy byłych reprezentantów Polski zadecydowały skuteczniej egzekwowane rzuty karne 3:1.

Jednak wszyscy jednym głosem po rozegraniu meczu finałowego wiedzieli, że każdy uczestnik tych wyjątkowych zawodów był zwycięzcą.

W tym wyjątkowym dniu zaszczycili nasz turniej swoją obecnością rodzice Darka Piechoty, którzy to wraz z pozostałymi członkami rodziny obserwowali przez kilka godzin poczynania Darka kolegów i koleżanek na parkiecie.

Podczas wręczania symbolicznych pięknych drewnianych pater i okolicznościowych medali swoją obecnością zaszczycił nas Komendant Gminnej Ochotniczej Straży Pożarnej Druh Andrzej Małyszka wraz z siostrami Darka Piechoty i Prezesem UKS Gminnej Akademii Piłkarskiej w Bruskowie Wielkim w osobie Andrzeja Staszewskiego prowadzili sprawnie ceremonię zakończenia turnieju.

Honorowym Patronem Turnieju była Wójt Gminy Słupsk Pani Barbara Dykier oraz inicjator imprezy Andrzej Staszewski - Prezes UKS GAP Bruskowo Wielkie.

Organizatorzy dziękują :
Bar Filipcio ze Słupska za ufundowanie każdemu uczestnikowi turnieju pysznego obiadu.
Jarosław Boratyński - szef sędziów Pomorskiego ZPN Podokręg Słupsk za świetnie zorganizowaną grupę arbitrów turnieju.
Firma DW-MED Dominik Waszk z Kępic za zabezpieczenie medyczne turnieju.
Gminna Straż Pożarna z Jezierzyc za pomoc w zabezpieczeniu technicznym imprezy.
Firma Continental Auto Słupsk za ufundowanie nagród rzeczowych na potrzeby turnieju.
JBB Studio Haft Laser Reklama za ufundowanie pięknych drewnianych statuetek.
Wojciech Krasucki oraz Damian Szymański za sprawną spikerkę zawodów.
Serdeczne podziękowania dla obsługi pracowników hali sportowej w Jezierzycach.

WIELKIE DZIĘKUJĘ.
Z OSTATNIEJ CHWILI: II turniej piłki nożnej halowej GRAMY dla CZAKI rozegrany zostanie w dniu 28-11-2020 rok w tym samym miejscu.
Andrzej Staszewski

Wyniki i tabele

Sezon 2019/2020
Najnowsze Wyniki
więcej na laczynaspilka.pl